Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 28. mája 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vysoké školy môžu získať peniaze na mobilitu študentov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 14.07.2014

Na projekty bude k dispozícii 360 000 eur, pričom jedna vysoká škola môže získať od 25 000 do 80 000 eur.
Vysoké školy môžu získať peniaze na mobilitu študentov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Študenti, doktorandi i akademici zo slovenských vysokých škôl sa môžu vzdelávať v zahraničí. Vysoké školy sa totiž môžu uchádzať o peniaze z Grantov Európskeho hospodárskeho priestoru a vyslať svojich študentov či učiteľov do Nórska, na Island či do Lichtenštajnska.

Výzvu na predkladanie projektov v rámci programu Štipendijného programu EHP Slovensko zverejnia počas leta. Jeho správcom je stala SAIA, n.o. (Slovenská akademická informačná agentúra). Študenti môžu v zahraničí stráviť spravidla semester, doktorandi jeden až 12 mesiacov a akademickí pracovníci od troch dní do šiestich týždňov. Projekty budú môcť vysoké školy predkladať do predpokladanej uzávierky 30. septembra 2014.

Žiadateľmi môžu byť vysoké školy so sídlom na Slovensku a musia byť zároveň držiteľmi Charty vysokoškolského vzdelávania programu Erasmus. Potrebné je tiež mať za partnera minimálne jednu vysokú školu z Islandu, Lichtenštajnska alebo Nórska, ktorá je taktiež držiteľom tejto Charty. Zapojené organizácie budú potom prijímať a vysielať študentov a učiteľov do zahraničia. „Treba však zdôrazniť, že v rámci Štipendijného programu EHP Slovensko sa nebudú udeľovať individuálne štipendiá,“ hovorí zástupkyňa výkonnej riaditeľky SAIA, n. o. Karla Zimanová. Na projekty bude k dispozícii 360 000 eur, pričom jedna vysoká škola môže získať od 25 000 do 80 000 eur. Finančná spoluúčasť škôl sa nevyžaduje. Viac informácií je zverejnených na internetovej stránke www.spehp.saia.sk .
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
V projekte s názvom Trochu inak bude každý mesiac spovedať zaujímavých ľudí.
pred 6 rokmi
Krstnou mamou knihy určenej pre deti v predškolskom veku sa stala samička papagája Ara menom Lola.
pred 14 rokmi
Archív vydavateľstva Supraphon je bezpochyby studňou klenotov i „klenotov“ domácej hudobnej tvorby do roku 1989. A nech sa už kto chce na túto dobu pozerá ako chce, napriek všetkému v nej vzniklo množstvo hitov, ktoré sa stali legendami a hrávajú sa
pred 9 rokmi
Vianočná koleda Charlesa Dickensa o ufrfľanom, lakomom a večne nespokojnom Vydrigrošovi je už klasickým vianočným príbehom skôr pre dospelých...
pred 6 rokmi
Krátke video vzniklo ku skladbe Ja takýmto veciam neverím z roku 2010.
pred 7 rokmi
Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase FAB1 In Support of Breast Cancer Charities s ružovým lakom karosérie má podporiť nadáciu aktívnu v boji pri rakovine prsníka.
pred 10 rokmi
Pozerať sa na svet vôkol nás je také nádherné.
pred 6 rokmi
Speváčka Lucia Šoralová pripravila pre milovníkov šansónu večer plný prekvapení, emócií a krásnej hudby! + súťaž o lístky!!!