Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 01. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Žiakov čakajú polročné hodnotenia

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 23.01.2013

Polročné hodnotenie dostane takmer 700-tisíc žiakov základných a stredných škôl.
Žiakov čakajú polročné hodnotenia
Zdroj obrázku: Internet
 

Žiakov základných a stredných škôl čaká polročné hodnotenie. Triedni učitelia vydajú 31. januára výpisy slovného hodnotenia alebo klasifikácie prospechu a správania takmer 700-tisíc žiakom základných a stredných škôl. Hodnotenie čaká približne 430 000 žiakov základných, zhruba 241 000 žiakov stredných a viac ako 24 500 žiakov špeciálnych škôl v dennej forme, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Už tento týždeň sa na školách konajú klasifikačné porady, na ktorých pedagogická rada hodnotí prístup a vedomosti žiakov v prvom polroku tohto školského roka. Škola môže hodnotiť žiaka klasifikáciou, slovným hodnotením alebo kombináciou oboch spôsobov, pričom o konkrétnej forme rozhodne riaditeľ školy po prerokovaní návrhu v pedagogickej rade.

Pri klasifikácii sa výsledky žiaka vyjadrujú piatimi určenými stupňami. Na vysvedčeniach s takýmto hodnotením sa nedopĺňa slovný komentár.

Ďalšou možnosťou je slovné hodnotenie, ktorého výsledky v jednotlivých predmetoch sa na 1. stupni základných škôl vyjadrujú slovne štyrmi stupňami (dosiahol veľmi dobré výsledky, dosiahol dobré výsledky, dosiahol uspokojivé výsledky, dosiahol neuspokojivé výsledky). Vysvedčenie so slovným hodnotením sa môže doplniť slovným komentárom za uvedený polrok.

Kombinácia klasifikácie a slovného hodnotenia umožňuje výsledky niektorých vyučovacích predmetov vyjadriť stupňom klasifikácie a niektoré zase slovne. Takéto hodnotenie sa odporúča využiť aj v rámci toho istého predmetu, pri prechode zo slovného hodnotenia (na polroku) na klasifikáciu (v závere školského roka).

Výpisy polročných hodnotení nie sú verejnou listinou a ich formu si určuje sama škola, respektíve triedny učiteľ. Na základe písomnej žiadosti plnoletého žiaka, zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia však škola môže vydať žiakom aj polročné vysvedčenie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Žijeme v dobe, kedy je stres našim každodeným "kamarátom". Bolo tomu vždy tak?
pred 5 rokmi
Pradávny tvor sa objavuje v Údolí škriatkov a tisíc rokov bezpečia sa končí…
pred 8 rokmi
Klasika, ktorá je skutočný umením a vyznačuje sa absolútnou dokonalosťou. Krásne počúvanie.
pred 9 rokmi
Názov alkohol pochádza z arabského slova al-ka-hal a znamená jemne zvláštnu látku.
pred 7 rokmi
Ako relaxujete cez víkend? Ak pri ľahkej, ale vydarenej komédii, ste na správnej adrese.
pred 9 rokmi
Laureátkou literárnej ceny Anasoft litera za pôvodnú slovenskú prozaickú knihu vydanú v uplynulom roku sa stala Monika Kompaníková s knihou Piata loď.
pred 5 rokmi
Aj autá môžu lietať. Minimálne to platí pre nesmrteľnú sériu Rýchlo a zbesilo.
pred 7 rokmi
Robert Rodriguez a Frank Miller konečne našli svoju femme fatale Avu Lord, ústrednú hrdinku jedného z príbehov, z ktorých sa bude skladať Sin City: A Dame to Kill For.