Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Za vojny či fauly môže mužský pohlavný pud

Zdroj: SITA, redaktor: neuvedený, pridané: 24.01.2012

Podľa psychológov je bežné, že samci používajú násilie, aby získali, čo chcú.
Za vojny či fauly môže mužský pohlavný pud
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/free
 

Fauly v športe či vojnové konflikty podľa vedcov vo väčšine prípadov spôsobuje mužský pohlavný pud. Výsledky ich výskumu naznačujú, že pre mužov je prirodzená agresivita voči konkurentom, ktorá sa počas tisícročí vyvinula vďaka boju o partnerky, ale aj o teritórium či postavenie. Teóriu o takzvanom 'mužovi - bojovníkovi' zverejnili v časopise Philosophical Transactions of the Royal Society B.

Podľa psychológov je bežné, že samci používajú násilie, aby získali, čo chcú.

Vedci vysvetlili, že agresivitu mužov spôsobil prirodzený výber. To je proces, v ktorom sa častejšie dedia priaznivé schopnosti, zatiaľ čo nepriaznivé sa v ďalších generáciách objavujú menej často. Vlastnosť, ktorá v minulosti mužovi zabezpečovala dostatok partneriek na rozširovanie svojho potomstva, však môže zapríčiniť vážne konflikty medzi krajinami, náboženstvami či hnutiami. Ženy naopak riešia spory pokojne, keďže vďaka prirodzenému výberu sú starostlivé a obetavé, čo súvisí s ich úlohou matiek. "Jedným z dôvodov konfliktov môže byť problém zmeniť naše myslenie, ktoré sa vyvíjalo tisícky rokov," uviedol Mark van Vugt z Oxfordského inštitútu kognitívnej a vývojovej antropológie.
 
Podľa psychológov je bežné, že samci používajú násilie, aby získali, čo chcú. "Podobné správanie pozorujeme u šimpanzov. Samec napríklad dôkladne sleduje hranice svojho teritória. Ak sa priblíži samica z inej skupiny, presvedčí ju, aby sa pridala do tej jeho. Ak však príde iný samec, pravdepodobne mu vážne ublíži, prípadne ho zabije," vysvetlil van Vugt.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Skateelegant, e-shop plný výhodných nákupov...
Výroba a predaj pekárenských výrobkov, hotových...Sú tu pre Vás ľahko dostupné pôžičky od 400 Eur...


3 850.00 € /mesiac
Na prenájom obchodný priestor, rozloha 350 m2
118 915.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 66.05 m2, novost...
149 900.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 64 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Titulnú skladbu Time nemožno nemilovať. Pustite si raz a pochopíte, prečo sa práve táto skladba stala tou vlajkovou piesňou Rodovej novinky.
pred 6 rokmi
Prvé Oftalmologické reading centrum na Slovensku, ktoré dokáže mnohým pacientom zachrániť zrak, je výsledkom spoločnej práce diabetológov a oftalmológov.
pred 6 rokmi
Snímka mladého chilského režiséra prichádza do kín 38 rokov od nevysvetlenej smrti chilského prezidenta Allendeho počas Pinochetovho vojenského prevratu.
pred 7 rokmi
Teraz sa predstavuje českým a slovenským fanúšikom.
pred 7 rokmi
Ďalší seriál s charizmatickým „mentalistom“ len nedávno zavítal na naše obrazovky, no teší sa ako aj obľube, tak i kritike a to kvôli času, v ktorom je tento seriál vysielaný..
pred 6 rokmi
Poďme si ich predstaviť kuchynské prostriedky, pomocou ktorých sa jedlo stáva zdravším, obsahuje menej tuku a uchová si viac vitamínov.
pred 7 rokmi
Po trojročnej prestávke sa svojim fanúšikom pripomenula slovenská „čierna“ duša, či skôr diva Misha.
pred 7 rokmi
Russell Brand vytvoril vcelku svojsky postavu roztomilého miliardára Arthura Bacha, nezodpovedného sympaťáka, ktorý sa celý život spolieha na to, že ho z maléru vždy dostanú dve veci...