Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. októbra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Začínajú sa zápisy do materských škôl

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 19.02.2013

Do materských škôl prijímajú spravidla deti od troch do šiestich rokov.
Začínajú sa zápisy do materských škôl
Zdroj obrázku: SXC/free
 

V materských školách odštartovali zápisy detí. Riaditeľ materskej školy po dohode so zriaďovateľom zverejní termín podávania žiadostí a podmienky prijímania. Zápisy detí do materských škôl bývajú v tradičnom termíne od 15. februára do 15. marca, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Dieťa sa prijíma do škôlky na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží riaditeľovi spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. Žiadosť obsahuje základné identifikačné údaje o dieťati, meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, adresu bydliska, štátnu príslušnosť, národnosť. Taktiež sa uvádza žiadaný vyučovací jazyk a forma výchovy i vzdelávania dieťaťa v materskej škole, či ide o celodennú alebo poldennú. Rodičia uvedú aj mená, adresy a telefonický kontakt.

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Dieťa po dovŕšení dvoch rokov veku môže byť prijaté do materskej školy, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a iné potrebné podmienky.

Na predprimárne vzdelávanie v materských školách sa prijíma spravidla dieťa od troch do šiestich rokov, výnimočne je možné prijať dieťa od dvoch rokov. Prednostne sa prijímajú deti, ktoré dovŕšili piaty rok, deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou a deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou. Za vykonanie zápisu nesmú materské školy, bez ohľadu na ich zriaďovateľa, vyberať žiadne poplatky.

V školskom roku 2012/2013 na Slovensku pôsobí 2 861 materských škôl, z toho je 2 724 štátnych, 75 súkromných a 62 cirkevných.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Profesionálny predaj aj poradenstvo vo svete GP...
Realitná kancelária s realitami v Bratislave a ...

590.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 2 izby, rozloha 70 m2, novostavba
124 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 78 m2
395.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 1 izba, rozloha 48 m2, novostavba

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Čím je intenzita odchodov jednotlivých členov preludu zvaného Take That intenzívnejšia, tým menej kvalitná je produkcia tohto britského dinosaura.
pred 9 rokmi
Podľa vlastných štatistík má Holanďan približne 80-percentnú úspešnosť pri oplodnení
pred 6 rokmi
Britský spevák a skladateľ Sam Smith je jedným z najväčších hudobných objavov posledného roku.
pred 7 rokmi
Producenti Craig Zadan a Neil Meron tiež divákom prisľúbili, že s Ellen DeGeneres v úlohe moderátorky nebude galavečeru chýbať humor.
pred 7 rokmi
Talentovaná umelkyňa Iva Bittová prichádza Slovensko. Od 19. do 21. septembra bude jej nádherný hlas znieť v evanjelickom kostole v Banskej Bystrici, v Bratislave a v synagóge v Žiline.
pred 8 rokmi
Absencia slnečných lúčov, strata telesnej kondície, sezónna depresia. To sú pomerne časté dôvody, prečo zimu mnohí neobľubujú.
pred 6 rokmi
Pamela Druckerman je americká autorka, ktorá objavila tajomstvo francúzskej výchovy a tak napísala bestseller A dosť! Teraz pokračuje v odkrývaní tajomstiev a jej novinka Dieťa... A čo teraz?! ponúka 100 trikov francúzskej výchovy.
pred 9 rokmi
Služba MusicJet, ktorá bude dostupná pre majiteľov mobilných telefónov s operačným systémom Android a Symbian, vytvorí priestor na šírenie hudobných nahrávok prostredníctvom 3G siete.