Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vysoké školy a SAV sa môžu uchádzať o 26 miliónov eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 15.10.2012

Vysoké školy a Slovenská akadémia vied (SAV) sa oddnes môžu uchádzať o podporu z Európskeho sociálneho fondu v celkovej výške 26 miliónov eur.
Vysoké školy a SAV sa môžu uchádzať o 26 miliónov eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Vysoké školy a Slovenská akadémia vied (SAV) sa oddnes môžu uchádzať o podporu z Európskeho sociálneho fondu v celkovej výške 26 miliónov eur. Podpora je určená pre všetky regióny Slovenska s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja.

Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ (ASFEU) vyhlásila 15. októbra 2012 vrámci operačného programu Vzdelávanie novú výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok (NFP) s názvom Podpora zlepšenia kvality vysokých škôl a Slovenskej akadémie vied. Od ďalších peňazí možno očakávať vytváranie nových študijných programov vo svetovom jazyku a výrazné zlepšenie kvality vysokých škôl a vedeckých inštitúcií SAV.

Žiadatelia o nenávratnú finančnú pomoc sa môžu uchádzať minimálne o 500-tisíc eur a maximálne o dva milióny eur na jeden projekt. Uzávierka prijímania žiadostí o nenávratný finančný príspevok je 17. decembra 2012.

Vrámci tejto výzvy je finančná pomoc určená pre štátne, verejné a súkromné vysoké školy, ako aj jednotlivé ústavy SAV. Predložené projekty môžu byť zamerané napríklad na vytváranie študijných programov v šiestich cudzích jazykoch, ktoré podporujú medzinárodnú spoluprácu a mobilitu akademickej obce. Ďalšou oprávnenou aktivitou je podpora nových doktorandov na vysokých školách a ústavoch SAV, alebo podpora mobilít medzi organizáciami výskumu a vývoja a podnikateľským sektorom. Cieľom je tiež zabezpečiť prílev medzinárodne uznávaných vedcov a pedagógov na Slovensko i programy doktorandského vzdelávania vytvorené na princípe spájania najlepších kapacít vrámci krajiny a ich prepojenia na zahraničie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Vykonávame stavebné práce ako obklady,dlažby,st...
Dizajn, vývoj, automatizácia, výrobné linky, CN...

15 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 140 m2
42 500.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 43 m2
17 255.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 1 450 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Mustang so vzhľadom stíhačky
pred 7 rokmi
Za 27-ročným Britom, ktorý si na svoje konto pripísal 3. triumf v prebiehajúcej sezóne, skončil Mexičan Sergio Perez (Sauber).
pred 9 rokmi
Mercedes-Benz McLaren SLR 722
pred 4 rokmi
Skvelí herci i nesmrteľný bojovníci sa vracajú kín.
pred 6 rokmi
Rocková skupina Tublatanka oslavuje 30. Narodeniny. Na výročné turné si pri tejto príležitosti pre fanúšikov pripravila prekvapenie.
pred 4 rokmi
Naomie Harris v hlavnej úlohe sa v 60 sekundovom mini filme pokúša doručiť Bondovi mobilný telefón Xperia, ktorý musí mať za každú cenu.
pred 17 rokmi
Nejeden z nás sníva o športovom aute dostatočne veľkom pre celú rodinu. Existuje vôbec také auto? Takéto protichodné požiadavky spĺňa Opel Zafira OPC.
pred 8 rokmi
Avantgardne tvarované kombi Mercedes-Benz CLS Shooting Brake šikovne vypĺňa voľnú medzeru, ktorá sa vytvorila na trhu praktických kombi.