Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

V susednej Viedni sa uskutoční referendum

Zdroj: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG , redaktor: redakcia , pridané: 06.03.2013

V rakúskej metropole sa od 7. do 9. marca uskutoční referendum, na ktorom budú môcť Viedenčania vyjadriť svoj názor k štyrom komunálnym témam.
V susednej Viedni sa uskutoční referendum
Zdroj obrázku: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG
 

V rakúskej metropole sa od 7. do 9. marca uskutoční referendum, na ktorom budú môcť Viedenčania vyjadriť svoj názor k štyrom komunálnym témam. Obyvatelia s rakúskym občianstvom a trvalým pobytom vo Viedni, ktorí dovŕšili 16 rokov, budú môcť hlasovať v referende nazvanom Viedeň to chce vedieť.

Referendom majú Viedenčania možnosť spolurozhodovať o budúcnosti svojho mesta. Štyri otázky sa týkajú problematiky parkovania, či sa má mesto uchádzať o kandidatúru na organizovanie OH 2028, či sa majú rozširovať projekty zamerané na alternatívne zdroje energie a či majú byť mestské podniky ochránené pred privatizáciou.

1,15 milióna Viedenčanov môže hlasovací lístok zaslať poštou alebo odovzdať svoj hlas klasickým spôsobom na 52 miestach vo Viedni v čase termínu referenda. Od polovice februára začali oprávnení voliči vo Viedni dostávať do svojich schránok hlasovacie lístky spolu so špeciálnym, 32-stranovým vydaním magazínu wien.at. Okrem toho môžu Viedenčania získať informácie a diskutovať na témy referenda na webovej stránke www.wienwillswissen.at a na facebooku. Magazín a informácie nájdu obyvatelia Viedne online aj na www.wahlen.wien.at.

Posledné referendum vo Viedni sa uskutočnilo v roku 2010 a Viedenčania mali vtedy možnosť vyjadriť sa k témam cestného mýta, nočnej prevádzky metra počas víkendov, znovuzavedenia funkcie domovníka, otázke celodenných škôl a zavedenia povinného preukazu pre majiteľov bojových plemien psov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Na Wisteria Lane je pravé poludnie a nová obyvateľka (Vanessa Williams) v ulici rozvíri ešte viac napätia, klamárskeho prachu a romantiky. ..
pred 9 rokmi
ASUS predstavil 27palcový 3D monitor VG278H s LED podsvietením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz.
pred 9 rokmi
Svetová premiéra na autosalóne v talianskej Bologni
pred 9 rokmi
Dell tak namiesto príspevku na nové miesta a na vzdelávanie zamestnancov dostane úľavu na dani z príjmov vo výške 4,1 mil. eur.
pred 10 rokmi
Jeden z najtalentovanejších umelcov súčasného popu prichádza so svojím debutovým albumom.
pred 10 rokmi
Absinth je kráľ tvrdého alkoholu. Je vyrobený z bylinných extraktov, pričom základom je rastlina palina...
pred 7 rokmi
V minulosti sa zameriavali výhody studenej sprchy skôr na mentálne a psychické aspekty, ale ako sa ukázalo, existujú skutočné zdravotné výhody studenej sprchy.
pred 9 rokmi
Uprostred socialistického koloritu dobovej Bratislavy sa v polovici 80. rokov minulého storočia odohráva klasický prázdninový príbeh o spletitých sídliskových vzťahoch vtedajších tínedžerov.