Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 02. marca 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Začínajú sa zápisy do materských škôl

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 19.02.2013

Do materských škôl prijímajú spravidla deti od troch do šiestich rokov.
Začínajú sa zápisy do materských škôl
Zdroj obrázku: SXC/free
 

V materských školách odštartovali zápisy detí. Riaditeľ materskej školy po dohode so zriaďovateľom zverejní termín podávania žiadostí a podmienky prijímania. Zápisy detí do materských škôl bývajú v tradičnom termíne od 15. februára do 15. marca, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Dieťa sa prijíma do škôlky na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží riaditeľovi spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. Žiadosť obsahuje základné identifikačné údaje o dieťati, meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, adresu bydliska, štátnu príslušnosť, národnosť. Taktiež sa uvádza žiadaný vyučovací jazyk a forma výchovy i vzdelávania dieťaťa v materskej škole, či ide o celodennú alebo poldennú. Rodičia uvedú aj mená, adresy a telefonický kontakt.

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Dieťa po dovŕšení dvoch rokov veku môže byť prijaté do materskej školy, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a iné potrebné podmienky.

Na predprimárne vzdelávanie v materských školách sa prijíma spravidla dieťa od troch do šiestich rokov, výnimočne je možné prijať dieťa od dvoch rokov. Prednostne sa prijímajú deti, ktoré dovŕšili piaty rok, deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou a deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou. Za vykonanie zápisu nesmú materské školy, bez ohľadu na ich zriaďovateľa, vyberať žiadne poplatky.

V školskom roku 2012/2013 na Slovensku pôsobí 2 861 materských škôl, z toho je 2 724 štátnych, 75 súkromných a 62 cirkevných.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Skutočný príbeh troch priateliek od vysokej školy až po zrelú dospelosť. Od idealistického a bezstarostného obdobia plného žúrov a blicovania až po zodpovednosť tridsiatničiek...
pred 11 rokmi
Masáže sú tu s nami už od nepamäti.
pred 7 rokmi
Dychberúci príbeh americkej spisovateľky Julie Crossovej Búrka je dôkladne premyslený a prepracovaný do najmenších detailov.
pred 7 rokmi
V napínavom thrilleri Sydneyho Pollacka exceluje Robert Redford v hlavnej úlohe Joe Turnera, agenta CIA s krycím menom Kondor.
pred 7 rokmi
42-ročný líder kapely Thirty Seconds To Mars prezradil, že mu účinkovanie v oceňovanom filme Klub poslednej nádeje (2013) prinieslo nové možnosti.
pred 11 rokmi
Psík je mnohokrát lepší priateľ ako človek a pomáha nám žiť v najťažších chvíľach života.
pred 9 rokmi
Štatistiky varujú. Cukor môže okrem obezity spôsobovať oveľa vážnejšie problémy!
pred 9 rokmi
Štvorčlenná formácia bude na letisku v Piešťanoch okrem koncertu aj nakrúcať dokument o fungovaní festivalov na celom svete.