Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. februára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Najbizardnejšie patenty

Zdroj: © Server.sk, redaktor: ľub, pridané: 07.03.2012

Nie všetky vynálezy a patenty sú vážne a dôležité. Existuje mnoho takých, ktoré nám vyvolajú úsmev na tvári.
Najbizardnejšie patenty
Zdroj obrázku: Internet
 

Vývoj sa jednoducho nedá zastaviť a mám pocit, že je čoraz rýchlejší. Len niekoľko desaťročí dozadu sa začali používať prvé počítače, dnes už máme počítač vo vrecku, miesto pevných telefónov mobily z obrovským množstvom funkcií a možností, lietame do vesmíru a podobne. Ale nie všetky vynálezy a patenty sú vážne a dôležité. Existuje mnoho takých, ktoré nám vyvolajú úsmev na tvári. Niektoré z nich sú napriek ich bizarnosti aj praktické, iné sú hlavne na pobavenie. Posúďte sami.

Toaleta s akváriom

patent Fish ‘n Flush!
Unikátny nápad, toaleta s akváriom.
zdroj: Internet

Toaleta nemusí byť vždy iba miestom na vykonanie nutných potrieb, ktoré je obvykle zariadené najmä prakticky. Ale existuje aj toaleta s dvojitou nádobou, kde sa nachádza akvárium! A ak vám nejaká tá rybička v akváriu uhynie, nie je to ďaleko k spláchnutiu. Akvárium môže mať rôzne podoby, môžete tam mať vytvorenú presnú kópiu Veľkého bariérového útesu kompletne s farebnými rybičkami, bublinkami a dokonca aj s truhlicou s pokladom.

Hurikánový dom

patent hurikánový dom
Lietadlový dom je inštalovaný na rotujúcom podstavci, ktorý je pevne ukotvený v zemi.
zdroj: Internet

V dnešnej dobe sa silné búrky a veterné smršte čoraz častejšie objavujú aj u nás. Často dochádza k veľkým škodám na majetku, trpia najmä strechy domov. Ničivá sily matky prírody dokáže rozorvať časti zdanlivo pevných a odolných stavieb a cena opráv je veľmi drahá. Existuje však varianta domu, ktorý má podobu lietadla, konkrétne prúdového lietadla. Prečo tento tvar? Pretože konštruktéri lietadiel musia pri ich navrhovaní dbať najmä na odolávanie vzdušných prúdov a silných vetrov. Lietadlá sú konštruované tak, aby došlo k najlepšiemu obtekaniu vzduchu. Lietadlový dom je inštalovaný na rotujúcom podstavci, ktorý je pevne ukotvený v zemi. Vnútri miesto sedadiel nájdete kompletne zariadený dom. Prierezová plocha takéhoto lietadlového domu je dobre odolná deštrukčnej sile vetra.

Nepriestreľná posteľ

patent nepriestreľná posteľ
Nepriestreľná posteľ vás ochráni aj pred teroristickým útokom.
zdroj: Internet

Dnešné časy sú veľmi nebezpečné a násilníci, únoscovia, fanatici a teroristi chodia stále najradšej v noci. Preto bola vynájdená posteľ, ktorá vám dá pocit absolútneho bezpečia v spánku. Nie je to však lacný špás, táto bezpečná „truhla“ stojí cca 160.000 dolárov bez doplnkového zariadenia, ako chladnička a podobne.

Ľudská umývačka

patent ľudská umývačka
Ľudská umývacia linka.
zdroj: Internet

Ľudia sa potrebujú umývať. Najmä v nemocniciach sa vyskytuje problém, aby sa veľké množstvo ľudí rýchlo umylo a hlavne bez úrazu – najčastejšie pošmyknutie. A čo takto ľudská umývacia linka? Tá odstraňuje úrazy spôsobené pokĺznutím a pádmi, pretože kúpajúci sa ľudia sú pripevnení visiacimi popruhmi a iba stoja alebo visia v zafixovanej polohe, kým dopravný pás sa pohybuje od stanice ku stanici. Prvá stanica je namáčacia, potom na ďalšej vás namydlia, potom nasleduje časť oplachovacia a na koniec vás vysušia teplým vzduchom, nepotrebujete žiaden uterák! Tento vynález bol vyvinutý v r. 1969 počas studenej vojny ako vybavenie do protiatómových krytov.

Injekcia pre únoscov

patent injekcia pre únoscov
Keď sa únosca posadí, dostane do tela dávku uspávacej látky. Vy sa zatiaľ môžete pokúsiť utiecť alebo privolať pomoc.
zdroj: Internet

Všetci to poznáte, či už z filmov, alebo z vlastnej skúsenosti. V lietadle únosca povie svoje požiadavky pilotovi, mávajúc mu pod nosom zbraňou. Potom si sadne do sedadla. Pre tento účel by podľa tohto vynálezu mali byť vybavené sedadlové vankúše mechanizmom, ktorý pri posadení sa aplikujú pomocou injekcie do tela uspávaciu látku. A takto by bol únosca zneškodnený bez násilia a strát na životoch.

Imaginárny priateľ

patent imaginárny priateľ
Mobilný stôl pre motoristov
zdroj: Internet

Vynálezca tvrdí, že tento vynález je "mobilný stôl pre motoristov". Jeho účelom je sedieť na prednom sedadle, takže máte prístup k zásuvkám s rôznymi potrebami. Okrem toho môže poslúžiť aj ako bezpečnostná poistka. Nie ste osamelá osoba v aute a kedykoľvek môžete použiť falošný telefón, ktorý vyzerá ako skutočný a tým odradiť prípadných prenasledovateľov. A okrem toho môže byť tento stôl spoločníkom pre zúfalé ženy v domácnosti.

Kôň na diaľkové ovládanie

patent, kôň na diaľkové ovládanie
V r. 1981 vynašiel vynálezca diaľkovo ovládaného koňa, keďže predvídal, že z ľudí sa stanú domáci peciváli.
zdroj: Internet

Diaľkové ovládače v dnešnej dobe ovládajú už hádam všetko. Nielen televízor, DVD, CD prehrávač, domáce kino, ale môžete dokonca nastavovať žalúzie, vykurovanie, osvetlenie. A ani nemusíte byť doma, všetko urobíte cez internet. Tak prečo neovládať aj kone? V r. 1981 vynašiel vynálezca diaľkovo ovládaného koňa, keďže predvídal, že z ľudí sa stanú domáci "peciváli". Okrem toho, že nemusíte ísť na preteky, nemusíte tiež najímať drahých jazdcov pre kone. Pri takýchto pretekoch sedíte pohodlne doma v kresle a pomocou joysticka diaľkovo ovládate svojho verného tátoša za pomoci špeciálneho sedla. Motorizovaný mechanizmus vám umožňuje ťahať koňa za opraty, vediete ho priamo alebo ho môžete strhnúť späť alebo do strany, či prikázať zastaviť.

Vodná posteľ lono

patent vodná posteľ lono
Patent na vodnú posteľ bol patentovaný v roku 1987 a jeho hlavným účelom bolo vyhnúť sa premočenej pokožke a zároveň si dopriať relaxačný kúpeľ.
zdroj: Internet

Ak ste po dlhom dni v strese a potrebujete sa uvoľniť, často sa odporúča vodný kúpeľ. Lenže má to svoje nevýhody. Ak ste tam pridlho, vaša pokožka vyzerá ako sušená slivka. Preto bola v r. 1987 patentovaná vodná posteľ lono, kde ste vlastne vo vinylovom telovom vodotesnom vaku, ktorý sa nachádza vnútri vodnej postele. Všade okolo vás je upokojujúca voda, ale vy tam môžete ostať ako dlho chcete, pretože ste v suchu.
Továreň na bioplyn
patent továreň na bioplyn
zariadenie na odchytávanie bioplynu produkované pasúcimi sa kravami.
zdroj: Internet

Znie to neuveriteľne, ale India je označovaná za najväčšieho vypúšťača metánu do ovzdušia. Prečo? V Indii je krava posvätné zviera a keďže ich je tam veľa, je veľa aj metánu. A čo na to vynálezcovia? jasné, že si poradili. Jeden z nich vymyslel zariadenie na odchytávanie bioplynu produkované pasúcimi sa kravami. Tento prístroj sa pripevní na zadné partie tela kravy a pomocou tuby zachytáva bioplyn. Z praktického hľadiska by sme okrem menšieho znečistenia prostredia mohli vyriešiť nečakané odstávky ruského plynu. Tento vynález sa však nepodarilo rozšíriť, zrejme preto, aby Rusko a arabské štáty "neprišli o kšefty s plynom."

Jacques Fido

patent Jacques Fido
Potápačský prístroj pre psa.
zdroj: Internet

Vynález s týmto menom je zameraný na našich psích miláčikov. Veľa ľudí miluje potápanie a miluje aj svojich štvornohých priateľov. Aby mohli ísť všade spolu, existuje helma pre psa, aby mohol ísť s vami aj pod vodu. Je vyrobená celá zo skla, asi aby videl na všetky strany.

Zachytávač výkalov

patent zachytávač výkalov
Mega-plienka pre kone.
zdroj: Internet

A ešte jeden zo sveta zvierat. Konkrétne opäť kone, ale tentoraz živé. Konské výkaly na ceste nie sú nič príjemné. Preto sa vynašla megaplienka, pripevnená na koňa pomocou gumových popruhov. Použiť ju môžete samozrejme aj na iné zvieratá. Otázka je, či sa z toho nezbláznia.

Lyžiarska brzda

patent lyžiarska bunda
Lyžiarska brzda.
zdroj: Internet

Ako posledný uvádzame vynález, ktorý slúži lyžiarom, ktorí nevedia dobre brzdiť. Systém funguje tak, že ak chce lyžiar brzdiť, stačí, aby rozprestrel ruky aj s palicami. O ne a o telo je totiž prichytená vodeodolná látka, ktorá by mala spomaliť lyžiara. Treba dať pozor, aby sa neroztrhla, pretože to nie je padák, teda nemá náhradnú plachtu. Vynález môže slúžiť aj korčuliarom.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Hlavné hviezdy sitkomu Ashton Kutcher, Jon Cryer a Angus T. Jones dostanú vyššie honoráre.
pred 9 rokmi
Priemerný Slovák skonzumuje za rok približne 5 kg cestovín. Ak chcete organizmu dopriať zdravšiu alternatívu, kúpte si semolínové cestoviny.
pred 10 rokmi
Medveď Yogi, všetkými milovaný zlodej piknikových košov, vstupuje aj so svojimi stravovacími návykmi do filmu.
pred 9 rokmi
Grape festival, konajúci sa 10.-11. Augusta v Piešťanoch, prezrádza ďalšie zahraničné meno. Na Slovensko príde britská dubstepová kapela Modestep.
pred 15 rokmi
Vozidlá tohto typu sa nám dostávajú do rúk relatívne zriedkavo. S Boxerom sme teda strávili viac času a mali sme potrebu aj ponavštevovať jeho rivalov z iných značiek.
pred 5 rokmi
Obetavá zdravotná sestra Vlasta pri svojej práci na juhomoravskom vidieku ošetruje veľa rázovitých miestnych pacientov.
pred 8 rokmi
Podľa názoru odborníkov by astmatikom najviac pomohlo čo najmenej úkonov pri použití inhalačnej pomôcky, počítadlo dávok, chuť lieku, jednoduchšia, menšia pomôcka s tvarovateľným náustkom.
pred 8 rokmi
Platňa, ktorá zásadne ovplyvnila hudobné dianie v 90. rokoch vyjde zremastrovaná už 19. novembra.