Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. mája 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

V Mexiku vznikne viedenský Dom hudby

Zdroj: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG , redaktor: redakcia , pridané: 28.07.2014

Zámerom viedenského Domu hudby je predovšetkým deťom a mládeži sprostredkovať radosť z hudby a zároveň aj prvé impulzy k tomu, aby sa stala súčasťou ich života.
V Mexiku vznikne viedenský Dom hudby
Zdroj obrázku: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG
 

Zámerom viedenského Domu hudby je predovšetkým deťom a mládeži sprostredkovať radosť z hudby a zároveň aj prvé impulzy k tomu, aby sa stala súčasťou ich života. Tento koncept šíri už aj do sveta, podľa vzoru Domu hudby vznikne v mexickom meste Puebla Viedenský dom hudby Casa de la música Viena.

Sídlom mexického Domu hudby neďaleko historického centra mesta Puebly, bude bývalá textilná továreň, La Constancia Mexicana, ktorá je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a zároveň aj sídlom oblastného detského a mládežníckeho orchestra.

Hudbu objavovať, užívať si ju, spoznávať, samostatne ju tvoriť a predovšetkým vzbudzovať záujem detí a mládež o hudbu, to všetko prinesie mexický Dom hudby. Iniciátormi projektu sú riaditeľ viedenského Domu hudby, Simon K. Posch, a mexický diplomat, spisovateľ a novinár Andrés Roemer, vnuk rakúskeho dirigenta Ernesta Roemera, ktorý v roku 1938 emigroval do Mexika.

Tzv. Haus der Musik je projektom holdingovej spoločnosti mesta Viedeň Wien Holding, na ktoré je mesto patrične hrdé. „Je to prvé rakúske múzeum, ktorému sa podarilo svoj koncept a know-how exportovať“, hovorí Peter Hanke, riaditeľ spoločnosti. „Na druhej strane je to aj veľká šanca, že sa Viedeň ako mesto kultúry a hudby zvideľní v medzinárodnom meradle a môže takto myšlienku Domu hudby šíriť ďalej po celom svete, to znamená nadchúť najmä deti a mladých ľudí tvorivými a hravými postupmi pre hudbu“, dodáva Hanke.

Výstavný koncept Casa de la Música je založený na princípe zážitkového múzea z Viedne, ktorý je adaptovaný na lokálne prostredie. Súčasťou múzea budú inštalácie z Viedne ako virtuálny dirigent, Mozartova hra mien alebo multimediálne hudobné divadlo, prenesený bude aj špeciálny priestorový koncept a presné kópie viedenských muzeálnych exponátov. Aktuálne výstavy budú zas zamerané na domácu mexickú hudbu.

Autorom architektonického návrhu a realizácie hudobného múzea je mexický architekt Francisco Perez de Salazar a akurátorom regionálne špecifických obsahov skladateľ, dirigent, klavirista, muzikológ a pedagóg Luis Jaime Cortez.

Ďalšie informácie o výnimočnom projekte Casa de la Música Viena na http://bit.ly/1kY5fbP.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Možno je to len jarná únava a možno už na vás čosi lezie. V každom prípade teraz musíte posilniť svoju imunitu a vyhnúť sa útoku vírusom.
pred 7 rokmi
Headlinerom tohtoročného Topfestu bude fínska formácia Nightwish, jej klávesák a skladateľ Tuomas Holopainen poskytol slovenskému štábu Topfest teamu exkluzívne interview!
pred 8 rokmi
Whitney je opäť závislá na alkohole a drogách
pred 7 rokmi
Softvér za 1,3 milióna eur zaradia do výučby od akademického roka 2012/2013
pred 6 rokmi
Hlavnou hviezdou videoklipu je spievajúci a tancujúci Justin Timberlake, no vo videu sa objavuje aj množstvo sprievodných muzikantov, tanečnice a tanečníci.
pred 7 rokmi
Na to, aby bol náš mozog neustále v dobrej kondícii, aby sme si ľahšie pamätali, mali bohatšou slovnú zásobu a vedeli sa správne vyjadriť existuje pomoc.
pred 8 rokmi
V tomto roku oslavuje historické BMW snov svoje 75. narodeniny.
pred 9 rokmi
Svet je plný ľudí so syndrómom colon irritabile – podráždené črevo. Postihnutých je tri krát viac žien ako mužov.