Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kontrolujte svoje sny a získajte lepšie zručnosti

Zdroj: Internet, redaktor: dom, pridané: 29.01.2012

Ľudia, ktorí vedome snia a v sne trénovali hádzanie mince do pohára, boli v tejto činnosti lepší v reálnom živote.
Kontrolujte svoje sny a získajte lepšie zručnosti
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/databanka
 

Podľa výskumov, ľudia, ktorí dokážu kontrolovať svoje sny môžu využiť túto neobyčajnú schopnosť na učenie. Švajčiarska štúdia vedená Danielom Erlacherom z Bernskej univerzity ukázala, že ľudia, ktorí vedome snia a v sne trénovali hádzanie mince do pohára, boli v tejto činnosti lepší v reálnom živote.
 
Nedávno vedci z Yalskej univerzity zistili, že títo ľudia sú lepší v gamblingových testoch, ktoré sú navrhnuté na testovanie časti mozgu zodpovednej za emocionálne rozhodnutia a sociálnu interakciu. Peter Morgan z Yalu si myslí, že táto oblasť sa dá trénovať. Jeho tým pracuje na programe, pomocou ktorého budú osoby trénované počas snenia. Morgan dúfa, že pomocou toho bude schopný zlepšiť sociálnu kontrolu subjektu, ako aj schopnosti rozhodovania.

Najväčším problémom výskumu je dávať inštrukcie niekomu, kto spí.

Väčšina z nás nemá kontrolu nad tým čo robíme keď spíme a iba obmedzené spomienky na to, čo sme v snoch robili. Ľudia, ktorí vedome snia majú unikátnu schopnosť kontrolovať udalosti v sne. Preto by títo ľudia mohli dostávať jednoduché inštrukcie a vykonávať ich v sne, čo by umožnilo vedcom zbierať potrebné dáta. Toto robia výskumníci v Nemecku. „Tým, že subjektom dávame špecifické inštrukcie aby spravili série pohybov ľavou a pravou rukou a série pohybov očí v spánku, sme schopní skenovať mozog a zistiť, čo sa v ňom deje,“ tvrdí Tim Barriebau, „pohyby očí počas snívania sa zobrazujú na prístroji zvanom elektrookulogram, ktorý nám poskytuje údaje o tom, čo subjekty robili v danú chvíľu.“

Americká armáda sponzoruje projekt nazvaný Silové snenie. Cieľom projektu je využitie digitálne vytvorených snov v reálnom svete na liečenie. Následná aplikácia technológie môže byť v tréningu vojakov. Zatiaľ však dúfajú, že tieto snové svety budú útočiskom pre vojakov, v ktorom budú čeliť strachu. Aplikuje sa najmä v liečení posttraumatického stresu.

Vedci budú schopní využiť umelo vytvorené digitálne vojenské jednotky na prevzatie kontroly nad digitálnymi snami, čo bude mať priamy dopad tlmenie ich nočných môr. Na zobrazenie snov sa budú využívať notebooky a 3D okuliare.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Vďaka Bessonovmu peru má tento film európsky šarm, vďaka skvelej naháňačke a mimoriadne charizmatickému a presvedčivému Kevinovi Costnerovi má zas nádych americkej akcie.
pred 4 rokmi
V horore Vzkriesenie démona Olivia Wilde ukáže, že nie je nič desivejšie, než kráska a zviera v jednej osobe.
pred 11 rokmi
Podľa aspektu, z akého sa trénovanosť posudzuje, rozlišuje sa trénovanosť všeobecná a špeciálna, trénovanosť celková a lokálna.
pred 5 rokmi
Benicio Del Toro si vo filme zahrá spolu s Chrisom Prattom, Zoe Saldanou či Glenn Close.
pred 3 rokmi
Každý umelec svojou tvorbou po sebe zanecháva niečo nezmazateľné.
pred 5 rokmi
Už keď bol Mike Wazowski malým strašidielkom, sníval o tom, že jedného dňa sa stane skutočným strašičom s veľkým S – zamestnancom firmy Monsters, a.s., zásobujúcej svet strašidiel detským krikom.
pred 7 rokmi
Porsche 911 GT2 RS vylepšené v dielňach tuningovej spoločnosti Wimmer Rennsporttechnik GmbH zo Solingenu si nie neprávom vyslúžilo označenie expresné Porsche.
pred 6 rokmi
Honda Civic Wagon Concept sa vyznačuje výrazným športovým imidžom.