Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Impresionizmus láka do viedenskej Albertine

Zdroj: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG , redaktor: redakcia , pridané: 09.04.2012

Výpravná výstava vo viedenskej Albertine prináša viac ako dve stovky pastelov, akvarelov a grafických diel známych impresionistov.
Impresionizmus láka do viedenskej Albertine
Zdroj obrázku: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG
 

Výpravná výstava vo viedenskej Albertine prináša viac ako dve stovky pastelov, akvarelov a grafických diel známych impresionistov. Prezentácia s názvom Impresionizmus je vôbec prvou, ktorá sa výhradne venuje skicám a akvarelom umelcov impresionizmu.

Návštevníci vzhliadnu kresby, akvarely a pastely od majstrov ako Claude Monet, Pierre-Auguste Renoir, Edgar Degas, Paul Cézanne, Paul Gauguin, Henri de Toulouse-Lautrec a ďalších impresionistov a postimpresionistov. Výstavou chce viedenská Albertina poukázať na význam umenia kresby, z ktorých mnohé neboli len štúdiami k obrazom, ale samostatnými umeleckými dielami.

Akvarely a pastely sú v porovnaní s olejomaľbami menej známe techniky maľby, avšak medzi impresionistami a postimpresionistami získavali postupne na umeleckej hodnote. Akvarely a pastely sa v dannom období stali predchodcami nového štýlu a predlohami olejomalieb ako napríklad Monetovho Waterloo mostu. Originál na výstave v Albertine je prezentovaný vedľa skice známeho Monetovho obrazu. Význam kresieb impresionistov a postimpresionistov dokladá aj fakt, že niekoľko z 15 vystavovaných umelcov po celý svoj život tvorili výhradne na papieri.
 
Diela na výstavu Impresionizmus zapožičali medzi inými múzea ako parížske Musée d’Orsay, Britské múzeum, Múzeum moderného umenia a Metropolitné múzeum umenia v New Yorku. Prehliadku vo viedenskej Albertine na námestí Albertinaplatz 1 môžu záujemci navštíviť do 13. mája.

Zdroj foto: Zbierka Triton Foundation, HolandskoĎalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Zuzana Smatanová sa stretne na jednom pódiu s velikánom Richardom Müllerom! Dve hviezdy domácej hudobnej scény si spolu zaspievajú na jedinečnom koncerte v Pezinku.
pred 6 rokmi
Okrem Carlosa Sainza juniora bude Red Bull testovať aj Portugalčana Antonia Felixa da Costu.
pred 11 rokmi
Voda tvorí približne dve tretiny našej telesnej hmotnosti.
pred 8 rokmi
Mladá alternatívno-rocková skupina Funny Faces dnes vydala novú EP nahrávku s názvom Big Dancer.
pred 6 rokmi
Deväť dní po vydaní albumu Mám, čo mám si Michaella pozvala priateľov do prešovského klubu Bizarre, aby ho spolu pokrstili.
pred 5 rokmi
Thomas (Dylan O'Brien) sa jedného dňa prebudí bez akýchkoľvek spomienok v čiernom výťahu zvanom box. Keď sa z neho dostane, objaví ďalších chlapcov so stratou pamäti. Tí ho privítajú v prostredí s názvom Glade, ktoré je obklopené bludiskom.
pred 11 rokmi
Základom plánovania akejkoľvek zdravej stravy musí byť zníženie množstva konzumovaných tukov.
pred 3 rokmi
Spisovateľke Jane Benkovej vychádza v prvej polovici apríla nový román s názvom Agátová alej č. 25.