Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

V susednej Viedni sa uskutoční referendum

Zdroj: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG , redaktor: redakcia , pridané: 06.03.2013

V rakúskej metropole sa od 7. do 9. marca uskutoční referendum, na ktorom budú môcť Viedenčania vyjadriť svoj názor k štyrom komunálnym témam.
V susednej Viedni sa uskutoční referendum
Zdroj obrázku: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG
 

V rakúskej metropole sa od 7. do 9. marca uskutoční referendum, na ktorom budú môcť Viedenčania vyjadriť svoj názor k štyrom komunálnym témam. Obyvatelia s rakúskym občianstvom a trvalým pobytom vo Viedni, ktorí dovŕšili 16 rokov, budú môcť hlasovať v referende nazvanom Viedeň to chce vedieť.

Referendom majú Viedenčania možnosť spolurozhodovať o budúcnosti svojho mesta. Štyri otázky sa týkajú problematiky parkovania, či sa má mesto uchádzať o kandidatúru na organizovanie OH 2028, či sa majú rozširovať projekty zamerané na alternatívne zdroje energie a či majú byť mestské podniky ochránené pred privatizáciou.

1,15 milióna Viedenčanov môže hlasovací lístok zaslať poštou alebo odovzdať svoj hlas klasickým spôsobom na 52 miestach vo Viedni v čase termínu referenda. Od polovice februára začali oprávnení voliči vo Viedni dostávať do svojich schránok hlasovacie lístky spolu so špeciálnym, 32-stranovým vydaním magazínu wien.at. Okrem toho môžu Viedenčania získať informácie a diskutovať na témy referenda na webovej stránke www.wienwillswissen.at a na facebooku. Magazín a informácie nájdu obyvatelia Viedne online aj na www.wahlen.wien.at.

Posledné referendum vo Viedni sa uskutočnilo v roku 2010 a Viedenčania mali vtedy možnosť vyjadriť sa k témam cestného mýta, nočnej prevádzky metra počas víkendov, znovuzavedenia funkcie domovníka, otázke celodenných škôl a zavedenia povinného preukazu pre majiteľov bojových plemien psov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 18 rokmi
Svalový glykogén má dôležitý význam pri látkovej premene sacharidov takmer vo všetkých druhoch športu pri najrozličnejšom zaťažení.
pred 13 rokmi
Spevácka legenda Helena Vondráčková oslavuje okrúhle výročie na hudobnej scéne vskutku veľkolepo.
pred 7 rokmi
No Name minulý týždeň nakrúcali videoklip k piesni Sľuby. Je to už v poradí štvrtý singel z ich aktuálneho úspešného albumu s názvom Nový album.
pred 3 rokmi
Tak čo, ktorý je pre Vás ten TOP?
pred 7 rokmi
Chris Norman, niekdajší lodivod kapely Smokie, dnes stále aktívny a stále úspešný spevák, uzatváral minulý rok leto na Slovensku na festivale Lodenica, kde predviedol fantastický koncert.
pred 6 rokmi
Súprava bude obsahovať figúrky hlavných postáv zo seriálu Simpsonovci (1989), medzi ktorými nebudú chýbať Homer, Bart, Marge či Ned Flanders.
pred 7 rokmi
Okruh Losail neďaleko hlavného mesta Dauha bol v roku 2004 hostiteľom motocyklových pretekov triedy MotoGP
pred 7 rokmi
Preddavok odmeny v priemernej výške 200 eur už zamestnanci dostali spolu so mzdou za mesiac marec 2012.