Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Bohemia-lázně lákajú aj na akcie k 700. výročiu narodenia Karla IV.

Zdroj: Paper Life, redaktor: Sandy, pridané: 31.05.2016

Za zdravím aj kultúrou sa vyberte do Karlových Varov
Bohemia-lázně lákajú aj na akcie k 700. výročiu narodenia Karla IV.
Zdroj obrázku: neuvedený
 

Výnimočnosť a atraktivitu Karlových Varov tento rok umocňujú aj akcie k 700. výročiu narodenia Karla IV. Bohatý kultúrny program, nádherná architektúra, krásy okolitej prírody, jedinečné liečivé pramene, spolu s priaznivými cenami urobili z Karlových Varov v tohtoročnej sezóne jednu z najatraktívnejších destinácií pre strávenie dovolenky. Nie je na čo čakať, leto za chvíľu začína a záujem o pobyty sa stupňuje.
 
Riaditeľ spoločnosti Bohemia-lázně (Bohemia-kúpele), a. s., Karlove Vary, Jiří Sluka, k tomu hovorí: „V posledných mesiacoch zaznamenávame nárast záujmu domácich, ale aj slovenských klientov o pobyty v zariadeniach našej akciovej spoločnosti Bohemia-lázně. Prispievajú k tomu vynikajúce ceny za ubytovanie aj s procedúrami, ktoré v medzisezóne začínajú už na 45 Eurách (1250 Kč) na deň. Už od tejto ceny môžu záujemcovia u nás absolvovať okrem klasických liečebných pobytov aj niekoľkodňové wellness, relaxačné, rehabilitačné a regeneračné pobyty. Hlavná kúpeľná sezóna už začala a očakávame, že v lete budú naše kapacity plne vyťažené. Kto chce mať istotu pobytu v konkrétnom termíne, mal by sa poponáhľať a rezervovať pobyt čo najskôr. Doprajte si svetoznáme kúpele v najžiadanejšom termíne.“
 
Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary sú kúpeľná spoločnosť ocenená Národnou cenou kvality 2011. Ponúkajú kúpeľné liečebné pobyty (komplexná a príspevková starostlivosť) zamerané na liečbu tráviaceho traktu a pohybového ústrojenstva, relaxačné a rekondičné pobyty. Balneoprevádzka s novým rehabilitačným bazénom a moderným wellness centrom poskytuje nadštandardné vybavenie a profesionálnu starostlivosť na báze termominerálnej vody. Poloha v bezprostrednej blízkosti kolonád, vlastné garáže, príjemné ubytovanie, nové konferenčné priestory, široká paleta doplnkových služieb sú hlavnými konkurenčnými výhodami spoločnosti.
 
Karlove Vary sú známe najväčšou koncentráciou liečivých prameňov na svete. Nájdete tu 206 hotelov, 15 prameňov na 7 kolonádach, 48 procedúr, 22 prechádzok. Základom tradície karlovarskej kúpeľnej liečby je neopakovateľný a jedinečný prírodný zdroj - minerálna voda, ktorej liečebné účinky sú preverené storočnou praxou. Okrem minerálnej vody sa na liečbu používa aj oxid uhličitý a rašelina z náleziska neďaleko Karlových Varov.

Kolonády spĺňajú účel prechádzok s pitím minerálnych prameňov. Karlove Vary ich majú niekoľko: Mlynská kolonáda, Sadová kolonáda, Trhová kolonáda, Zámocká kolonáda, Žriedlová kolonáda. Niektorí zaraďujú ku kolonádam aj 2 altánky: Altánok Prameň Sloboda a Altánok Aloisa Kleina. Srdcom kúpeľov je Vřídlová kolonáda a prameň Vřídlo (Žriedlo). Moderná voľne prístupná kolonáda slúži pre odpočinok a pitné kúry.

Pramene - Najvýdatnejším a najznámejším zdrojom minerálnej vody je Vřídlo. Je to zároveň najznámejší kúpeľný prameň, zásobuje termálnou vodou všetky kúpeľné zariadenia. Strieka až do výšky viac ako 12 metrov. Vřídlo sa stalo symbolom Karlových Varov. Okolo neho začali vznikať altány a ďalšie kolonády, do ktorých sa potrubím prameň Vřídlo rozvádza. Vřídlo je hlavným karlovarským prameňom, ktorého teplota dosahuje 73 ° C a tryská do výšky 12 metrov. Každú minútu vytryskne na zemský povrch 2 000 l vody. Ak si predstavíme Vřídlo ako kmeň stromu, ostatné pramene sú vetvami tohto stromu. Už niekoľkokrát v minulosti sa ukázalo, že niektoré žriedla sa niekedy stratili a znovu objavili. Karlovarská voda je prírodný iónový roztok obsahujúci rozpustený oxid uhličitý. Hlavnými rozpustenými látkami sú sodík, vápnik, draslík, horčík a ďalej síran, chlorid a mnoho ďalších minerálnych látok v malých až stopových množstvách. Celkový obsah minerálnych látok je cca 6,4 g / 1 l a obsah CO2 medzi 560 - 980 mg v litri. Karlovarské pramene sa chemickým zložením nepatrne líšia, hlavne v stopových prvkoch. Líšia sa aj teplotou a množstvom plynného oxidu uhličitého. Zvlášť teplota prameňov má vplyv na množstvo rozpustených minerálov. Chladné pramene (pod 50 ° C) majú skôr preháňací účinok, teplejšie naopak. Okrem Vřídla sú vo Varoch aj tieto pramene: Prameň Karola IV., Dolný zámocký prameň, Horný zámocký prameň, Trhový prameň, Mlynský prameň, Rusalkin prameň, Prameň kniežaťa Václava I., Prameň kniežaťa Václava II., Libušin prameň, Skalný prameň, Prameň Slobody, Sadový prameň, Prameň Štěpánka, prameň Hadí.

História Karlových Varu stručne Mesto bolo založené v 14. storočí Karlom IV. Podľa povesti ich nechal cisár vystavať vzápätí po náhodnom objavení termálnych prameňov jeho loveckou družinou. Osada bola v roku 1370 povýšená na mesto. Dňa 14. augusta 1370 prepožičal cisár Karol IV. Karlovým Varom tzv. loketské mestské právo, privilégium s výsadami kráľovského mesta podľa vzoru neďalekého hradu Loket. Karol IV. sa zdržiaval v meste v rokoch 1370, 1374 a 1376. Kúpele sa tešili priazni mnohých šľachtických rodov aj bohatých mešťanov už v 16. storočí. Kvôli niekoľkým prírodným katastrofám sa z tejto doby zachovalo len málo budov. Väčšina architektonických pamiatok pochádza z 18. a 19. storočia, kedy mesto zažívalo "obdobie hojnosti". Karlove Vary navštívil československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk prvýkrát v roku 1923. Do roku 1933 v kúpeľoch pobýval osemkrát. Tohtoročné oslavy 700. výročia narodenia zakladateľa Karlových Varov - Karla IV.
 
Celý rok 2016 sa nesie v znamení sedemstého výročia narodenia Karola IV. Pri tejto príležitosti bola vytvorená aj webová stránka http://700.karlovyvary.cz/, kde sú všetky akcie plánované k tomuto významnému výročiu. Tohtoročná kúpeľná sezóna bola v Karlových Varoch otvorená 6. - 8. mája 2016. Sezónu oficiálne otvoril sám zakladateľ mesta Karel IV. so svojou družinou v takzvanom sprievode Karla IV., ktorý je tradičnou súčasťou otvorenia kúpeľnej sezóny v Karlových Varoch. Rovnako tak ako aj v predchádzajúcich rokoch boli požehnané pramene, aby naďalej navracali návštevníkom Karlových Varov zdravie.
 
Mattoni 1/2Maraton Karlove Vary 2016 - Štart je 21. mája 2016. Súčasťou Mattoni 1/2Maraton Karlove Vary 2016 je aj dm Rodinný beh. Závod pre rodiny i jednotlivcov je určený všetkým, ktorí chcú byť súčasťou 1/2Maratonského diania a netrúfnu si na 21,0975 km. Karlovarský karneval - 9. ročník Mattoni Karlovarského karnevalu sa tentoraz chystá v dňoch 3. - 5. júna 2016. Medzinárodný filmový festival Karlove Vary je najvýznamnejšou akciou v meste. V roku 2016, sa v dňoch 1. až 9. júla 2016, bude konať už 51. ročník. Čaká vás tu bohatý sprievodný program, koncerty, večierky a veľa vystúpení.
 
Kolonádne koncerty - Tradičným spestrením augustových letných dní sú koncerty Karlovarského symfonického orchestra na kolonádach pre všetkých prítomných. Vstup sa neplatí. Karlovarský symfonický orchester pôsobí už 181. sezónu. Je najstarším orchestrom na území Čiech a jedným z najstarších na svete.
 
City Triathlon 2016
Plávanie + Bicykel + Beh = Triathlon
Karlove Vary hostili prvé preteky Českého pohára pred dvadsiatimi dvoma rokmi v roku 1994. Medzi 27. a 28. augustom 2016 môžete ísť fandiť na Rolavu či do kúpeľného centra, kde sa bude pretekať.
Festival svetelných inštalácií.
 
Máte radi svetelné produkcie?
Potom si určite v diári vyznačte termín 2. - 3. 9., kedy sa Karlove Vary rozsvietia v rámci audiovizuálnej show Kráľovská cesta Karla IV. - 700 rokov s nami. Na trase od Alžbetiných kúpeľov k Cisárskym si užijete napr. videomapping, laserové show a waterscreen projekcie.
 
Dni európskeho dedičstva
Prostredníctvom "Dní európskeho dedičstva" sa otvárajú brány najzaujímavejších architektonických, archeologických, technických a sakrálnych pamiatok, múzeí, galérií, knižníc aj ďalších objektov a priestorov, vrátane tých, ktoré sú inak z časti alebo úplne neprístupné. A to v období od 3. do 4. septembra.
 
Karlovarský folklórny festival
Karlovarský folklórny festival si kladie za cieľ chrániť a oživovať zvyky, tance a ľudovú hudbu Karlovarska. Pravidelne v septembri, už od roku 1996. Predpokladaný termín konania festivalu je od 6. do 11. septembra 2016.
 
Dvořákova karlovarská jeseň
Meno Antonína Dvořáka nesie jeden z najstarších hudobných festivalov v Európe.
 
XXXIII. Medzinárodný jazzový festival
Festival, konaný nepretržite od roku 1984, sa uskutoční v Karlových Varoch v dňoch 10. - 20. októbra. Tohtoročný ročník je šestnástym, kedy Jazzfest organizuje združenie Jazzový kruh na čele s riaditeľom a súčasne aktívnym účastníkom diania - saxofonistom Milanom Krajícom.
 
Medzinárodný filmový festival turistických filmov TOURFILM 2016
Najstarší filmový festival turistických filmov na svete. V roku 2016 to bude už 49. ročník. Termínom konania je 30. 9. - 2. 10. 2016. Poslaním festivalu je uviesť a oceniť filmy a multimédiá, ktoré svojou obsahovou náplňou a umeleckou úrovňou prispievajú k rozvoju domáceho i zahraničného cestovného ruchu a zároveň napomáhajú k širokému medzinárodnému uplatneniu týchto snímok.
 
Medzinárodná spevácka súťaž Antonína Dvořáka
Súťaž, spočiatku určená študentom umeleckých škôl, sa stala počas rokov uznávanou súťažou medzinárodnou. Rovnako ako slávny filmový festival, bude mať aj táto súťaž v roku 2016 svoj už 51. ročník. A to v termíne od 4. do 11. novembra.
 
V roku 2016 je v Karlových Varoch načo sa tešiť. Všetky akcie sú dostupné aj na portáli www.karlovyvary.cz či http://700.karlovyvary.cz/.
 
Ďalšie informácie sú na: www.bohemia-lazne.cz
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
Za zdravím aj kultúrou sa vyberte do Karlových Varov Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-zo-sveta/bohemia-lazne-lakaju-aj-na-akcie-k-700-vyrociu-nar/

-1 OR 2+225-225-1=0+0+0+1 --

 

Diskusné príspevky (34)

Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1 OR 3+225-225-1=0+0+0+1 --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1 OR 3*2<(0+5+225-225) --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1 OR 3*2>(0+5+225-225) --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1 OR 2+875-875-1=0+0+0+1
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1 OR 3+875-875-1=0+0+0+1
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1 OR 3*2<(0+5+875-875)
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1 OR 3*2>(0+5+875-875)
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1' OR 2+278-278-1=0+0+0+1 --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1' OR 3+278-278-1=0+0+0+1 --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1' OR 3*2<(0+5+278-278) --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1' OR 3*2>(0+5+278-278) --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1' OR 2+427-427-1=0+0+0+1 or 'SrNhTR2h'='
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1' OR 3+427-427-1=0+0+0+1 or 'SrNhTR2h'='
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1' OR 3*2<(0+5+427-427) or 'SrNhTR2h'='
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1' OR 3*2>(0+5+427-427) or 'SrNhTR2h'='
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1" OR 2+998-998-1=0+0+0+1 --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1" OR 3+998-998-1=0+0+0+1 --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1" OR 3*2<(0+5+998-998) --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1" OR 3*2>(0+5+998-998) --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
if(now()=sysdate(),sleep(9),0)/*'XOR(if(now()=sysdate(),sleep(9),0))OR'"XOR(if(now()=sysdate(),sleep(9),0))OR"*/
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
(select(0)from(select(sleep(3)))v)/*'+(select(0)from(select(sleep(3)))v)+'"+(select(0)from(select(sleep(3)))v)+"*/
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1; waitfor delay '0:0:3' --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1); waitfor delay '0:0:6' --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1)); waitfor delay '0:0:6' --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
1 waitfor delay '0:0:9' --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
DFcrk6CT'; waitfor delay '0:0:3' --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
lPt9RgtV'); waitfor delay '0:0:6' --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
CpncI3Ix')); waitfor delay '0:0:6' --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1;select pg_sleep(9); --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1);select pg_sleep(3); --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
-1));select pg_sleep(3); --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
gW5DsfUB';select pg_sleep(3); --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
DMYXhe6J');select pg_sleep(6); --
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
cDjRZMQf'));select pg_sleep(6); --
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Úspech jednotky o chlpatej pande, ktorá miluje kung fu bol jasnou indíciou k tomu, že sa bezpochyby dočkáme (a zjavne nie iba jedného) pokračovania.
pred 8 rokmi
Dnes o 16:00 otvorí svoje brány najväčší hudobný festival na Slovensku - trenčianska Pohoda.
pred 12 rokmi
Ani najintenzívnejší tréningový program založený na koncentrovaných bicepsových zdvihoch s jednoručkou nezmôže nič pre vašu celkovú telesnú silu..
pred 6 rokmi
Vyplýva to z výsledkov britskej štúdie, ktorá analyzovala možné dopady navrhovanej legislatívy o spotrebe motorových vozidiel z dielne Európskej komisie.
pred 4 rokmi
Jesenný ONE DAY JAZZ FEST 2015 opäť potrvá dva dni: Prinesie svetovú inštrumentálnu i spevácku špičku a veľké prekvapenie!
pred 7 rokmi
Remix hitu Nová má šancu stať sa najlepším európskym tanečným hitom.
pred 7 rokmi
Skupina Little Willies vydáva nový album. Album sa volá For The Good Times a vychádza už v prvej polovici januára 2012.
pred 9 rokmi
Závratné horúčavy, nedostatočný prísun tekutín, nechuť k jedlu, únava, či apatia sú možnými charakteristikami slnečného úpalu.