Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Zvýšenie platov učiteľov o päť percent je dobrý kompromis

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 20.11.2012

Ponuka na päťpercentné zvýšenie platov učiteľov je podľa premiéra Roberta Fica dobrým kompromisom.
Zvýšenie platov učiteľov o päť percent je dobrý kompromis
Zdroj obrázku: Internet
 

Ponuka na päťpercentné zvýšenie platov učiteľov je podľa premiéra Roberta Fica dobrým kompromisom. Po dnešnom kontrolnom dni na ministerstve školstva zdôraznil, že štát dnes nemá prostriedky na väčšie zvýšenie platov učiteľov, hoci plne rešpektuje ich požiadavky.

"Kde nič nie je, tam ani čert neberie. Alebo vytrhnite chlp z dlane. Jednoducho nie je," dodal premiér a tým, že to nevyrieši ani štrajk.

"My nemáme na viac ako na päťpercentné zvýšenie platov. V tomto duchu budú pokračovať rokovania, pokúsime sa nájsť možno nejakú dohodu cez detaily," doplnil s tým, že vláda bude so školskými odbormi do posledného dňa rokovať o päťpercentnom zvýšení platov. Všetko bude podľa neho napokon v rukách školských odborov, či 26. novembra vstúpia do časovo neobmedzeného štrajku. Premiér doplnil, že si uvedomuje postavenie učiteľov, ich nároky vníma ako legitímne. Zdôraznil, že štrajk nebude zneužívať ani v prípade nevôle rodičov.

Premiér za ministrom Čaplovičom stojí a podľa neho neexistuje žiadny dôvod na jeho odvolanie. Zareagoval tak na úvahy opozície predložiť po učiteľskom štrajku návrh na odvolanie ministra školstva. Takýto návrh bude mať podľa Fica presne tú istú kvalitu, ako má návrh na odvolanie ministra spravodlivosti Tomáša Boreca. "Jednoducho neexistuje žiadny dôvod," dodal Fico. Robia to podľa neho len preto, aby prekryli katastrofálnu situáciu v opozícii. "Čo také urobil minister školstva? Čo také urobil? Prečo zrazu po šiestich mesiacoch opozícia došla s geniálnym nápadom, že poďme ho odvolávať? Prečo? Viete, keď je koze dobre, tak ide tancovať na ľad. A toto je podľa všetkého aj súčasné postavenie slovenskej opozície," dodal Fico.

Premiér na dnešnom kontrolnom dni ocenil prácu rezortu školstva. Je spokojný so snahami o previazanie vzdelávania a praxe. Podľa neho má minister plnú podporu vlády pri snahách o zvyšovanie kvality v základných a stredných školách. V prípade stredných škôl je to predovšetkým celý rad rozhodnutí, ktoré musia smerovať k jasnému oddeleniu štátneho školstva od školstva súkromného a cirkevného. "Naozaj nevidíme žiadny dôvod na to, aby súkromné školy, nie cirkevné, mali takú istú podporu štátu, pokiaľ vyberajú od svojich študentov a od ich rodičov peniaze," dodal Fico. Stredné školstvo je podľa neho predimenzované, pretože vzniklo veľa súkromných škôl a snahy ministra urobiť v tom poriadok sú namieste. Hovorili aj o zakladaní firemných škôl, podpore výskumu a vývoja a o úrovni čerpania eurofondov.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
Film Shutter Island vznikol na námet novely z roku 2003, napísanej skvelým novelistom Dennisom Lehanom.
pred 10 rokmi
Hurts sa po jarnom vypredanom vystúpení v Lucerna Music Bare vracajú 8. októbra do Lucerny, tentokrát však do jej veľkého sálu.
pred 17 rokmi
Už pri prvom vypočutí deviateho albumu Erosa Ramazzottiho bolo jasné, že úvodná skladba z neho bude hitom
pred 8 rokmi
"Rozmýšľame samozrejme aj nad tým, že by sme po rokoch nahrali nejaké nové skladby. Nebude to zatiaľ určite na celý album, ale pár nových songov by sme mali stihnúť," povedal gitarista skupiny Marcel Duchoň.
pred 7 rokmi
Špinavé peniaze je životopis celkom obyčajného človeka, ktorý však prežil neobyčajný život. Ken Rijock bol v osemdesiatych rokoch v Miami spojkou medzi kolumbijskými a domácimi drogovými kartelmi, ktoré zaplavovali ulice amerických miest kokaínom.
pred 9 rokmi
Pripravte sa na hodinu a pol zmiešaných pocitov, ale tiež na dokonalú výstrahu pred prvým vpichom.
pred 9 rokmi
Dcéra dymu a kostí je prvý diel úspešnej série o odvekej vojne medzi anjelmi a démonmi.
pred 11 rokmi
Na začiatku je dôležité uviesť, že každý človek má vlastný hydrosystém, ktorým zavlažuje svoj organizmus.