Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 11. decembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vyhlásenie k podpisu zmluvy medzi vládou SR a automobilkou Jaguar Land Rover

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: redakcia, pridané: 12.08.2015

Zväz prijal dlho očakávanú správu o rozhodnutí automobilky Jaguar Land Rover podpísať s vládou zmluvu o budúcom zámere vybudovať nový výrobný závod.
Vyhlásenie k podpisu zmluvy medzi vládou SR a automobilkou Jaguar Land Rover
Zdroj obrázku: Internet
 

Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky s potešením prijal dlho očakávanú správu o rozhodnutí automobilky Jaguar Land Rover podpísať s vládou Slovenskej republiky zmluvu o budúcom zámere vybudovať v nitrianskom regióne nový výrobný závod automobilov.

Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným za slovenskú stranu, ktorí niekoľko mesiacov spolupracovali s investorom a pripravovali podklady pre konečné rozhodnutie. Musíme si uvedomiť, že táto práca nekončí, naopak začína sa nová etapa prípravy podmienok pre investíciu, na ktorú sa tešíme a veríme, že na jej konci bude Slovensko opäť úspešné a investor spokojný so svojim rozhodnutím.

V prípade úspechu očakávame opätovné výrazné posilnenie pozícií automobilového priemyslu na Slovensku, kedy pri naplnení plánovaných kapacít predpokladáme zvýšenie obratu tvoreného automobilovými výrobami až o tretinu v porovnaní so súčasným stavom. Z pohľadu postavenia Slovenska v európskom a svetovom hospodárskom priestore sa staneme neopomenuteľným hráčom a významným ekonomickom partnerom.

Na naplnenie týchto zámerov, a aj v rámci prípravy na príchod firiem dodávateľského priemyslu, je potrebné ešte zdokonaliť systém prípravy a preškoľovania pracovníkov, podporiť mobilitu a flexibilitu pracovnej sily. Aj v súvislosti s projektom automobilky Jaguar Land Rover sa potvrdzuje správnosť cesty, ktorou sa dalo slovenské školstvo v rámci prijatia nového zákona o odbornom vzdelávaní a príprave, no zároveň sa ukazuje, že je treba urýchliť kroky vedúce ku transformácii celého školského systému na Slovensku. Našu konkurencieschopnosť je potrebné zvyšovať aj prostredníctvom vyhľadávania, prípravy a rozvoja dodávateľov tak, aby bolo možné skompletizovať celú dodávateľskú sieť.

Slovensko ďalej potvrdzuje postavenie priemyselnej krajiny. Preto musíme všetky aktivity podriadiť tomuto smerovaniu. Zväz automobilového priemyslu je pripravený naďalej pôsobiť ako jeden z vedúcich činiteľov pri tvorbe podnikateľského prostredia, rozvoji automobilovej výroby a zabezpečovaní udržateľnej konkurencieschopnosti slovenského automobilového priemyslu.

Zdroj: Mária Mikušová, DivydMedia
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Vyhraj vianočný album Katky Koščovej, odpovedz na otázku a si v hre o jeden z dvoch albumov Štedrý večer...
pred 9 rokmi
Alenka Kingsleighová, po svojich dobrodružstvách v Ríši divov, vyrástla v trochu zasnenú a roztržitú,...
pred 4 rokmi
Vianoce klopú na dvere a aj tento rok sa na trhu objavilo niekoľko vianočných albumov. Urobíme si špeciálne adventné dni uprostred týždňa a až do Vianoc si každý týždeň predstavíme jednu z najzaujímavejších tohtoročných vianočných nahrávok.
pred 8 rokmi
Dievčatko, ktoré sa bez rúk už narodilo, dokáže používať nožnice či klávesnicu, ovláda iPod Touch a dokonca si lakuje prsty na nohách.
pred 8 rokmi
Peter Nagy: Hudba je jediná ženská, ktorá so mnou vydržala
pred 8 rokmi
Plánuje na to využiť blížiaci sa koncert pri príležitosti osláv 60. výročia vládnutia kráľovnej Alžbety II.
pred 5 rokmi
Zblúdilá duša objavuje na svojom tele krvavé rany božieho posolstva... a mení históriu.
pred 8 rokmi
Muzikál Ôsmy svetadiel s hitmi skupiny Elán v réžii Jána Ďurovčíka, ktorý vo štvrtok uviedlo pražské Divadlo Kalich, zožal búrlivé standing ovation.