Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

EÚ budeme šéfovať z novej budovy

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 05.06.2013

Kabinet dnes odobril kúpu budovy v Bruseli pre našich zamestnancov a diplomatov, ktorí do Bruselu prídu počas nášho predsedníctva v EÚ.
EÚ budeme šéfovať z novej budovy
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Európskej únii (EÚ) budeme v roku 2016 šéfovať z novej budovy v Bruseli za zhruba 11 miliónov eur. Kúpa novej budovy bola jednou z možností, ako vyriešiť otázku, kam umiestniť všetkých našich zamestnancov a diplomatov, ktorí do Bruselu prídu počas nášho predsedníctva v EÚ.

Kým dnes v belgickej metropole pracuje na Stálom zastúpení SR pri EÚ približne 80 našich diplomatov a iných pracovníkov, počas predsedníctva Slovenska v Únii by sa ich počet mal zvýšiť na celkovo 225 osôb. Ministerstvo zahraničných vecí tak prišlo s návrhom na riešenie priestorových kapacít Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli počas nášho predsedníctva. Zámer kúpiť budovu dnes schválila vláda.

Za budovu, v ktorej by mohlo pracovať 130 zamestnancov, parkovacie plochy, vnútorné úpravy a výpočtovú infraštruktúru má rezort diplomacie zaplatiť 11,67 mil. eur. Ostatných asi 90 ľudí počas predsedníctva zostane v súčasnej budove Stáleho zastúpenia SR pri EÚ. Túto budovu však v roku kúpy novej budovy predajú a spomínaní ľudia by tam mali zostať po dohode s novým majiteľom. Predávať sa bude aj budova nášho veľvyslanectva. Odhadované príjmy z predaja oboch budov sú asi 5,4 mil. eur. Celkové výdavky by tak v prípade kúpy a predaja v jednom rozpočtovom roku boli na úrovni približne 6,27 mil. eur. Ministerstvo zahraničia tvrdí, že ide z dlhodobého hľadiska o najlacnejšiu a najvýhodnejšiu možnosť. Nevýhodou takéhoto riešenia by však počas predsedníctva bolo umiestnenie zamestnancov na dvoch miestach.

Druhou možnosťou bolo podľa rezortu zahraničia prenájom budovy pre všetkých 225 ľudí, ktorí v Bruseli počas nášho predsedníctva budú, vláda ju neodobrila. Budovu Stáleho zastúpenia by zatiaľ zrekonštruovali, pretože podľa ministerstva je v nevyhovujúcom stave. "Rekonštrukciu súčasnej budovy bude potrebné bez ohľadu na predsedníctvo SR v Rade Európskej únie vykonať v krátkom čase a pri vysťahovaní všetkých zamestnancov z objektu a ich umiestnení do prenajatého objektu. Vykonanie rekonštrukcie počas prípravy a výkonu predsedníctva má teda reálny dopad na úspory výdavkov spojených s rekonštrukciou," uvádza ministerstvo. Celkové výdavky vrátane ceny za prenájom a za rekonštrukciu súčasnej budovy by podľa návrhu boli zhruba 13,41 mil. eur. Výhodou takéhoto riešenia by bolo umiestnenie všetkých zamestnancov na jednom mieste. Nevýhodou bola najmä vyššia cena.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
U predčasne narodených detí s nedostatočne vyvinutými pľúcami alebo srdcom môže respiračný syncyciálny vírus (RSV) spôsobiť aj smrť.
pred 7 rokmi
Vedeli ste o tom, že nesprávne grilovanie so sebou prináša isté zdravotné riziká. V prvom rade ide o uvoľňovanie rakovinových látok.
pred 8 rokmi
BMW M3 DTM sa predstavil koncom októbra pred a po finálových pretekoch DTM na okruhu v Hockenheimringu.
pred 5 rokmi
Spory bratov Rohanov sa točia okolo udalostí z detstva, ktoré ich bolestne rozdelili a stále ich ovplyvňujú v ich súčasnom živote...
pred 7 rokmi
Technológie HP pomohli animátorom štúdia DreamWorks pri vytváraní jedinečných vizuálnych efektov v ďalšom pokračovaní skvelej filmovej série Madagaskar.
pred 5 rokmi
Ministerstvo zdravotníctva nechce hradiť antikoncepciu z verejných zdrojov, pretože tehotenstvo nie je choroba.
pred 8 rokmi
Príbeh obyčajných ľudí, ktorí sa priplietli do cesty dejinám
pred 8 rokmi
Česká režisérka Marie Poledňáková ukončila v Maroku nakrúcanie svojej novej komédie Líbáš jako ďábel, ktorá je voľným pokračovaním snímky Líbáš jako Bůh.