Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 04. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Výmenu štátnych tajomníkov zatiaľ kabinet nemá v programe

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.07.2014

Podľa informácií agentúry SITA by sa mali vymeniť šiesti štátni tajomníci.
Výmenu štátnych tajomníkov zatiaľ kabinet nemá v programe
Zdroj obrázku: Internet
 

Viacero zmien na postoch štátnych tajomníkov by sa mohlo udiať na dnešnom rokovaní vlády. Premiér Robert Fico v nedeľu v televíznych diskusiách povedal, že tento týždeň urobí personálne zmeny vo vláde, ktoré avizoval na sobotňajšom mimoriadnom sneme strany Smer.

Zatiaľ však v zverejnenom programe rokovania kabinetu nie je žiadny návrh na takúto personálnu výmenu. Návrhy bodov rokovania však môžu do programu pribudnúť aj na jeho začiatku.

Podľa informácií agentúry SITA by sa mali vymeniť šiesti štátni tajomníci. Novou štátnou tajomníčkou na ministerstve školstva by mohla byť podľa zdroja zo strany Smer poslankyňa NR SR Oľga Nachtmannová. Tá by mala vo funkcii vystriedať Štefana Chudobu. Nachtmannová je v súčasnosti členkou Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. Tajomníci by sa mali meniť aj v rezorte hospodárstva, pôdohospodárstva, financií a školstva. Novým štátnym tajomníkom na ministerstve hospodárstva má byť Rastislav Chovanec. V súčasnosti pôsobí ako poradca predsedu vlády pre investície. Chovanec je predsedom dozornej rady v spoločnosti SPP distribúcia. Na poste štátneho tajomníka má nahradiť Pavla Pavlisa, ktorý by sa mal stať v najbližších dňoch ministrom hospodárstva. V tejto funkcii má nahradiť Tomáša Malatinského.

Petra Pellegriniho má na poste štátneho tajomníka ministerstva financií nahradiť Daniel Duchoň, keďže Pellegrini sa má v najbližších dňoch stať ministrom školstva. Vo funkcii by nahradil Dušana Čaploviča. Duchoň je predsedom parlamentného výboru pre financie a rozpočet a je členom výboru na kontrolu vojenských tajných služieb. V prvej Ficovej vláde pôsobil dva roky ako štátny tajomník ministerstva obrany, predtým šéfoval vojenskej nemocnici.

Ministri sa dnes budú zaoberať novelou zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie (EIA). Zákon rieši posudzovanie a následné povoľovanie rôznych priemyselných prevádzok či iných činností s predpokladaným významným vplyvom na životné prostredie vrátane zdravia. Takéto konanie predchádza napríklad výstavbe elektrární, spaľovní odpadu, diaľnic, vodných nádrží či ťažbe nerastov. Zmenami v zákone sa envirorezort usiluje odvrátiť možné súdne konanie, ktoré Slovensku hrozí pre nesprávne a neúplné prebratie príslušnej smernice Európskej komisie. V mimorezortnom pripomienkovom konaní dostali k novele 515 pripomienok, z toho 122 zásadných. Rezort životného prostredia akceptoval, resp. čiastočne akceptoval väčšiu časť zásadných pripomienok. Odstránené boli všetky rozpory v konaniach o neakceptovaných pripomienkach. Väčšina pripomienok sa týkala objasnenia, spresnenia pojmov, lehôt a práv verejnosti. Hlavným nedostatkom, ktorý Európska komisia vytkla Slovensku, je nedostatočné prepojenie procesu posudzovania vplyvov navrhovaných činností s následnými povoľovacími procedúrami.

Minister spravodlivosti Tomáš Borec dnes požiada vládu, aby mu odsúhlasila zmenu účelu použitia kapitálových výdavkov rezortu spravodlivosti z minulých rokov v sume 169 593 eur. Rozhodol sa totiž oprášiť projekt rekonštrukcie vstupu do sídla rezortu na Župnom námestí, lebo tam treba vyriešiť bezpečnostný režim. V budove sídli aj Najvyšší súd SR a na jeho verejné zasadnutia neraz privádzajú členov skupín podsvetia. Borec chce na rozdiel od pôvodného bezpečnostného projektu rekonštrukciu rozšíriť o modernizáciu podateľne a priestorov pre verejnosť. Predpokladaný rozpočet na tento projekt je 198 tisíc eur. „Pri rekonštrukcii sa neuvažuje o exteriérových zásahoch,“ uviedla hovorkyňa rezortu Alexandra Donevová. Ľudia, ktorí pôjdu do podateľne ministerstva, by už nemuseli prechádzať bezpečnostnou kontrolou. Tí, čo potrebujú konzultovať svoj prípad s pracovníkmi ministerstva, budú mať na to k dispozícii dôstojné priestory.

Spoločné slovensko-maďarské policajné hliadky by mali dostať oprávnenie hliadkovať hlbšie za hranicami oboch krajín. Počíta s tým návrh aktualizovanej zmluvy medzi Slovenskom a Maďarskom o policajnej spolupráci, ktorý má na stole vláda. Zmluvou sa okrem iného upravujú inštitúty spoločných policajných hliadok, cezhraničného sledovania a cezhraničného prenasledovania.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Všetko pre zdravie a krásu vás a vašich blízkych
Predaj a prenájom nehnuteľností, bytov, domov, ...

700.00 € /mesiac
Na prenájom obchodný priestor, rozloha 236 m2
650.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 3 izby, rozloha 70 m2, balkón,...
1.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 6 100 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Správa WHO je prvou systematickou štúdiou mapujúcou násilie voči ženám v 81 krajinách sveta
pred 2 rokmi
Základným a prvoradým pravidlom pri umývaní vlasov, či akejkoľvek inej činnosti v rámci starostlivosti o vlasy je – byť šetrní.
pred 10 rokmi
V lete, človeka nič neosvieži tak dobre, ako chutné, šťavnaté ovocie.
pred 9 rokmi
V prípade Kristíny, ktorej konkurenciou v kategórii Speváčka roka CZ & SK sú Debbi, Olga Lounová a Lucie Vondráčková, nie je nominácia najsledovanejšej českej hudobnej televíznej stanice náhodná.
pred 7 rokmi
Ako vrchol úprav zvýšenia výkonu motora Mercedes-Benz 63 AMG Bi-Turbo (W218) predstavila spoločnosť Wheelsandmore finálnu fázu III s označením Seven-11.
pred 16 rokmi
Kylie Minogue nedá na seba zabudnúť.
pred 15 rokmi
Keď som po prvý krát videl Chrysler 300C až mi dych vyrazilo od úžasu. Konečne pravá amerika, povedal som si. Dizajnérom Chryslera sa podarilo naozaj umelecké dielo.
pred 8 rokmi
V čiernobielom videu si okrem 53-ročnej hviezdy zahralo aj niekoľko polonahých chlapov, ktorí sa provokatívne pohybujú okolo speváčky.