Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. októbra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Brusel posilňuje spoluprácu v oblasti DPH podvodov

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 14.02.2014

EK dúfa, že užšia spolupráca s medzinárodnými partnermi povedie k vytvoreniu účinnejších nástrojov na boj proti týmto podvodom.
Brusel posilňuje spoluprácu v oblasti DPH podvodov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Európska komisia (EK) chce posilniť spoluprácu so susednými krajinami v oblasti podvodov na DPH. Pre daňové podvody a úniky totiž prichádzajú krajiny EÚ každý rok takmer o pätinu všetkých potenciálnych príjmov z DPH. Na riešenie tohto problému EK navrhuje otvorenie formálnych rokovaní s Ruskom a Nórskom o zlepšení administratívnej spolupráce v oblasti DPH. Predbežné rozhovory sa už uskutočnili v Kanade, Turecku a Číne. Opatrenia zahŕňajú výmenu informácií medzi daňovými orgánmi v rôznych krajinách vrátane prístupu k databázam. Takáto spolupráca už existuje medzi krajinami EÚ, avšak chýba medzi EÚ a jej najväčšími obchodnými partnermi.

Daň z predaja tovarov a služieb je pritom jedným z hlavných zdrojov daňových príjmov vlád. Ročne predstavuje v krajinách EÚ viac ako 700 miliárd eur. Podľa odhadov prišli v roku 2011 členské krajiny o asi 193 miliárd eur v príjmoch z DPH ako dôsledok podvodov a daňových únikov. Osobitne vysokú mieru dosahujú podvody v oblasti DPH, ktoré sa týkajú prevádzkovateľov mimo EÚ v odvetviach telekomunikácií a elektronického obchodu. Podvodníci často využívajú cezhraničné rozdiely a informačnú priepasť medzi krajinami. EK dúfa, že užšia spolupráca s medzinárodnými partnermi povedie k vytvoreniu účinnejších nástrojov na boj proti týmto podvodom.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Aj tvrdí rockeri vedia, že rakovina si nevyberá. Onkologické ochorenia postihujú bez rozdielu starších aj mladých, mužov aj ženy, fajčiarov, ale aj tých, čo celý život športujú a zdravo sa stravujú. Nevyhli sa jej ani ľudia blízki Tublatanke.
pred 9 rokmi
Sezóna potkanov je strhujúci príbeh o strate ideálov a ilúzií, o tvrdom zákulisí vlastného života, o tých, čo ustavičnú pretvárku stále považujú za niečo normálne.
pred 8 rokmi
Predstavitelia spoločnosti o tom informovali v pondelok.
pred 6 rokmi
Miroslav Šatan sa v dokumente Moje Povstanie predstaví ako doktor Zoltán.
pred 8 rokmi
Ethan a Joel Coenovci spracujú román Nezlomený (2010) spisovateľky Laury Hillenbrand o olympijskom bežcovi Louisovi Zamperinim, ktorý počas druhej svetovej vojny zažil dva roky týrania v japonskom zajateckom tábore.
pred 8 rokmi
Videoklip je reklamou na novú slovenskú komédiu Tak fajn!, ktorá bude mať premiéru 12. júla.
pred 9 rokmi
Scenár k pokračovaniu hororu The Last Exorcism (2010) zverili producenti do rúk Damiena Chazellea.
pred 8 rokmi
Bentley Continental GT Speed Convertible sa od typu GT Convertible líši predovšetkým zvýšeným výkonom motora, ktorý disponuje o 36 kW / 50 k vyšším maximálnym výkonom.