Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Lídri únie budú v Paríži hovoriť o nezamestnanosti mladých

Zdroj: SITA, redaktor: nanin, pridané: 12.11.2013

Podľa údajov EK je v celej Európe nezamestnaných v priemere 23,5 percenta mladých.
Lídri únie budú v Paríži hovoriť o nezamestnanosti mladých
Zdroj obrázku: Wikipedia
 

Lídri Európskej únie sa v utorok stretnú v Paríži na rokovaniach o spôsobe zníženia rastúcej nezamestnanosti mladých ľudí v Európe.

Hostiteľom schôdzky je francúzsky prezident Francois Hollande a zúčastnia sa na nej lídri 24 z 28 členských krajín únie ako aj zástupcovia Európskej komisie (EK), Európskej investičnej banky a Európskeho parlamentu. Podobné stretnutie sa konalo aj v júli na podnet nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, ktorá považuje nezamestnanosť mladých za jeden z najvážnejších problémov, ktorým kontinent čelí. Varovala, že dnešná mládež bude patriť k "stratenej generácii", ak krajiny neprijmú efektívne opatrenia na zvrátenie tohto trendu. Členské štáty EÚ už sľúbili, že na boj s nezamestnanosťou mládeže investujú 12 miliárd eur v priebehu budúcich dvoch rokov. Spôsoby a plány boja s týmto fenoménom majú byť dohodnuté do konca tohto roka.

Podľa údajov EK je v celej Európe nezamestnaných v priemere 23,5 percenta mladých. Znamená to, že asi 7,5 milióna ľudí vo veku od 15 do 24 rokov sa nezúčastňuje na vzdelávacom alebo pracovnom procese. V Nemecku, najsilnejšej európskej ekonomike, je nezamestnaných 7,7 percenta mladých, toto číslo však dosahuje vyše 50 percent v Grécku či Španielsku.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Podľa údajov EK je v celej Európe nezamestnaných v priemere 23,5 percenta mladých. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-zo-sveta/lidri-unie-budu-v-parizi-hovorit-o-nezamestnanosti/

Všetkým lídrom - dať im plat 400 eur a v európe bude nadbytok peňazí. Drístajú , kecajú a nič neriešia. Do pekla so všetkými slobodomurármi infiltrovanými v politickej štruktúre v európskej únii.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
Podobné motto by si Volvo mohlo už pomaly aj osvojiť.
pred 6 rokmi
Rory je typická tínedžerka, ktorá sa zoznamuje s kamarátmi, objavuje anglický spôsob života a meno Jack Rozparovač jej nič nehovorí. Až do chvíle, kým brutálne vraždy na jeho spôsob nezachvátia celý súčasný Londýn.
pred 6 rokmi
Organizátori z AOS klubu Poprad očakávajú pod Tatrami približne 70 posádok zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska.
pred 8 rokmi
Novozélandský špenát, Kozobrada, Borák lekársky, Loboda, Portutalka, Pupalka dvojročná - už ste o nich počuli?
pred 5 rokmi
Celkovo napísala 66 románov a 14 poviedkových súborov, stvorila Hercula Poirota a slečnu Marplovú, a každá jej kniha je malým čitateľským sviatkom.
pred 6 rokmi
Klip vznikol v zlínskom štúdiu Kouzelná a je prvým animovaným videom v histórii skupiny.
pred 7 rokmi
Prohibícia na Slovensku zavedená nebola, i keď podozrivý alkohol sa hľadal a našiel aj u nás. Vláda nechala na ľudí, nech sa rozhodnú, či sa v týchto časoch alkoholu vyhnú alebo nie.
pred 6 rokmi
Epické finále svetoznámej komédie, ktorá rozosmiala milióny ľudí, najočakávanejšie filmové pokračovanie tohto roku je tu.