Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Robot vás objíme ako človek

Zdroj: SITA, redaktor: neuvedený, pridané: 23.06.2011

Japonskí vynálezcovia posunuli hranice techniky, keď vytvorili spoločníka pre osamelých slobodných ľudí...
Robot vás objíme ako človek
Zdroj obrázku: Internet
 

Japonskí vynálezcovia posunuli hranice techniky, keď vytvorili spoločníka pre osamelých slobodných ľudí - káblami popreplietané zariadenie v tvare ľudského trupu, ktoré človek môže objať a ono mu objatie prostredníctvom vesty opätuje. Tento "citlivý android" vyzerá ako krajčírska figurína so silikónovou kožou a je vybavený tlakovými senzormi. Je prepojený s vestou, ktorú si oblečie používateľ robota. Keď ten "figurínu" objíme, vzduchové kompresory a vibračné zariadenia zabudované vo veste imitujú tieto dotyky a vytvárajú pocit, že "figurína", ktorá v skutočnosti nemá žiadne ruky, používateľa objíma.
 
Nobuhiro Takahaši, člen tímu vynálezcov z University of Electro-Communications v Tokiu, ktorí robota vyvinuli, uviedol: "Mnohí ľudia boli týmto neobyčajným zážitkom najskôr prekvapení a cítili sa nepríjemne, ale postupne si na to zvykli, až kým sa necítili pokojne a príjemne." Ako vysvetlil, obyčajne ľudia necítia nič, alebo sa dokonca cítia zle, keď objímajú cudzích ľudí. Naopak, zažívajú pocity uspokojenia, lásky a pokoja, keď objímajú priateľa alebo priateľku. "Nás zaujímalo, čo budú ľudia cítiť, ak budú objímať sami seba," povedal Takahaši. Ako dodal, zariadenie bude možné využiť na liečebné účely a môže pomôcť starším ľuďom, ktorí žijú osamote. Zatiaľ však neexistuje žiaden plán pre jeho priemyselnú výrobu.
Robota jeho tvorcovia vystavujú na výstave 3D & Virtual Reality Expo, ktorá sa v stredu začala v japonskom hlavnom meste.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
65-ročný hudobník žiada odškodné za dva články, ktoré ho nepravdivo spájali s legálnymi daňovými únikmi.
pred 7 rokmi
Snímka Lincoln o 16. prezidentovi Spojených štátov amerických uzavrie 8. novembra tohtoročný festival Amerického filmového inštitútu (AFI) v Los Angeles.
pred 15 rokmi
Skupina Fleetwood Mac prešla v poslednom období rôznymi krízami a metamorfózami. Na bostonskom koncerte sa objavila pôvodná zostava zo 70-tych rokov, v ktorej chýbala jedine Christine McVie.
pred 7 rokmi
„Dvesto osmička“ v prevedení pre rallye
pred 5 rokmi
Raz za dva roky, vždy na dvanásť hodín sa americké ulice premenia na peklo. Nepracuje ani jedna zo zložiek záchranného systému a všetky zločiny, vrátane tých najťažších, sú legálne. Táto brutálna noc sa volá Očista.
pred 8 rokmi
Toyota a Tesla Motors, Inc., spoločne vyvíjajú elektrickú verziu typu RAV4.
pred 7 rokmi
Toshiba rozširuje svoju rozsiahlu ponuku Ultrabookov™ o elegantný, tenký a ľahký Satellite U940.
pred 5 rokmi
Päť dôvodov, prečo to pri mori či v lietadle skúsiť s čítačkou elektronických kníh, prezrádza Martin Doležal zo spoločnosti Pocketbook.