Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. októbra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vysoké školy a SAV sa môžu uchádzať o 26 miliónov eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 15.10.2012

Vysoké školy a Slovenská akadémia vied (SAV) sa oddnes môžu uchádzať o podporu z Európskeho sociálneho fondu v celkovej výške 26 miliónov eur.
Vysoké školy a SAV sa môžu uchádzať o 26 miliónov eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Vysoké školy a Slovenská akadémia vied (SAV) sa oddnes môžu uchádzať o podporu z Európskeho sociálneho fondu v celkovej výške 26 miliónov eur. Podpora je určená pre všetky regióny Slovenska s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja.

Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ (ASFEU) vyhlásila 15. októbra 2012 vrámci operačného programu Vzdelávanie novú výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok (NFP) s názvom Podpora zlepšenia kvality vysokých škôl a Slovenskej akadémie vied. Od ďalších peňazí možno očakávať vytváranie nových študijných programov vo svetovom jazyku a výrazné zlepšenie kvality vysokých škôl a vedeckých inštitúcií SAV.

Žiadatelia o nenávratnú finančnú pomoc sa môžu uchádzať minimálne o 500-tisíc eur a maximálne o dva milióny eur na jeden projekt. Uzávierka prijímania žiadostí o nenávratný finančný príspevok je 17. decembra 2012.

Vrámci tejto výzvy je finančná pomoc určená pre štátne, verejné a súkromné vysoké školy, ako aj jednotlivé ústavy SAV. Predložené projekty môžu byť zamerané napríklad na vytváranie študijných programov v šiestich cudzích jazykoch, ktoré podporujú medzinárodnú spoluprácu a mobilitu akademickej obce. Ďalšou oprávnenou aktivitou je podpora nových doktorandov na vysokých školách a ústavoch SAV, alebo podpora mobilít medzi organizáciami výskumu a vývoja a podnikateľským sektorom. Cieľom je tiež zabezpečiť prílev medzinárodne uznávaných vedcov a pedagógov na Slovensko i programy doktorandského vzdelávania vytvorené na princípe spájania najlepších kapacít vrámci krajiny a ich prepojenia na zahraničie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Priamy prenos z podujatia, ktoré sa na budúci rok bude konať vo Švédsku, sledovalo približne 125 miliónov divákov.
pred 10 rokmi
Super športové kupé s výrazným karbónovým outfitom
pred 4 rokmi
TOP NOVINKY ZO SVETA HUDBY
pred 9 rokmi
Veľtrh modelárstva štartuje dnes, 26. októbra vo Viedni. Do veľtržného centra Messe Wien zavíta 130 vystavovateľov a 30 modelárskych klubov z domáceho Rakúska a zahraničia.
pred 9 rokmi
Celulitídy sa však dá účinne zbaviť, len treba vedieť, akými zbraňami sa treba vyzbrojiť!
pred 7 rokmi
Skladba je zároveň piatym singlom z očakávaného albumu s názvom Word of Mouth, ktorý by mal vyjsť 4. novembra.
pred 8 rokmi
Na nahrávke s názvom Oheň speváčka spolupracovala so zahraničnými aj domácimi interpretmi.
pred 8 rokmi
Apokalyptický román priblíži v utorok 15. januára na besede v kníhkupectve Martinus.sk na Obchodnej ulici.