Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. septembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kontrolujte svoje sny a získajte lepšie zručnosti

Zdroj: Internet, redaktor: dom, pridané: 29.01.2012

Ľudia, ktorí vedome snia a v sne trénovali hádzanie mince do pohára, boli v tejto činnosti lepší v reálnom živote.
Kontrolujte svoje sny a získajte lepšie zručnosti
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/databanka
 

Podľa výskumov, ľudia, ktorí dokážu kontrolovať svoje sny môžu využiť túto neobyčajnú schopnosť na učenie. Švajčiarska štúdia vedená Danielom Erlacherom z Bernskej univerzity ukázala, že ľudia, ktorí vedome snia a v sne trénovali hádzanie mince do pohára, boli v tejto činnosti lepší v reálnom živote.
 
Nedávno vedci z Yalskej univerzity zistili, že títo ľudia sú lepší v gamblingových testoch, ktoré sú navrhnuté na testovanie časti mozgu zodpovednej za emocionálne rozhodnutia a sociálnu interakciu. Peter Morgan z Yalu si myslí, že táto oblasť sa dá trénovať. Jeho tým pracuje na programe, pomocou ktorého budú osoby trénované počas snenia. Morgan dúfa, že pomocou toho bude schopný zlepšiť sociálnu kontrolu subjektu, ako aj schopnosti rozhodovania.

Najväčším problémom výskumu je dávať inštrukcie niekomu, kto spí.

Väčšina z nás nemá kontrolu nad tým čo robíme keď spíme a iba obmedzené spomienky na to, čo sme v snoch robili. Ľudia, ktorí vedome snia majú unikátnu schopnosť kontrolovať udalosti v sne. Preto by títo ľudia mohli dostávať jednoduché inštrukcie a vykonávať ich v sne, čo by umožnilo vedcom zbierať potrebné dáta. Toto robia výskumníci v Nemecku. „Tým, že subjektom dávame špecifické inštrukcie aby spravili série pohybov ľavou a pravou rukou a série pohybov očí v spánku, sme schopní skenovať mozog a zistiť, čo sa v ňom deje,“ tvrdí Tim Barriebau, „pohyby očí počas snívania sa zobrazujú na prístroji zvanom elektrookulogram, ktorý nám poskytuje údaje o tom, čo subjekty robili v danú chvíľu.“

Americká armáda sponzoruje projekt nazvaný Silové snenie. Cieľom projektu je využitie digitálne vytvorených snov v reálnom svete na liečenie. Následná aplikácia technológie môže byť v tréningu vojakov. Zatiaľ však dúfajú, že tieto snové svety budú útočiskom pre vojakov, v ktorom budú čeliť strachu. Aplikuje sa najmä v liečení posttraumatického stresu.

Vedci budú schopní využiť umelo vytvorené digitálne vojenské jednotky na prevzatie kontroly nad digitálnymi snami, čo bude mať priamy dopad tlmenie ich nočných môr. Na zobrazenie snov sa budú využívať notebooky a 3D okuliare.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Ústredná téma príbehu amerického spisovateľa Andrewa Fukudu prináša vzrušujúcu zápletku, kde boj o prežitie je každodennou súčasťou života ľudí, ktorí ešte na zemi zostali. Prvá časť trilógie s názvom Lov vychádza vo Vydavateľstve Fragment práve dnes
pred 3 rokmi
Po päťročnej albumovej odmlke prináša Puding Pani Elvisovej do svojej diskografie štvrtý prírastok.
pred 8 rokmi
Dvorný ladič automobilov s trojcípou hviezdou, tuningová spoločnosť AMG z nemeckého Affalterbachu pripravila ostrú verziu modernizovanej športovej limuzíny CLS.
pred 7 rokmi
Audi A3 víťazný typ auta – definuje kompaktnú triedu svojim sebavedomým, prémiovým nárokom opäť novým spôsobom.
pred 7 rokmi
Tretia generácia Zafiry, ktorej označenie je rozšírene o prívlastok Tourer, prichádza s inovatívnymi riešeniami a vo svojom interiéri ponúka priestor až pre sedem osôb.
pred 5 rokmi
Obsahom filmu nie je len úžasná live show tohto velikána svetovej hudby, ale zobrazuje Petra Gabriela aj zblízka nielen ako umelca, ale aj ako človeka.
pred 4 rokmi
Aj tento ročník BERLINALE je pre spoločnosť Film Europe Media Company úspešný.
pred 3 rokmi
Spoločnosť zorganizovala v priestoroch Vzdelávacieho strediska v Gbeľanoch pre administratívnych zamestnancov výrobného závodu v poradí už sedemnáste darovanie krvi.