Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Za vojny či fauly môže mužský pohlavný pud

Zdroj: SITA, redaktor: neuvedený, pridané: 24.01.2012

Podľa psychológov je bežné, že samci používajú násilie, aby získali, čo chcú.
Za vojny či fauly môže mužský pohlavný pud
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/free
 

Fauly v športe či vojnové konflikty podľa vedcov vo väčšine prípadov spôsobuje mužský pohlavný pud. Výsledky ich výskumu naznačujú, že pre mužov je prirodzená agresivita voči konkurentom, ktorá sa počas tisícročí vyvinula vďaka boju o partnerky, ale aj o teritórium či postavenie. Teóriu o takzvanom 'mužovi - bojovníkovi' zverejnili v časopise Philosophical Transactions of the Royal Society B.

Podľa psychológov je bežné, že samci používajú násilie, aby získali, čo chcú.

Vedci vysvetlili, že agresivitu mužov spôsobil prirodzený výber. To je proces, v ktorom sa častejšie dedia priaznivé schopnosti, zatiaľ čo nepriaznivé sa v ďalších generáciách objavujú menej často. Vlastnosť, ktorá v minulosti mužovi zabezpečovala dostatok partneriek na rozširovanie svojho potomstva, však môže zapríčiniť vážne konflikty medzi krajinami, náboženstvami či hnutiami. Ženy naopak riešia spory pokojne, keďže vďaka prirodzenému výberu sú starostlivé a obetavé, čo súvisí s ich úlohou matiek. "Jedným z dôvodov konfliktov môže byť problém zmeniť naše myslenie, ktoré sa vyvíjalo tisícky rokov," uviedol Mark van Vugt z Oxfordského inštitútu kognitívnej a vývojovej antropológie.
 
Podľa psychológov je bežné, že samci používajú násilie, aby získali, čo chcú. "Podobné správanie pozorujeme u šimpanzov. Samec napríklad dôkladne sleduje hranice svojho teritória. Ak sa priblíži samica z inej skupiny, presvedčí ju, aby sa pridala do tej jeho. Ak však príde iný samec, pravdepodobne mu vážne ublíži, prípadne ho zabije," vysvetlil van Vugt.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Film Conrol je zásadný debut režiséra Antona Corbina – svetoznámeho fotografa a vyhľadávaného tvorcu prestížnych hudobných videoklipov.
pred 6 rokmi
Duet spevákov Oľgy Lounovej a Karla Gotta Dál za obzor je skladba o stretnutí dvoch generácií a spoločnom rozprávaní o nádeji.
pred 4 rokmi
Čo po 25tich rokoch robí partička bývalých vekslákov? Kam sa podeli, keď zmizol ich svet kšeftov s valutami a tzv. bonmi, čo boli tajne vekslované poukážky do Tuzexov s inak nedostupným západným tovarom?
pred 9 rokmi
Hypnóza nás môže vyliečiť, odbúrať zlozvyky a obohatiť náš život poznaním.
pred 7 rokmi
Kapela Judas Priest vo svojich požiadavkách výslovne zdôrazňuje záujem o špeciality slovenskej kuchyne a taktiež o tradičné nápoje.
pred 3 rokmi
Pokračovanie jesenného českého kasového trháku Gangster Ka.
pred 5 rokmi
Skladba, ktorej sa Moe a Opak s kapelou rozhodli venovať vizuálnu podobu tentokrát, má názov „Neskoro“.
pred 6 rokmi
V Bourneovom ultimáte agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzný vládny program spoločne s jeho tvorcami. Išlo ale len o špičku ľadovca, pod ktorou sa skrýva oveľa sofistikovanejší systém tajných operácií...