Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Atrament & káva v tradičnej viedenskej kaviarni

Zdroj: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG , redaktor: redakcia , pridané: 02.08.2012

Ako spomienku na tradíciu viedenskej kaviarenskej kultúry pripravil domáci réžisér Christoph Prückner so svojím divadelným súborom v známej Café Landmann scénické literárne večery.
Atrament & káva v tradičnej viedenskej kaviarni
Zdroj obrázku: ComPRess VerlagsgesmbH & Co KG
 

Ako spomienku na tradíciu viedenskej kaviarenskej kultúry pripravil domáci réžisér Christoph Prückner so svojím divadelným súborom v známej Café Landmann scénické literárne večery.

Divadelný projekt s názvom Atrament & káva prinesie od 2. augusta viedenskému publiku úsmevné príbehy „o literatúre z kaviarne, o kaviarni, hrané v kaviarni“. Divadelníci si v letnej produkcii v tradičnej kaviarni pripomenú vplyv židovských autorov na viedenskú kaviarenskú kultúru.
 
V uvoľnenej atmosfére Café Landmann sa hostia pri typickej viedenskej melánž zabavia aj 9., 23. a 30. augusta. Letná sezóna scénických večerov sa bude odohrávať v kulise viedenskej Café Landmann na ulici Dr.-Karl-Lueger-Ring 4 v centre mesta. Dve hodiny trvajúce scénické literárne predstavenia, ktoré začínajú o 20.00 hod., prinesú spomienky a texty od klasikov ako Peter Altenberg, Adolf Bergmann, Karl Kraus a Friedrich Torberg a iných. Bližšie informácie na www.tinteundkaffee.at.

Rakúska metropola je medzi iným známa aj ako mesto s tradíciou kaviarenskej kultúry. Vo Viedni sa nachádza množstvo historicky významných kaviarní, v ktorých sa svojho času stretávali známi umelci a medzi nimi aj literáti od Petra Altenberga až po Egona Friedella. Klasické viedenské kaviarne boli významným miestom komunikácie, útočiskom slobodnej výmeny názorov a myšlienok. Boli miestami zrodu literárnych škôl, filozofických či spoločenských konceptov ako aj politických prevratov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Prvý hraný film oceňovaného dokumentaristu Jara Vojteka autenticky zobrazuje pokrivené rodinné vzťahy aj fakt, že s najbližšími sme si najbližší, aj keď to niekedy nezvládame.
pred 12 rokmi
Aby bolo hneď na úvod jasné, názov skladby neuvádzam preto, lebo toto nie je oficiálny videoklip.
pred 6 rokmi
Tommy Wirkola pôsobí vo filmovej brandži síce relatívne krátko (debutoval snímkou Kill Buljo: The Movie v roku 2007), no už sa dokázal vyprofilovať na jedného z najoriginálnejších filmových tvorcov súčasnej nórskej kinematografie.
pred 7 rokmi
Mestský hudobný festival BA City Beats je za nami. V noci z piatka na sobotu ho v klube LOFT! ukončili svojimi vystúpeniami Vec, Junior a Stereo MCs DJs.
pred 9 rokmi
Kanadský zubár Michael Zuk zaplatil za zub legendárneho hudobníka Johna Lennona 19 500 britských libier (v prepočte približne 22 600 eur).
pred 6 rokmi
Za prvých päť mesiacov tohto roka spôsobili motocyklisti 114 nehôd. O život prišlo osem osôb, ťažko sa zranilo 25 a ľahko 76 osôb.
pred 7 rokmi
Režisér filmu Dobrý Will Hunting a ďalších filmových lahôdok sa rozhodol, že nakrúti film, v ktorom je hlavný hrdina záporný, no v priebehu sto šiestich minút sa ho pokúsi zmeniť.
pred 7 rokmi
Pretekársky špecialisti z firmy by Le Mans Jota začali vývoj Jota Mazda MX- 5 GT začiatkom roku 2012.