Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vyhlásenie k podpisu zmluvy medzi vládou SR a automobilkou Jaguar Land Rover

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: redakcia, pridané: 12.08.2015

Zväz prijal dlho očakávanú správu o rozhodnutí automobilky Jaguar Land Rover podpísať s vládou zmluvu o budúcom zámere vybudovať nový výrobný závod.
Vyhlásenie k podpisu zmluvy medzi vládou SR a automobilkou Jaguar Land Rover
Zdroj obrázku: Internet
 

Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky s potešením prijal dlho očakávanú správu o rozhodnutí automobilky Jaguar Land Rover podpísať s vládou Slovenskej republiky zmluvu o budúcom zámere vybudovať v nitrianskom regióne nový výrobný závod automobilov.

Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným za slovenskú stranu, ktorí niekoľko mesiacov spolupracovali s investorom a pripravovali podklady pre konečné rozhodnutie. Musíme si uvedomiť, že táto práca nekončí, naopak začína sa nová etapa prípravy podmienok pre investíciu, na ktorú sa tešíme a veríme, že na jej konci bude Slovensko opäť úspešné a investor spokojný so svojim rozhodnutím.

V prípade úspechu očakávame opätovné výrazné posilnenie pozícií automobilového priemyslu na Slovensku, kedy pri naplnení plánovaných kapacít predpokladáme zvýšenie obratu tvoreného automobilovými výrobami až o tretinu v porovnaní so súčasným stavom. Z pohľadu postavenia Slovenska v európskom a svetovom hospodárskom priestore sa staneme neopomenuteľným hráčom a významným ekonomickom partnerom.

Na naplnenie týchto zámerov, a aj v rámci prípravy na príchod firiem dodávateľského priemyslu, je potrebné ešte zdokonaliť systém prípravy a preškoľovania pracovníkov, podporiť mobilitu a flexibilitu pracovnej sily. Aj v súvislosti s projektom automobilky Jaguar Land Rover sa potvrdzuje správnosť cesty, ktorou sa dalo slovenské školstvo v rámci prijatia nového zákona o odbornom vzdelávaní a príprave, no zároveň sa ukazuje, že je treba urýchliť kroky vedúce ku transformácii celého školského systému na Slovensku. Našu konkurencieschopnosť je potrebné zvyšovať aj prostredníctvom vyhľadávania, prípravy a rozvoja dodávateľov tak, aby bolo možné skompletizovať celú dodávateľskú sieť.

Slovensko ďalej potvrdzuje postavenie priemyselnej krajiny. Preto musíme všetky aktivity podriadiť tomuto smerovaniu. Zväz automobilového priemyslu je pripravený naďalej pôsobiť ako jeden z vedúcich činiteľov pri tvorbe podnikateľského prostredia, rozvoji automobilovej výroby a zabezpečovaní udržateľnej konkurencieschopnosti slovenského automobilového priemyslu.

Zdroj: Mária Mikušová, DivydMedia
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Šéf motoristickej formuly 1 Bernie Ecclestone vyhral súdny spor v Londýne ohľadom korupčného konania pri predaji podielu v F1 v roku 2005.
pred 6 rokmi
Hrášok je známy nielen ako zelenina, ale dostal sa aj do rozprávok. Ale nás zaujíma skôr po tej výživovej stránke.
pred 5 rokmi
Prebehlo už 5 rokov, čo nás príjemným vajbom a pozitívnou energiou nabíja najmocnejšia a najznámejšia slovenská reggae kapela Medial Banana, ktorá práve štartuje narodeninové turné po Slovensku.
pred 4 rokmi
Druhou tohtoročnou špeciálnou premiérou na Magio pláži, otvorenou pre širokú verejnosť, bude v pondelok 27. júla najnovší film Woodyho Allena Iracionálny muž.
pred 8 rokmi
Speváčka a herečka Lucie Vondráčková si zahrala hlavnú úlohu v nízkorozpočtovom českom trileri Labyrint.
pred 5 rokmi
Ak sa týmto dvom prerasteným puberťákom podarí vypracovať sa z univerzitných nováčikov na skutočných mužov, potom by vysoká škola mohla byť tým najlepším, čo ich kedy stretlo.
pred 3 rokmi
Svet plný fantázie.
pred 5 rokmi
Dvojitá platina, limitovaná edícia vinylovej platne a standing ovations! Tak to vyzeralo na vypredanom koncerte Jany Kirschner v bratislavskom Ateliéri Babylon.