Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 28. novembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Wüstenrot sporiteľňa za polrok so zmluvami za 137,8 mil. eur

Zdroj: SITA, redaktor: Sandy, pridané: 21.07.2015

V medziročnom porovnaní to predstavuje zhruba 5-percentný medziročný nárast
Wüstenrot sporiteľňa za polrok so zmluvami za 137,8 mil. eur
Zdroj obrázku: Internet
 

Wüstenrot stavebná sporiteľňa uzatvorila v prvých šiestich mesiacoch tohto roka nové zmluvy o stavebnom sporení v celkovej výške cieľových súm 137,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje zhruba 5-percentný medziročný nárast. Priemerná výška medziúveru v spoločnosti bola v prvom polroku viac ako 31 tis. eur, pričom medziúvery sú podľa vyjadrení firmy o niečo vyššie ako stavebné úvery.

Za prvých šesť mesiacov toho roka Wüstenrot stavebná sporiteľňa klientom vyplatila 85,4 mil. eur. Z hľadiska účelov použitia financií poskytnutých fyzickým osobám ide podľa firmy najčastejšie o modernizáciu a obnovu bytu alebo rodinného domu s podielom zhruba 50 %. Nasleduje nadobudnutie vlastníctva, resp. kúpa bytu alebo domu s podielom 20 % a zvyšnú časť pokrývajú ďalšie účely, ako výstavba, nadstavba či iné stavebné úpravy a ostatné účely.

Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v roku 1993. Pôvodne pôsobila pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot. V decembri 2003 však VÚB banka predala skupine Wüstenrot svoj 50-percentný podiel v stavebnej sporiteľni. Rakúska Bausparkasse Wüstenrot AG v súčasnosti vlastní 60 % akcií vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni a nemecká Wüstenrot & Württembergische AG má 40 %.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Silvestrovská noc oslavuje lásku, nádej, odpustenie, druhé šance aj nové začiatky v najrušnejšom a najsľubnejšom meste sveta – New Yorku počas najočarujúcejšej noci roka.
pred 12 rokmi
Za pár týždňov oslávi dvadsiate piate narodeniny, a ak sa ich vďaka svojej závislosti na drogách dožije,...
pred 9 rokmi
V modelovom ročníku 2012 s novým čistým dieselom
pred 13 rokmi
Napomáha udržovať dobrú náladu
pred 9 rokmi
Špecialisti okolo Marcela Reila z MR Car Design v nemeckom Erftstadte si myslia, že aj luxusná limuzína Maserati Quattroporte sa dá vylepšiť. Je to ale naozaj tak?
pred 6 rokmi
Pred vypuknutím Írskej občianskej vojny otvoril oddaný a odvážny aktivista Jimmy Gralton na írskom vidieku tanečnú sálu, kde sa ľudia mohli vzdelávať, zabávať, diskutovať, športovať a najmä tancovať.
pred 8 rokmi
Aby USA mohli dostať 6 diplomatov späť do Ameriky, Tony Mendez (Ben Affleck) špecialista na exfiltrácie, prichádza s plánom - prepašovať ich ako filmový štáb kanadskej televízie CBC.
pred 9 rokmi
Jessie J možno bez preháňania aktuálne považovať za jednu z najúspešnejších britských umelkýň.