Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 05. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Z trojmiliónovej rezervy predsedu vlády sú už dve tretiny minuté

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 07.08.2013

Rezerva je takmer dvakrát vyššia ako suma, ktorú na tento rok schválil parlament (1,66 mil. eur).
Z trojmiliónovej rezervy predsedu vlády sú už dve tretiny minuté
Zdroj obrázku: Goodfon
 

Z viac než trojmiliónovej rezervy predsedu vlády určenej pre tento rok sú už minuté dve tretiny. V rezerve bolo na rok 2013 spolu 3 101 250 eur, k 15. júlu už premiér Robert Fico z tejto sumy pridelil 125 dotácií za 2 005 235,99 eura.

Rezerva je pritom takmer dvakrát vyššia ako suma, ktorú na tento rok schválil parlament (1,66 mil. eur). Z minulého roka sa však do rezervy presunulo zhruba 832-tisíc eur, zvyšok peňazí podľa tlačového odboru úradu vlády do rezervy pribudol vďaka ďalším rozpočtovým opatreniam.

Podľa zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy rezerva slúži len na krytie nepredvídaných výdavkov nevyhnutných na zabezpečenie rozpočtového hospodárenia. Najväčšiu čiastku z rezervy, 700-tisíc eur, dostal Audiovizuálny fond na digitalizáciu kín. O 347-tisíc eur si prilepšil mikroregión Bystrická dolina, ktorý peniaze použil na rekonštrukciu existujúcej úvraťovej železničky pre účely vytvorenia cyklotrasy. Na regionálne športové hry pre deti základných škôl išlo z rezervy 39-tisíc eur mestu Myjava, 30-tisíc dal premiér na tento účel Sobranciam a približne 32-tisíc eur športovému klubu Galaktik. Okrem športu premiér podporil sumou tritisíc eur napríklad aj Ústav politických vied SAV na ocenenie najlepších prác študentov a odmeny pre porotu 9. ročníka podujatia Dni Milana Hodžu. Matke zdravotnej postihnutého dievčaťa dal päťtisíc eur na polohovateľnú posteľ.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Svetlo sveta uzrel druhý singel Davida Vepyho s názvom Spolu. Po melancholickej skadbe Nie je cesty späť, ktorú napísal pre svoju priateľku, prichádza veselá, dynamická pesnička, opisujúca lásku v tých najkrajších farbách a polohách.
pred 6 rokmi
Bratislavský organový festival tento rok zakladá novú tradíciu, v špeciálnej sérii koncertov BOF Rising stars predstaví talentovaných mladých umelcov.
pred 7 rokmi
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého aj druhého stupňa.
pred 9 rokmi
Pri príležitosti oficiálneho uvedenia na trh v decembri 2011 trh ponúka Techart prvé opcie pre individualizáciu nového Porsche 911.
pred 8 rokmi
V čiernobielom videu sa spevácke hviezdy objímajú a hladkajú.
pred 9 rokmi
Hoci by sme aktivity IMT Smile v uplynulom roku mohli zrátať na prstoch jednej ruky, musíme uznať, že to bol pre prešovských bratov a comp. naozaj silný rok...
pred 7 rokmi
Bieberova akustická nahrávka je tak skôr na jednej strane iba spestrením jeho diskografie a na druhej strane niečím, čím by sa možno chcel v budúcnosti prezentovať.
pred 9 rokmi
Nová dimenzia zábavnej jazdy...