Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

ZMOS odsudzuje presúvanie Rómov z obce do obce

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.08.2013

Rómsky splnomocnenec na pracovnom výjazde v regiónoch povedal, že je zásadne proti tomu, aby ktorákoľvek samospráva riešila problémy svojej obce alebo mesta na úkor inej obce.
ZMOS odsudzuje presúvanie Rómov z obce do obce
Zdroj obrázku: Internet
 

Združenie miest a obcí Slovenska bolo vždy proti tomu, aby jednotlivé obce riešili svoje problémy s neprispôsobivými obyvateľmi na úkor iných obcí.

Ako ďalej povedal pre agentúru SITA výkonný podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Turčány, už v minulosti sa združenie negatívne stavalo k účelnému kupovaniu pozemkov a objektov v druhých obciach, kam mali byť presťahovaní neželaní občania.

Turčány reagoval na slová splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Petra Polláka. Ten na pracovnom výjazde v regiónoch v stredu 7. augusta povedal, že je zásadne proti tomu, aby ktorákoľvek samospráva riešila problémy svojej obce alebo mesta na úkor inej obce. Ako príklad uviedol obec Letanovce, ktoré si vyriešili svoj problém na úkor Spišského Štvrtku, alebo mesto Trnava, ktoré sa snaží podobne riešiť svoj problém s Rómami na úkor susednej obce.

Na Spiši je momentálne jedným z najaktuálnejších problém medzi mestom Gelnica a obcou Prakovce. „Ak sa ktorákoľvek obec alebo mesto bude snažiť realizovať takýto plán a bude žiadať našu pomoc, tak my sme pripravení tejto obci nepomôcť a budem sa snažiť ovplyvniť aj iné štátne orgány, aby štát nefinancoval takéto aktivity, ktoré nie sú férové,“ uviedol Pollák. Turčány hovorí, že účelné presúvanie Rómov z obce do obce ZMOS odsudzuje, to však nie je podľa neho prípad Gelnice.

Primátorka Anna Nemčíková v stredu vysvetlila, že pozemok na Turzovskej ulici, na ktorom stoja unimobunky, v ktorých žijú neprispôsobiví Rómovia, kúpila súkromná osoba. Zatiaľ nevedela povedať, ako bude mesto Gelnica ďalej postupovať. V najbližšom čase však očakáva od majiteľa pozemku výpoveď. „Kupuje to súkromná osoba, ktorá nás v krátkom čase vyzve, aby sme tieto unimobunky z tohto pozemku dali preč,“ povedala v stredu primátorka. Mesto už skôr kúpilo pozemok v časti Predné Partizánske, kde chce presťahovať Rómov z unimobuniek. Podmienkou je výstavba nových bytov. S tým však nesúhlasí obec Prakovce, keďže táto lokalita je neďaleko obce.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Rómsky splnomocnenec na pracovnom výjazde v regiónoch povedal, že je zásadne proti tomu, aby ktorákoľvek samospráva riešila problémy svojej obce alebo mesta na úkor inej obce. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/zmos-odsudzuje-presuvanie-romov-z-obce-do-obce/

Ten splnomocnenec nič nerobí, len kalí vodu a berie za to prachy. Nech svojich spolubratov učí k zodpovednosti za svoj život, za životy narodených detí, vedie k zodpovednosti k vzdelávaniu a práci a najväčší problém - aby prestali rodiť deti za účeolm obživy - mať jedno dieťa a zabezpečiť mu dôstojný život. Oni - rómovia zneužívajú inú farbu svojej kože a robia zo seba chudákov a zneužívajú sociálne systémy v krajinách na úkor rás iných zodpovedných obyvateľov v tej ktorej krajine. Veď my ostané rasy - sme od nich utláčaný - to je rasizmus od rómov voči iným národnostiam a rasám / arabi, vietnamci, peržania, biely , česi , slováci, ukrajinci atď.../.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Snímka Harry Potter a Dary smrti - 2. režiséra Davida Yatesa je už najziskovejším filmom roka 2011 a to v rámci amerického a kanadského i celosvetového trhu.
pred 4 rokmi
Tento týždeň prichádzajú do kín filmy Ostrov lásky, Dior a ja a Vincentov svet.
pred 4 rokmi
Spevák Robo Opatovský je na roztrhanie. Po veľkolepom krste predvedie už 18. júna svoj zamatový hlas v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu.
pred 9 rokmi
Pri pohyboch, telesnej práci, cvičení dochádza k zmenám vo vnútornom prostredí.
pred 8 rokmi
Robyn vydáva posledný diel „reči tela.“
pred 6 rokmi
Speváčka Jana Kirschner si pre fanúšikov pripravila hudobnú lahôdku! Jedna z našich najúspešnejších speváčok prináša po troch rokoch na slovenskú hudobnú scénu výnimočný projekt Moruša.
pred 8 rokmi
Príčina šedivých vlasov. Farba – jedno či hnedá, čierna, tmavá, plavá alebo červená – sa vo vlasoch oveľa dlhšie zachová a obnoví, ak si stravu obohatíme zinkom.
pred 5 rokmi
Rozvíjajte si mozog a trénujte pamäť s novinkami od Fragmentu.