Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 09. augusta 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ak by Grécko odišlo z eurozóny, Paríž by sa vzdal eura

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.11.2012

Vo svojej pripravovanej knihe Čierna labuť to napísal bývalý francúzsky minister financií Francois Baroin, ktorý uviedol, že v roku 2011 francúzsky prezident Sarkozy a nemecká kancelárka Merkelová.
Ak by Grécko odišlo z eurozóny, Paríž by sa vzdal eura
Zdroj obrázku: Wikipedia
 

Odchod Grécka z eurozóny, ktorý hrozil v roku 2011, by podľa bývalého francúzskeho ministra financií Francoisa Baroina viedol k tomu, že Paríž by sa vzdal eura. Vo svojej pripravovanej knihe Čierna labuť Baroin napísal, že v novembri 2011 vtedajší francúzsky prezident Nicolas Sarkozy a nemecká kancelárka Angela Merkelová bývalému gréckemu premiérovi Georgíosovi Papandréouovi povedali, že Grécko nedostane pomoc, ak šéf gréckej vlády uskutoční referendum o balíčku úsporných opatrení, ktorý od krajiny žiadali poskytovatelia úverov.

Zverejnené pasáže pripravovanej knihy hovoria o rokovaniach Baroina s tromi poradcami, aby zhodnotili vplyv odchodu Grécka z menovej únie. Toto neoficiálne stretnutie sa zaoberalo iba pracovnými hypotézami. Baroin však uviedol, že odchod Grécka by nevyhnutne viedol k tomu, že Francúzsko by muselo opustiť eurozónu. O pripravovanej knihe informovala internetová stránka ekathimerini.com.

Podľa bývalého francúzskeho ministra financií Merkelová a Sarkozy gréckemu premiérovi povedali, že referendum o úsporných opatreniach nemôže uskutočniť. Baroin popisuje, ako Papandréou ustúpil a ohlásil, že referendum bude o členstve v eurozóne, a nie o podmienkach núdzovej pomoci. "Papandréou sa veľmi potil, hovoril zmätene, potom skolaboval. Bol zatlačený do kúta a nemal inú možnosť, ako hlasovať za euro, alebo proti. Bol som osobne prítomný pri jeho politickej smrti," píše Baroin v knihe Čierna labuť.

V ekonomickej teórii sa termín čierna labuť používa pre udalosť, ktorá je náhodná a neočakávaná. Napríklad bankrot ruskej vlády bol čiernou labuťou pre úspešný hedžový fond Long Term Capital Management (LTCM) a úplne ho zničil. Bankrot ruskej vlády bol pre hedžový fond čiernou labuťou, pretože nijaký počítačový model fondu nemohol túto udalosť predvídať.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 10 rokmi
Vanilka je starodávne korenie, afrodiziakum aj liečivo dávnych kmeňov Južnej Ameriky.
pred 8 rokmi
Je to veľmi zaujímavé porovnanie. Zatiaľ, čo tento rok prišlo do kín nové spracovanie príbehu Total Recall, Magix Box ešte minulý rok priniesol na DVD trh pôvodnú verziu s Arnoldom Schwarzeneggerom.
pred 7 rokmi
Existuje mnoho nápojov – vrátane mnohých druhov – ktoré zabezpečujú hydratáciu športovcov na všetkých úrovniach, ako aj u obyčajných ľudí, ktorí sa snažia žiť aktívne a viac chodia na prechádzky.
pred 6 rokmi
Čo si myslíme o albume Silver mix? Je to prípad, kedy nemá zmysel zamýšľať sa nad konceptom. Je tam šansón, španielska krv, anglická tradičnosť. Mieša sa tam toho príliš veľa, aby sme tomu hľadali nasilu nejaký zmysel. Aj tak by sme k ničomu neprišli
pred 9 rokmi
50 cent nahral 38 nových skladieb, z ktorých niektoré sa dostanú na jeho pripravovanú piatu sólovku.
pred 7 rokmi
Špecialisti PosAm sa veľkou mierou podieľali na návrhu a implementácii potrebnej IT infraštruktúry a starajú sa aj o jej bezproblémovú dennú prevádzku.
pred 14 rokmi
Základné znaky nízkeho aerobiku