Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 15. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Viedeň vedie pred New Yorkom v blahobyte

Zdroj: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG , redaktor: redakcia , pridané: 31.10.2012

Program Organizácie Spojených národov, UN Habitat, ktorý podporuje sociálny, enviromentálny a trvalo udržateľný rozvoj miest, porovnával v medzinárodnej štúdii blahobyt v 69 mestách po celom svete.
Viedeň vedie pred New Yorkom v blahobyte
Zdroj obrázku: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG
 

Program Organizácie Spojených národov, UN Habitat, ktorý podporuje sociálny, enviromentálny a trvalo udržateľný rozvoj miest, porovnával v medzinárodnej štúdii blahobyt v 69 mestách po celom svete.

Výsledky štúdie sú prezentované v obsiahlej správe nazvanej State of the World's Cities Report 2012/2013: Prosperity of Cities. Štúdia posudzovala popri produktivite aj faktory ako kvalita života, zodpovedajúca infraštruktúra, životné prostredie, dostupnosť vzdelania alebo stredná dĺžka života. V medzinárodnom rebríčku blahobytu v jednotlivých mestách je podľa štúdie na špičke susedná Viedeň pred New Yorkom, po nich nasledujú metropoly Toronto, Londýn a Štokholm.

V štúdii získala rakúska metropola najlepšie hodnotenie za produktivitu a infraštruktúru. Viedeň bodovala podľa správy aj Viedenskou chartou, v Európe jedinečným projektom zlepšenia spolunažívania v meste za spoluúčasti občanov. Ďalej správa uvádza výrazné zlepšenie mesta Viedeň v otázkach spoluúčasti všetkých národnostných menšín, vrátane imigrantov, v oblasti politického a spoločenského života.

Podrobné výsledky medzinárodnej správy, ktorá porovnávala blahobyt v mestách po celom svete, na www.unhabitat.org.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Značka Smart predstaví na North American International Auto Show v Detroite, svetovú novinku štúdiu For-us.
pred 4 rokmi
Speváčka nahrala piesne You'll Never See Me Again a Never Gonna Leave You počas práce na albume 21 (2011).
pred 2 rokmi
Viete ho však skrotiť?
pred 4 rokmi
Hrdinom príbehu je desaťročný chlapec Tomáš. K narodeninám dostane kameru a rozhodne sa, že nakrúti film ako Miloš Forman.
pred 6 rokmi
Jakartská polícia sa obáva, že speváčku nedokáže ochrániť pred rozhnevanými moslimskými skupinami. Koncert preto nepovolila.
pred 5 rokmi
Ethan a Joel Coenovci spracujú román Nezlomený (2010) spisovateľky Laury Hillenbrand o olympijskom bežcovi Louisovi Zamperinim, ktorý počas druhej svetovej vojny zažil dva roky týrania v japonskom zajateckom tábore.
pred 7 rokmi
Lisa Cuddyová sa totiž rozhodla odmietnuť návrh produkcie na zníženie platu za účinkovanie v ôsmej sezóne.
pred 5 rokmi
Suzuki Concept Hustler je úplne nový malý crossover.