Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Za 20 rokov existencie SR uzavrela 1785 zmlúv

Zdroj: SITA, redaktor: nanin, pridané: 07.04.2014

Vlani Slovensko podpísalo 27 dvojstranných zmlúv a štyri mnohostranné zmluvy.
Za 20 rokov existencie SR uzavrela 1785 zmlúv
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Za dvadsať rokov svojej existencie - od roku 1993 do roku 2013 – uzavrela Slovenská republika 1785 zmluvných dokumentov, z nich 1423 bolo bilaterálnych a 362 multilaterálnych.

Vlani Slovensko podpísalo 27 dvojstranných zmlúv a štyri mnohostranné zmluvy. Išlo predovšetkým o zmluvy vo vízovej oblasti, v oblasti školstva, kultúry, policajnej spolupráce či boja proti legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Vyplýva to z Informácie o vykonávaní medzinárodných zmlúv za rok 2013, ktorú tento týždeň na svojom rokovaní vzala na vedomie vláda.

Vo vládnom materiáli sa okrem iného uvádza, že v rámci vykonávania medzinárodných zmlúv nebol v minulom roku zaznamenaný výraznejší problém. "Všetky otvorené, resp. problémové otázky implementácie medzinárodných zmlúv boli riešené na expertnej pôde v záujme konsenzuálneho a vzájomne prospešného riešenia pre zmluvné strany."

Medzinárodné zmluvy sú dôležitým nástrojom spoločnej a dobrovoľne prejavenej vôle suverénnych štátov upraviť si navzájom vzťahy. Sú súčasne najčastejším prameňom práva v bilaterálnej a v multilaterálnej oblasti pre svoje jasne definované pravidlá a exaktne formulované práva a povinnosti štátov ako zmluvných strán. Medzinárodné zmluvy poskytujú právny základ a legislatívny rámec pre všestrannú medzinárodnú spoluprácu. V súčasnej etape medzištátnych vzťahov sú preto medzinárodné zmluvy typickou a najrozšírenejšou formou spolupráce medzi krajinami.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
K epidémii tohto ochorenia, ktoré na Slovensku naposledy zaznamenali v roku 1980, môže znova dôjsť, ak klesne počet zaočkovaných ľudí.
pred 8 rokmi
Podujatie ponúka aktívnym aj pasívnym milovníkom outdoorových aktivít filmy, prednášky, výstavy aj stretnutia s významnými hosťami.
pred 8 rokmi
Najlepší slovenskí tanečníci sú momentálne v polovici nácviku. Do obsadenia pribudla aj súrodenecká tanečná dvojica Ivana a Tomáš Surovcovci. Premiéra šou je naplánovaná na 20. septembra.
pred 5 rokmi
Skupina NO NAME vydáva dlho očakávaný album! Miláčik českého a slovenského publika konečne potešil fanúšikov a po štyroch rokoch prichádza „S Láskou“. Album kapela nazvala rovnako ako nový hit, ktorý už hrajú slovenské aj české rádiá.
pred 6 rokmi
Záznamy koncertov (nielen) svetových umelcov sa stali neoddeliteľnou súčasťou hudobného trhu. Koncom minulého roka sa ich objavilo hneď niekoľko.
pred 4 rokmi
Cinemax prináša pre svojich návštevníkov jedinečnú príležitosť vyskúšať si pohyblivé D-BOX kreslá.
pred 8 rokmi
V susednej Viedni začína vo štvrtok, 22. novembra medzinárodný knižný veľtrh Buch Wien.
pred 7 rokmi
Rocková skupina Tublatanka oslavuje 30. Narodeniny. Na výročné turné si pri tejto príležitosti pre fanúšikov pripravila prekvapenie.