Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Zvýšia zodpovednosť sudcov za chyby

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 30.12.2012

Minister spravodlivosti plánuje posilniť zodpovednosť sudcov za porušenie ich povinností.
Zvýšia zodpovednosť sudcov za chyby
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Minister spravodlivosti plánuje posilniť zodpovednosť sudcov za porušenie ich povinností. Opatrenia, ktorými to chce docieliť, zakotví aj do koncepcie stabilizácie a modernizácie súdnictva, ktorá bude dokončená na jar budúceho roka.

"Nehovorím o tom, ako by mali sudcovia rozhodovať, pretože to je naozaj pilierom ich nezávislosti. Hovorím o tom, že treba zvýšiť zodpovednosť za to, ak sa preukázateľne dopustia chýb," vysvetlil minister. Nástrojov, ktoré sa dajú na to použiť, je podľa neho mnoho, sčasti je to v rukách predsedov súdov. "My im musíme pomôcť, aby tie nástroje vedeli použiť efektívnejšie," dodal. Ministerstvo zároveň plánuje spresniť kompetencie šéfov súdov, aby mohli efektívne riadiť súdy, no aby nemohli zneužiť svoje postavenie, ktoré im riadiaca funkcia dáva. Zdôraznil pri tom, že problémy v kvalite práce sa týkajú len menšiny sudcov, väčšina z nich si podľa neho svoje povinnosti plní riadne.

Borec problematiku vyvodzovania zodpovednosti nechce zužovať len na možnosť disciplinárnych postihov, lebo tá sa už aj dnes využíva. "Doposiaľ som podal šesť disciplinárnych návrhov," pripomenul minister. Otvoriť podľa neho treba aj otázku etických pravidiel, ktoré sú sudcovia povinní dodržiavať.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 10 rokmi
Tiger z Walesu - Tom Jones vystúpi 23. novembra u našich českých susedov.
pred 7 rokmi
Emocionálne mimoriadne silný song naspieval 25 ročný mladík, ktorý sa desil šikanovania na škole, kvôli svojej orientácii a tak počas prestávok nevychádzal z triedy.
pred 8 rokmi
Írska rocková kapela The Script sa do tretice a opäť po dvojročnej prestávke vracia s novým štúdiovým albumom nazvaným #3.
pred 8 rokmi
Britský tím stavil na fínsko-venezuelskú kombináciu, Bruno Senna je na odchode
pred 9 rokmi
Kapela Flogging Molly vydala tento rok veľmi vydarený album Speed Of Darkness. Je oveľa temnejší ako tie predošlé. Prečo? Lebo sú temné časy a okolo sa dejú rôzne veci.
pred 9 rokmi
Alonso dúfa, že chyby iných ho nevyjdú draho ako v Japonsku
pred 9 rokmi
Herečky v jednej epizóde znovu prepožičajú hlas láskam Barta Simpsona.
pred 7 rokmi
Ak máte chuť na dávku skutočného umenia, ste na správnej ceste. Je to plnohodnotný, z komerčného hľadiska trochu výstredný, avšak z toho umeleckého takmer dokonalý album.