Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 04. decembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vysokoškoláci môžu vyhrať stáž v OSN

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 11.03.2013

Nadácia Pontis vyhlásila súťaž o najlepšiu esej na tému rozvojovej pomoci.
Vysokoškoláci môžu vyhrať stáž v OSN
Zdroj obrázku: Internet
 

Vysokoškoláci, ktorí študujú na vysokej škole na Slovensku alebo v zahraničí, môžu vyhrať stáž na našej stálej misii pri OSN v Ženeve a vo Viedni. Nadácia Pontis už štvrtýkrát vyhlásila súťaž o najlepšiu esej na tému rozvojovej pomoci.

Študenti sa môžu do súťaže prihlásiť s esejou, ktorá sa bude týkať jednej z piatich vypísaných tém v oblasti rozvojovej spolupráce. Témy sa týkajú spopulárnenia aktivít slovenskej rozvojovej pomoci v zahraničí, prínosu podnikateľov v rozvojovej spolupráci, rozvojovému vzdelávaniu, 10. výročiu slovenskej oficiálnej rozvojovej spolupráce a budovaniu demokracie v severnej Afrike. Uzávierka esejí je 30. apríla.

"Stáže na slovenských zastupiteľských úradoch v zahraničí sú pre študentov veľkou príležitosťou dozvedieť sa, ako funguje OSN v praxi a zistiť, koľko pravdy je na tom, že je to neefektívna organizácia ako sa často hovorí,“ hovorí Simona Gembická z Nadácie Pontis.

Autor najlepšej eseje získa trojtýždňovú stáž na Stálej misii SR pri OSN v Ženeve. Študent, ktorý sa umiestni na druhom mieste, získa stáž na Stálej misii SR pri OSN vo Viedni. Nadácia Pontis obom študentom pokryje cestovné náklady, poskytne im ubytovanie a okrem toho dostanú aj vreckové. Autor tretej najlepšej eseje absolvuje už počas tohto leta stáž na ministerstve zahraničných vecí v Bratislave.

Ďalšie informácie študenti nájdu na webovej stránke http://www.nadaciapontis.sk/18568. Výsledky súťaže sa študenti dozvedia koncom mája.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Bohdan Sláma vo svojom novom filme Štyri slnká ponúkne divákovi súčasnú ľahko humornú drámu o veciach prirodzených a nadprirodzených.
pred 8 rokmi
Don´t Stop je film vtipný, ale zároveň je to film na zamyslenie nad tým, k akej dokonalosti sa za ten čas dokázala prepracovať zhovadilosť mládeže, ktorá v dnešnej dobe nepozná hranice.
pred 5 rokmi
Vychutnajte si valentínsky wellness víkend v Bardejovských kúpeľoch
pred 8 rokmi
Slovensko sa do kampane pri príležitosti Dňa zriedkavých chorôb zapája už po druhý raz, a to prostredníctvom Slovenskej aliancie zriedkavých chorôb (Aliancia ZCH).
pred 8 rokmi
Hry o život sú akousi predpoveďou toho, že aj napriek nevábnej vízii budúcnosti, dokáže u človeka nad vlastným prospechom zvíťaziť zdravý rozum a srdce.
pred 8 rokmi
Rockeri z legendárnej skupiny Tublatanka sú skutoční patrioti! Záleží im na domácej hudobnej scéne a preto aktívne podporujú mladé slovenské skupiny!
pred 9 rokmi
Vlastníci e-čítačiek začali čítať viac. Vďaka týmto zariadeniam sa priemerné množstvo prečítaných kníh vyšplhalo na 24 ročne.
pred 9 rokmi
Box Všetko je ukážkou toho, čo všetko tento veľký spevák dokázal a poriadne veľkým zrkadlom pre jeho prípadných neprajníkov. Rišo, všetko najlepšie!