Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Prater je jedným z najkrajších mestských parkov sveta

Zdroj: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG , redaktor: redakcia , pridané: 19.08.2013

Viedenský Prater s rozlohou šiestich miliónov metrov štvorcových je vyhľadávaným miestom obyvateľov mesta na relax, šport i zábavu.
Prater je jedným z najkrajších mestských parkov sveta
Zdroj obrázku: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG
 

Viedenský Prater s rozlohou šiestich miliónov metrov štvorcových je vyhľadávaným miestom obyvateľov mesta na relax, šport i zábavu. Podľa rankingu nemeckého časopisu Focus sa viedenský Prater radí medzi desať najkrajších mestských parkov na svete.

V hodnotení získal Prater šieste miesto, hneď za parkovým areálom Villa Borghese v Ríme a známym parkom Parc Güell v Barcelone. Prvé miesto zaujíma Central Park v New Yorku, po ktorom nasledujú Anglické záhrady v Mníchove a londýnsky Hyde Park.

Popri zábavnej časti parku Prater, sú jeho lúky, lesy a vodné plochy a 4,5 kilometrov dlhá Hlavná alej veľkým lákadlom. Prvé zmienky o viedenskom Pratri pochádzajú z roku 1162. Parkový areál slúžil pôvodne na oddych aristokracie ale aj ako poľovnícky revír Habsburgovcov. V roku 1766 bol tento nádherný park sprístupnený širokej verejnosti. Len niektoré pôvodné časti parku zostali doposiaľ nedotknuté, ako prírodné oázy Mauthnerwasser alebo Heustadlwasser. Tu sa na pozostatkoch pôvodného Dunajského kanála môžete previesť na loďke a oddýchnuť si tak od mestskej civilizácie. Spoznávať okolie môžete aj jazdou na koni.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Či si pustíte jeden, alebo druhý album, zistíte, s akou nadčasovosťou prišiel Grúň v sedemdesiatych i osemdesiatych rokoch.
pred 6 rokmi
Nahrávka obsahuje záznam hier Lás-ka-nie (1992) a Kino pokrok (1995). V predstaveniach počuť hlasy herečiek ako Katarína Kolníková, Monika Hilmerová, Soňa Norisová alebo Zuzana Mauréry.
pred 9 rokmi
Rastlinné oleje obsahujú celý rad prírodných zložiek s priaznivými vlastnosťami a účinkami.
pred 7 rokmi
Počas amatérskych rely pretekov v okolí Uherského Brodu zabilo auto štyri dievčatá, ďalší ľudia sú zranení.
pred 9 rokmi
Vianočná koleda Charlesa Dickensa o ufrfľanom, lakomom a večne nespokojnom Vydrigrošovi je už klasickým vianočným príbehom skôr pre dospelých...
pred 6 rokmi
Od roku 2006 je pod produkciou albumov tejto divy podpísaný britský producent Wil Malone. Ten v diskografii tejto speváčky nastolil akýsi režim, ktorý odštartoval v roku 2007 a dostal dvojročnú periodicitu.
pred 8 rokmi
Vytunovaný Bentley Continental GT Convertible - High Society od Prior-Design
pred 4 rokmi
Nevšedná francúzska komédia o tom, že za peniaze sa niekedy dá kúpiť všetko, dokonca aj nová rodina.