Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. februára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Za vojny či fauly môže mužský pohlavný pud

Zdroj: SITA, redaktor: neuvedený, pridané: 24.01.2012

Podľa psychológov je bežné, že samci používajú násilie, aby získali, čo chcú.
Za vojny či fauly môže mužský pohlavný pud
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/free
 

Fauly v športe či vojnové konflikty podľa vedcov vo väčšine prípadov spôsobuje mužský pohlavný pud. Výsledky ich výskumu naznačujú, že pre mužov je prirodzená agresivita voči konkurentom, ktorá sa počas tisícročí vyvinula vďaka boju o partnerky, ale aj o teritórium či postavenie. Teóriu o takzvanom 'mužovi - bojovníkovi' zverejnili v časopise Philosophical Transactions of the Royal Society B.

Podľa psychológov je bežné, že samci používajú násilie, aby získali, čo chcú.

Vedci vysvetlili, že agresivitu mužov spôsobil prirodzený výber. To je proces, v ktorom sa častejšie dedia priaznivé schopnosti, zatiaľ čo nepriaznivé sa v ďalších generáciách objavujú menej často. Vlastnosť, ktorá v minulosti mužovi zabezpečovala dostatok partneriek na rozširovanie svojho potomstva, však môže zapríčiniť vážne konflikty medzi krajinami, náboženstvami či hnutiami. Ženy naopak riešia spory pokojne, keďže vďaka prirodzenému výberu sú starostlivé a obetavé, čo súvisí s ich úlohou matiek. "Jedným z dôvodov konfliktov môže byť problém zmeniť naše myslenie, ktoré sa vyvíjalo tisícky rokov," uviedol Mark van Vugt z Oxfordského inštitútu kognitívnej a vývojovej antropológie.
 
Podľa psychológov je bežné, že samci používajú násilie, aby získali, čo chcú. "Podobné správanie pozorujeme u šimpanzov. Samec napríklad dôkladne sleduje hranice svojho teritória. Ak sa priblíži samica z inej skupiny, presvedčí ju, aby sa pridala do tej jeho. Ak však príde iný samec, pravdepodobne mu vážne ublíži, prípadne ho zabije," vysvetlil van Vugt.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Epické vyvrcholenie trilógieBatmana v réžii uznávaného Christophera Nolana pod názvom NÁVRAT TEMNÉHO RYTIERA prichádza už čoskoro do kín.
pred 7 rokmi
Česká režisérka Marie Poledňáková ukončila v Maroku nakrúcanie svojej novej komédie Líbáš jako ďábel, ktorá je voľným pokračovaním snímky Líbáš jako Bůh.
pred 9 rokmi
Antibiotiká sú chemické látky produkované žijúcimi organizmami, všeobecne mikroorganizmami. Hoci antibiotiká sú uvoľňované baktériami a hubami (fungi)...
pred 6 rokmi
Audi RS Q3 spája typické vlastnosti modelov RS ako je vysoký výkon a radosť z jazdy s vysokou úžitkovou hodnotou.
pred 8 rokmi
Počítač LG V300 vyvinutý v spolupráci s firmou Intel bude predstavený verejnosti na najväčšej IT výstave v Ázii - Computex 2011. Tá sa koná v Tapei od 31. mája do 4.júna.
pred 6 rokmi
Vyplýva to zo štúdie českých a slovenských vedcov, do ktorej sa zapojilo celkovo 300 ľudí vo veku od 17 do 84 rokov.
pred 7 rokmi
Alergické deti počas 22 mesiacov denne konzumovali malé porcie sušených vajec, pričom dvadsaťosem percent z nich sa vďaka experimentálnej liečbe alergie zbavilo.
pred 12 rokmi
SsangYong Kyron M200XDi Comfort - Veľa muziky za....V prípade Kyrona je cenový rozdiel medzi základnou a plnou výbavou naozaj pomerne zanedbateľný.