Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. mája 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kráľovná Alžbeta II. prehovorí k poslancom parlamentu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 20.03.2012

Hlavné oslavy jej 60-ročného vládnutia sa uskutočnia v Londýne 2. júna, v deň, keď bola v roku 1952 korunovaná, a potrvajú do 5. júna.
Kráľovná Alžbeta II. prehovorí k poslancom parlamentu
Zdroj obrázku: Wikipedia
 

Britská kráľovná Alžbeta II. prehovorí v utorok pri príležitosti diamantového jubilea - 60 rokov na tróne - k poslancom oboch komôr britského parlamentu. Kráľovná sa už 6. februára, v deň 60. výročia smrti jej otca kráľa Juraja VI, poďakovala národu za "úžasnú podporu, ktorú jej a princovi Philipovi za tie roky preukázal".

Slová uznania na adresu najdlhšie vládnuceho monarchu v Európe vyslovil aj premiér David Cameron, ktorý ocenil jej "skúsenosť, dôstojnosť a tichú autoritu", s akou Británii vládne.
 
Poslanci darujú kráľovnej špeciálne dekorované okno symbolizujúce jej 60-ročné panovanie. Okno bude inštalované vo Westminster Hall, najstaršej časti legislatívneho komplexu, ktorú používa parlament na dôležité ceremónie a štátne oslavy. Kráľovná prehovorila v parlamente podobne v roku 1977 počas strieborného jubilea ako aj zlatého jubilea v roku 2002. Hlavné oslavy jej 60-ročného vládnutia sa uskutočnia v Londýne 2. júna, v deň, keď bola v roku 1952 korunovaná, a potrvajú do 5. júna.

85-ročná Alžbeta je po kráľovnej Viktórii najdlhšie panujúcou britskou kráľovnou v tisícročnej histórii kráľovstva na Britských ostrovoch.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Hlavné oslavy jej 60-ročného vládnutia sa uskutočnia v Londýne 2. júna, v deň, keď bola v roku 1952 korunovaná, a potrvajú do 5. júna. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-zo-sveta/kralovna-alzbeta-ii-prehovori-k-poslancom-parlamen/

prečítajte si a vypočujte si video - čo je zač kráľovský rod a anglicko za hnoj : http://www.lajkit.cz/zpravy/item/553-je-kralovna-alzbeta-clovek-divaci-jsou-silne-znepokojeni-behem-primeho-vysilani-oslavy-narozenin

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Dôvodom je, že niektoré staršie modely mobilných zariadení od juhokórejskej spoločnosti porušujú patenty americkej konkurenčnej spoločnosti Apple.
pred 5 rokmi
Niekdajší lídri kapely LUCIE - DAVID KOLLER a ROBERT KODYM na jednom pódiu. To je unikátny zážitok, ktorý ponúkne milovníkom hudby na Slovensku toto leto jedine festival ROCK POD KAMEŇOM už 7. – 9. augusta v rekreačnej oblasti Sninské rybníky.
pred 6 rokmi
Šimon Buch sa neprebral od operácie nosovej priehradky 4. septembra 2007, mal vtedy 16 rokov
pred 7 rokmi
Ak ste dospelý a máte chuť na alkoholický nápoj, môžete si ho vychutnať – ale zodpovedne!
pred 7 rokmi
Svoje hlasy obľúbeným postavičkám prepožičali Elena Podzámska, Michal Domonkoš, Peter Sklár, Ľuboš Kostelný či Henrich Platek.
pred 7 rokmi
Van Damme je kráľ akcie, aj keď absolútne nepresvedčivý herec, efekty v porovnaní s tými dnešnými priam vyrážajú dych (smiechom) a zmysel celého filmu je vlastne nezmyselný.
pred 8 rokmi
V obľúbenej edícii Original Album Classics vychádzajú ďalšie albumy známych interpretov. V tejto sérii vychádzajú aj prvé tri albumy skupiny Faithless: Reverence, Sunday 8PM a Outrospective.
pred 6 rokmi
Hovorí, že ráno je chvíľa, kedy ste ešte nedotknutý dennými starosťami a je to čas na nabratie radosti, sily a odolnosti voči každodenným problémom a činnostiam.