Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. apríla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Medzinárodná konferencia Velo-city 2013 vo Viedni

Zdroj: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG , redaktor: redakcia , pridané: 11.06.2013

Mesto Viedeň v spolupráci s Európskou cyklistickou federáciou (ECF) usporiada v dňoch 11. až 14. júna medzinárodnú cyklistickú konferenciu Velo-city 2013.
Medzinárodná konferencia Velo-city 2013 vo Viedni
Zdroj obrázku: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG
 

Mesto Viedeň v spolupráci s Európskou cyklistickou federáciou (ECF) usporiada v dňoch 11. až 14. júna medzinárodnú cyklistickú konferenciu Velo-city 2013.

Hlavnou témou je výmena skúseností medzi jednotlivými mestami s cyklodopravou a jej rozvoj v mestách i prímestských častiach. Na konferenciu zavíta okolo 1.200 odborníkov a zástupcov z oblasti rozvoja a plánovania miest, politických predstaviteľov, architektov, projektantov, odborníkov na sociálny marketing, vedcov, zástupcov hospodárstva, expertov a manažérov z branže a ekologických aktivistov. Konferencia sa uskutoční pod mottom The Sound of Cycling, Urban Cycling Cultures.

Konferenciu Velo-city 2013 otvorí slávnostne 11. júna na viedenskej radnici primátor Michael Häupl a viceprimátorka Maria Vassilakou spolu s prezidentom Európskej cyklistickej federácie (ECF), Manfredom Neunom a ďalšími predstaviteľmi. Na otvorenie nadviaže odovzdanie cien 60 víťazom celosvetovej súťaze Cycling Visionary Awards, ktorá priniesla skvelé nápady pre rozvoj mestskej cyklistiky.

Prezident Európskej cyklistickej federácie (ECF), Manfred Neue hovorí: „Pre medzinárodný rozvoj cyklistiky a infraštruktúry mestskej mobility sú mestá ako Viedeň veľmi dôležité, pretože preberajú nové trendy a rozvíjajú vlastnú cyklistickú kultúru a komunitu. Tým sa zvyšuje popularita cyklodopravy. Sme veľmi radi, že sa táto konferencia Velo-city koná v jednom z veľkých kultúrnych miest Európy.“

Okolo 330 rečníkov sa predstaví na spolu 400 diskusných fórach, seminároch a workshopoch, ktoré priblížia rôzne modely mestskej cyklodopravy. Medzi mnohými zahraničnými rečníkmi Velo-city sú napríklad Siim Kallas, podpredseda Európskej komisie, Hep Monatzeder, viceprimátor Mníchova, Amanda Ngabirano, urbanistka a výskumníčka z Ugandy alebo rakúski experti ako Alec Hager, riaditeľ a hovorca cyklistickej lobby Rakúska alebo George Hauger, vedecký pracovník Viedenskej univerzity. Na diskusiu, ktorá sa uskutoční 12. júna zavítajú najvyšší predstavitelia niekoľkých miest, napríklad z Kodane, Štokholmu, Mníchova, Nantes alebo Bratislavy. Diskutovať sa bude o aktuálnych otázkach ekologickej mobility v mestách a prímestských častiach.

Konferencia ako aj celý týždeň Vienna Bicycle Week sa v susednej metropole ponesie v znamení mestskej cyklistiky, okrem zahraničných hostí prinesie aj pestrý sprievodný program ako cyklistické prehliadky, filmové noci, piknik s bicyklami, cyklistickú módnu prehliadku, preteky, tematické výstavy a podobne.

V rámci roka venovaného cyklodoprave chce Viedeň zlepšiť infraštruktúru pre mestských cyklistov a zaviesť ďalšie nové opatrenia, aby zvýšila atraktivitu jazdy na bicykli. Do roku 2015 chce mesto Viedeň ako jedno z aktívnych Smart Cities zvýšiť podiel cyklistov z terajších šesť na desať percent. Jedným z mnohých impulzov, ktoré k tomu majú prispieť, bude aj konferencia Velo-city 2013.

Velo-city prebieha každoročne v niektorej svetovej metropole a je významným medzinárodným podujatím, ktoré ponúka nápady a inšpiráciu pre navrhovanie a implementáciu cyklistických infraštruktúr v mestskom prostredí. Velo-city je platformou na diskusie, zdieľanie skúseností a rozvíjanie podpory cyklodopravy po celom svete.

Bližšie informácie o konferencii Velo-city 2013 vo Viedni na Velo-city 2013.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Odovzdávanie cien poslucháčov Rádia_FM za rok 2011, známe ako Radio_Head Awards, sa uskutoční 4. marca 2012 v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC).
pred 5 rokmi
"V prvom rade chcem pogratulovať Sebastianovi - štvornásobný majster sveta, to je úžasné," povedal Lewis Hamilton o Sebastianovi Vettelovi.
pred 6 rokmi
Elegantný tenký dizajn skrýva 10x optický zoom 25mm širokouhlého objektívu LEICA DC, doplnený 20x digitálnym zoomom s možnosťou urobiť až 10 snímok za sekundu.
pred 6 rokmi
Britský spevák James Blunt pripravil štvrtý album, ktorý sa bude volať Moon Landing a vychádza 18. októbra.
pred 7 rokmi
Taliansky tím F1 Ferrari predstaví 3. februára monopost pre sezónu 2012.
pred 6 rokmi
„Je to pradávny príbeh o princovi Gabrielovi, ktorý sa z lásky k ľuďom rozhodol stať anjelom,“ znie odpoveď autora Mareka Rakovického, speváka Lavagance, na otázku: „Čo chcel autor skladbou povedať?“
pred 7 rokmi
Štúdia kompaktného SUV s automatickou prevodovkou a pohonom 4x4
pred 6 rokmi
Nie vždy je dobré na niečo sa tešiť. Môže to dopadnúť katastrofálne. Koncertné spojenie kapely Arakain a Lucie Bílej bolo pri príležitosti 30. výročia tejto rockovej kapely celkom pochopiteľné.