Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. mája 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Zvýšia zodpovednosť sudcov za chyby

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 30.12.2012

Minister spravodlivosti plánuje posilniť zodpovednosť sudcov za porušenie ich povinností.
Zvýšia zodpovednosť sudcov za chyby
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Minister spravodlivosti plánuje posilniť zodpovednosť sudcov za porušenie ich povinností. Opatrenia, ktorými to chce docieliť, zakotví aj do koncepcie stabilizácie a modernizácie súdnictva, ktorá bude dokončená na jar budúceho roka.

"Nehovorím o tom, ako by mali sudcovia rozhodovať, pretože to je naozaj pilierom ich nezávislosti. Hovorím o tom, že treba zvýšiť zodpovednosť za to, ak sa preukázateľne dopustia chýb," vysvetlil minister. Nástrojov, ktoré sa dajú na to použiť, je podľa neho mnoho, sčasti je to v rukách predsedov súdov. "My im musíme pomôcť, aby tie nástroje vedeli použiť efektívnejšie," dodal. Ministerstvo zároveň plánuje spresniť kompetencie šéfov súdov, aby mohli efektívne riadiť súdy, no aby nemohli zneužiť svoje postavenie, ktoré im riadiaca funkcia dáva. Zdôraznil pri tom, že problémy v kvalite práce sa týkajú len menšiny sudcov, väčšina z nich si podľa neho svoje povinnosti plní riadne.

Borec problematiku vyvodzovania zodpovednosti nechce zužovať len na možnosť disciplinárnych postihov, lebo tá sa už aj dnes využíva. "Doposiaľ som podal šesť disciplinárnych návrhov," pripomenul minister. Otvoriť podľa neho treba aj otázku etických pravidiel, ktoré sú sudcovia povinní dodržiavať.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Už onedlho sa začne leto – horúce teploty a ideálny čas na chytanie bronzu. Dovtedy, sa vyzbrojte zásobou betakaroténu, ktorý...
pred 8 rokmi
Cynický thriller Fargo je ďalším inteligentným diváckym filmom nakrúteným mimo Hollywoodu.
pred 4 rokmi
Marta Kubišová sa stala ikonou revolučných dní v roku 1989. Stala sa aj ikonou roku 1968, ale ten rozvoj jej papaláši zatrhli. V plnej kráse si ju tak môžeme vychutnávať iba posledné štvrťstoročie.
pred 5 rokmi
Geniálny spevák, skladateľ, aktivista a čerstvý člen Rock´n ´rollovej siene slávy, pán Peter Gabriel už o pár dní vystúpi v hlavnom meste.
pred 7 rokmi
Dlhoočakávaná udalosť hudobnej sezóny 2012 je konečne tu! Andrej Šeban vyráža na svoje aktuálne turné, ktoré bude plné prekvapení.
pred 6 rokmi
Nové podujatie Surf Rock Camp otvorí brány areálu Divoká voda v Čunove
pred 12 rokmi
Malé (podprahové) zaťaženie - nevyvoláva trvalé adaptačné zmeny, nemá rozvojový účinok.
pred 9 rokmi
Strava nás má držať pri živote a nie zabíjať – organizmus sa nedokáže „pobiť“ so všetkým bez následkov a problémov.