Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Google Science Fair hľadá mladých bádateľov

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 06.02.2013

Súťaž je rozdelená do troch kategórií podľa veku súťažiacich – žiaci od 13 do 14 rokov, žiaci od 15 do 16 rokov a žiaci od 17 do 18 rokov.
Google Science Fair hľadá mladých bádateľov
Zdroj obrázku: StockFreeImages
 

Google Science Fair 2013 – najväčšia medzinárodná súťaž mladých bádateľov od 13 do 18 rokov pokračuje svojim 3. ročníkom. 30. január 2013, kedy organizátori vyhlásili nový ročník súťaže môže byť aj pre slovenských mladých bádateľov do 18 rokov šancou „zmeniť svet“.

Organizačný výbor súťaže zverejnil podmienky a harmonogram aktivít nového ročníka. Žiaci stredných škôl môžu prihlásiť svoje bádateľské projekty najneskôr do 30. apríla 2013 na adrese http://goo.gl/U8x6Z. Všetky potrebné informácie pre súťažiacich, školy, pedagógov a rodičov sú zverejnené na web stránke súťaže www.googlesciencefair.com.

Súťaž je rozdelená do troch kategórií podľa veku súťažiacich – žiaci od 13 do 14 rokov, žiaci od 15 do 16 rokov a žiaci od 17 do 18 rokov. Toto rozdelenie zohľadňuje to, aby súťažné projekty boli posudzované a porovnávané v užšom vekovom rozmedzí.

Tak ako v predchádzajúcich ročníkoch, pre najlepších mladých bádateľov je pripravených viacero ocenení. Napr. „The Grand Prize“ zahŕňa 10 dňovú vedeckú stáž ako účastník expedície National Geografic na Galapágy a štipendium vo výške 50 000 USD. Súťaž je zaujímavá aj pre školy – škola, z ktorej bude víťaz „The Grand Prize“, bude ocenená sumou 10 000 USD. Okrem hlavného ocenenia budú súťažiacim udelené ďalšie desiatky výnimočných ocenení, ktoré sú pripravené v spolupráci s významnými svetovými laboratóriami a inštitúciami ako napr. CERN, LEGO, GOOGLE a ďalšie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Či už potrebujete dodávku za účelom sťahovania alebo kvôli svojmu podnikaniu, prenájom dodávky sa vám určite vyplatí viac, ako kúpa novej dodávky. Ako podnikateľ určite dobre viete, že každá korunka, ktorú ušetríte, sa vám zíde.
pred 9 rokmi
Postihnutý muž trpí takzvaným syndrómom uzamknutia, vďaka ktorému má paralyzované celé telo
pred 11 rokmi
Ak túžite po potomkovi, ovulácia je ideálny čas a ak nie... počas tohto obdobia sa treba sexu radšej vyhýbať.
pred 7 rokmi
Thomas Puskailer si popri speváckych a muzikálových aktivitách nájde vždy čas aj na modeling. Tentokrát dostal ponuku, ktorá spája hudbu s krásou!
pred 4 rokmi
Produkcie sa opäť ujal Greg Haver, ktorý stojí i za mimoriadne úspešnou poslednou nahrávkou Rockfield.
pred 9 rokmi
Bella sa musí definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom...
pred 8 rokmi
V pondelok 6.5.2013 oficiálne vychádza v poradí druhý album speváka a herca Hugha Laurieho s názvom Didn´t It Rain.
pred 8 rokmi
Kalifornčan, ktorý stojí za protiislamským filmom Nevinnosť moslimov, musí ísť pre porušenie podmienky na rok do väzenia.