Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. novembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vysoké školy a SAV sa môžu uchádzať o 26 miliónov eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 15.10.2012

Vysoké školy a Slovenská akadémia vied (SAV) sa oddnes môžu uchádzať o podporu z Európskeho sociálneho fondu v celkovej výške 26 miliónov eur.
Vysoké školy a SAV sa môžu uchádzať o 26 miliónov eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Vysoké školy a Slovenská akadémia vied (SAV) sa oddnes môžu uchádzať o podporu z Európskeho sociálneho fondu v celkovej výške 26 miliónov eur. Podpora je určená pre všetky regióny Slovenska s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja.

Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ (ASFEU) vyhlásila 15. októbra 2012 vrámci operačného programu Vzdelávanie novú výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok (NFP) s názvom Podpora zlepšenia kvality vysokých škôl a Slovenskej akadémie vied. Od ďalších peňazí možno očakávať vytváranie nových študijných programov vo svetovom jazyku a výrazné zlepšenie kvality vysokých škôl a vedeckých inštitúcií SAV.

Žiadatelia o nenávratnú finančnú pomoc sa môžu uchádzať minimálne o 500-tisíc eur a maximálne o dva milióny eur na jeden projekt. Uzávierka prijímania žiadostí o nenávratný finančný príspevok je 17. decembra 2012.

Vrámci tejto výzvy je finančná pomoc určená pre štátne, verejné a súkromné vysoké školy, ako aj jednotlivé ústavy SAV. Predložené projekty môžu byť zamerané napríklad na vytváranie študijných programov v šiestich cudzích jazykoch, ktoré podporujú medzinárodnú spoluprácu a mobilitu akademickej obce. Ďalšou oprávnenou aktivitou je podpora nových doktorandov na vysokých školách a ústavoch SAV, alebo podpora mobilít medzi organizáciami výskumu a vývoja a podnikateľským sektorom. Cieľom je tiež zabezpečiť prílev medzinárodne uznávaných vedcov a pedagógov na Slovensko i programy doktorandského vzdelávania vytvorené na princípe spájania najlepších kapacít vrámci krajiny a ich prepojenia na zahraničie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Vyrábame a dodávame štvorhranné vzduchotechnick...
Na stránke nájdete indické recepty, články o ko...

169 900.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 3 400 m2
299 000.00 €
Na predaj kancelársky priestor, rozloha 160.40 m2
122 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 51 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
Turnaj, ktorý písal históriu studenej vojny.
pred 7 rokmi
Vo svete nastal boom erotickej literatúry, po ktorej siahajú najmä ženy a medzi najžiadanejšími knihami je Hrana rozkoše od Eve Berlinovej.
pred 7 rokmi
Nový Chevrolet Corvette C7 Stingray, ktorý je súčasne aj pripomienkou 60 . výročia uvedenia Corvette na trh, je podľa tlačovej správy úplne novým vozidlom.
pred 7 rokmi
Kazateľ Kalašnikov je dojímavý príbeh o neslobode a vykúpení, skutočný príbeh Sama Childersa, bývalého drogového dílera, ktorý zmení svoj život a zachráni stovky unesených a osirelých detí vo vojnou zmietanom Sudáne.
pred 4 rokmi
Rockový projekt Dilemma potešil fanúšikov dobrou správou – po trojročnej albumovej odmlke plánuje tento rok vydať novú, v poradí štvrtú štúdiový album.
pred 5 rokmi
Tento príbeh je založený na skutočnom prípade zaznamenanom v knihe Georgesa Devereuxa Reality and Dream.
pred 6 rokmi
Je to divoký príbeh o zneužívaní moci, vyrozprávaný prostredníctvom postavy, ktorá počas triviálneho policajného vyšetrovania vraždy bezmocne upadá do bezvedomia.
pred 7 rokmi
Po ročnej prestávke sa do Bratislavy vráti londýnske trio Belleruche, ktoré sa medzičasom stalo jedným z najobletovanejších súborov na britskej nezávislej scéne.