Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kontrolujte svoje sny a získajte lepšie zručnosti

Zdroj: Internet, redaktor: dom, pridané: 29.01.2012

Ľudia, ktorí vedome snia a v sne trénovali hádzanie mince do pohára, boli v tejto činnosti lepší v reálnom živote.
Kontrolujte svoje sny a získajte lepšie zručnosti
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/databanka
 

Podľa výskumov, ľudia, ktorí dokážu kontrolovať svoje sny môžu využiť túto neobyčajnú schopnosť na učenie. Švajčiarska štúdia vedená Danielom Erlacherom z Bernskej univerzity ukázala, že ľudia, ktorí vedome snia a v sne trénovali hádzanie mince do pohára, boli v tejto činnosti lepší v reálnom živote.
 
Nedávno vedci z Yalskej univerzity zistili, že títo ľudia sú lepší v gamblingových testoch, ktoré sú navrhnuté na testovanie časti mozgu zodpovednej za emocionálne rozhodnutia a sociálnu interakciu. Peter Morgan z Yalu si myslí, že táto oblasť sa dá trénovať. Jeho tým pracuje na programe, pomocou ktorého budú osoby trénované počas snenia. Morgan dúfa, že pomocou toho bude schopný zlepšiť sociálnu kontrolu subjektu, ako aj schopnosti rozhodovania.

Najväčším problémom výskumu je dávať inštrukcie niekomu, kto spí.

Väčšina z nás nemá kontrolu nad tým čo robíme keď spíme a iba obmedzené spomienky na to, čo sme v snoch robili. Ľudia, ktorí vedome snia majú unikátnu schopnosť kontrolovať udalosti v sne. Preto by títo ľudia mohli dostávať jednoduché inštrukcie a vykonávať ich v sne, čo by umožnilo vedcom zbierať potrebné dáta. Toto robia výskumníci v Nemecku. „Tým, že subjektom dávame špecifické inštrukcie aby spravili série pohybov ľavou a pravou rukou a série pohybov očí v spánku, sme schopní skenovať mozog a zistiť, čo sa v ňom deje,“ tvrdí Tim Barriebau, „pohyby očí počas snívania sa zobrazujú na prístroji zvanom elektrookulogram, ktorý nám poskytuje údaje o tom, čo subjekty robili v danú chvíľu.“

Americká armáda sponzoruje projekt nazvaný Silové snenie. Cieľom projektu je využitie digitálne vytvorených snov v reálnom svete na liečenie. Následná aplikácia technológie môže byť v tréningu vojakov. Zatiaľ však dúfajú, že tieto snové svety budú útočiskom pre vojakov, v ktorom budú čeliť strachu. Aplikuje sa najmä v liečení posttraumatického stresu.

Vedci budú schopní využiť umelo vytvorené digitálne vojenské jednotky na prevzatie kontroly nad digitálnymi snami, čo bude mať priamy dopad tlmenie ich nočných môr. Na zobrazenie snov sa budú využívať notebooky a 3D okuliare.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Vysokofrekvenčná technika, výroba a predaj prvk...
Tradičné stavebné materiály, tepelno izolačné o...Sú tu pre Vás ľahko dostupné pôžičky od 400 Eur...


12 700.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 5 450 m2
105 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 80 m2
68 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 100 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Takmer každé štvrté predané auto v strednej a východnej Európe v roku 2025 bude s elektrickým pohonom.
pred 7 rokmi
Takmer polovici rakovinových ochorení sa dá predísť obmedzením fajčenia, zdravým stravovaním či znížením hmotnosti.
pred 4 rokmi
Ľudia, ktorí sa chcú zapojiť do projektu s názvom Opäť môžem snívať 3, môžu svoje príbehy a sny posielať do OZ Lymfoma až do 31. júla.
pred 3 rokmi
Skupina Čisté Tvary má nový videoklip, ktorým môže smelo konkurovať klipom svetoznámych kapiel. Hviezdi v ňom bizarný anglický herec Adam Pearson.
pred 5 rokmi
Keď sa partia mladých horolezcov rozhodla zdolať jeden z mohutných skalných masívov, všetci sa tešili na náročný výstup, pri ktorom ich telá zaplaví poriadna dávka adrenalínu.
pred 9 rokmi
Verím, že predstavovať niekomu Tinu Turner, legendárnu rockovú babičku, by bolo nosením dreva do lesa. Pripomenúť si jej úspešné svetové turné, s ktorým počas minuloročnej jesene a tohtoročnej jari prebrázdila celý svet, to už stojí za hriech.
pred 5 rokmi
Britský spevák, hudobník, skladateľ, producent i raper Naughty Boy (vlastným menom Shahid Khan) vydal konečne celý album.
pred 7 rokmi
Kniha Smrť a ružové lodičky ponúka presne to, po čom túžia fanúšikovia Agathy Christie...