Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 09. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Žiaci si budú môcť vyskúšať elektronické testy

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 25.04.2014

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania dáva žiakom možnosť vyskúšať si, aké je to písať test na notebookoch, čo ich onedlho čaká v školách
Žiaci si budú môcť vyskúšať elektronické testy
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Žiaci si budú môcť už čoskoro otestovať svoje zručnosti v elektronickom teste. Takúto možnosť im dáva Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).

Malý elektronický test na notebooku s úlohami zameranými na rôzne druhy gramotností si budú môcť vyskúšať žiaci druhého stupňa základných škôl a stredoškoláci v 10 mestách na Slovensku, informuje Mária Grebeňová-Laczová, manažérka publicity národného projektu, ktorý sa venuje elektronickému testovaniu žiakov.

Cieľom aktivity E-testujte sa s EÚsmevom je priblížiť ľuďom moderný spôsob overovania vedomostí a zručností žiakov, ktorý už smeruje aj na slovenské školy. Testové úlohy pripravil tvorivý tím národného projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania v základných a stredných školách s využitím elektronického testovania. Tento projekt má školám umožniť testovať žiakov na počítači. Vznikne veľká databáza s 30-tisíc úlohami a 150 testami, vďaka ktorej bude možné overiť vedomosti žiakov elektronicky. V budúcnosti by sa tak malo testovanie deviatakov a predovšetkým maturitné skúšky robiť už len cez počítač. Projekt za približne 28 miliónov eur je financovaný prevažne z eurofondov. Test podobný tým, ktoré pripravia v rámci projektu pre školy, si teraz budú môcť žiaci vyskúšať.

Testovanie žiakov organizuje ústav na podujatiach k 10. výročiu vstupu Slovenska do Európskej únie, ktoré organizuje Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku. Overiť si svoje zručnosti budú môcť žiaci v Bratislave na Hlavnom námestí 30. apríla, v Banskej Bystrici na Námestí SNP 7. mája, v Košiciach pri Dolnej bráne 9. mája či v Žiline na Námestí A. Hlinku 16. mája, a to v čase od 10:00 do 22:00. Menšie podujatia sa budú konať od 11:00 do 15:00 v Prešove na Hlavnej ulici 13. mája, v Spišskej Novej Vsi na Radničnom námestí 14. mája, v Poprade na Námestí sv. Egídia 15. mája, v Nitre na Svätoplukovom námestí 17. mája, v Trenčíne na Mierovom námestí 19. mája a Komárne na Námestí generála Klapku 20. mája.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Honda sa stane najnovším členom programu CEP, čo predstavuje ďalší stimul v procese rozširovania technológie vodíkových palivových článkov v Európe.
pred 19 rokmi
Nová generácia všestranne použiteľného minivana Alhambra si zakladá na dobrom mene svojej priekopníckej predchodkyne.
pred 8 rokmi
Talianska gothic metalová kapela Lacuna Coil vydala skraja roka 2012 už šiesty štúdiový album s názvom Dark Adrenaline.
pred 9 rokmi
Spoločnosť MMD Monitors & Displays Czech Republic predstavila nový LED monitor od spoločnosti Philips.
pred 7 rokmi
Nový telefón kombinuje hardvér LG, ktorý je najlepší vo svojej triede, a skúsenosti Google
pred 9 rokmi
Čistokrvný americký Mustang
pred 10 rokmi
Osud tejto pesničky je veľmi záhadný.
pred 6 rokmi
Glendu Lopez si prišiel do Bratislavy pozrieť producent kapely Coldplay!