Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vo Vysokých Tatrách sa zídu malí milovníci olympizmu z krajín V4 a Ukrajiny

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: redakcia, pridané: 13.07.2015

Vysoké Tatry budú v týchto dňoch dejiskom už piateho ročníka Medzinárodného olympijského tábora mládeže.
Vo Vysokých Tatrách sa zídu malí milovníci olympizmu z krajín V4 a Ukrajiny
Zdroj obrázku: Internet
 

Medzinárodný olympijský tábor mládeže už po piatykrát otvára svoje brány. Aj tento rok privíta nielen slovenské, české, maďarské a poľské deti, ale aj ukrajinské deti z oblastí postihnutých nepokojmi. Nosnými témami tábora sú olympizmus, pravidlá fair play a cesta našich športovcov do Ria. Olympijskú pochodeň deťom zapáli bronzová strelkyňa z OH 2012 v Londýne Danka Barteková a nebudú chýbať ani ďalší úspešní olympionici ako dvojnásobní olympijskí víťazi vo vodnom slalome Michal Martikán a Elena Kaliská, či zjazdár Adam Žampa, piaty a šiesty na vlaňajších ZOH v Soči.

Vysoké Tatry budú v týchto dňoch dejiskom už piateho ročníka Medzinárodného olympijského tábora mládeže. Dovedna 47 detí z Poľska, Maďarska, Slovenska, Českej republiky a Ukrajiny bude mať možnosť dozvedieť sa o zásadách olympizmu, vyskúšať si viaceré športové disciplíny, zoznámiť sa s našimi súčasnými a bývalými úspešnými olympionikmi a naučiť sa, ako byť férový v športe a živote. Slovensko budú v tábore reprezentovať deti zo základných škôl z Bojníc, Košíc, Vrábľov a Šiah, ktoré najviac uspeli v online vedomostnej súťaži o olympizme v rámci projektu Ja milujem šport.

Pozvánka SOV
zdroj:


„Tak ako si športovci musia vybojovať svoju účasť na olympiáde športovým výkonom, aj deti si museli svoj pobyt v tábore vybojovať vedomosťami. Olympizmus sa všade na svete riadi rovnakými pravidlami fair play a spolupatričnosti, preto sme veľmi radi, že v tábore privítame deti z krajín našich susedov, vrátane Ukrajiny,“ hovorí Ivana Motolíková, riaditeľka oddelenia olympizmu Slovenského olympijského výboru (SOV).

V rámci programu, ktorý organizátori pre deti pripravili, nebude chýbať ani spoznávanie krás našich veľhôr na vysokohorskej turistike, kreatívne dielne, kvízy a turnaje pod vedením našich úspešných športovcov. „Olympionici sa navzájom podporujú presne v duchu hesla „Sme jeden tím“, bez ohľadu na to, či sa venujú zimným alebo letným športom. A to sa snažíme naučiť aj naše mladé športové nádeje. Rozvíjanie povedomia o olympizme v deťoch je investíciou do ich budúcnosti,“ hovorí športová strelkyňa a členka Medzinárodného olympijského výboru Danka Barteková, ktorá tábor v pondelok slávnostne otvorila.

Účastníci SOV
zdroj:


Na medzinárodnom olympijskom tábore mládeže sa každoročne zúčastňujú rôzni športovci. Tentoraz účasť prisľúbili vodní slalomári Elena Kaliská a Michal Martikán, kajakárka na hladkej vode Martina Kohlová, zjazdár Adam Žampa, ale aj bývalí olympionici, zastúpení šermiarkou Katarínou Ráczovou (je aj národnou ambasádorkou Rady Európy pre šport, toleranciu a fair play), zjazdárkou Janou Gantnerovou, sánkarkou Máriou Jasenčákovou, či rýchlostnou kanoistkou Marcelou Erbanovou.

Medzinárodný olympijský tábor mládeže organizuje Slovenský olympijský výbor v spolupráci so Slovenskou olympijskou akadémiou, Klubom fair play SOV, Environmentálnou komisiou SOV a Olympijským klubom Vysoké Tatry. Tábor je organizovaný s finančnou podporou Medzinárodného vyšehradského fondu ( www.visegradfund.org ). Realizáciu projektu ďalej podporili Olympijská solidarita Medzinárodného olympijského výboru, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, Nadácia Slovenského olympijského výboru a Slovenská olympijská marketingová, a. s. Cieľom projektu je podpora šírenia olympizmu medzi mladými ľuďmi a nadväzovanie nových priateľstiev prostredníctvom športu a olympijských myšlienok.

Viac informácií o podujatí sa dozviete na stránkach SOV www.olympic.sk alebo www.milujemsport.olympic.sk

Zdroj: Gabriela Patkolová, PR consultant
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Xperia Tablet Z je najnovším prírastkom do rodiny prémiových produktov
pred 9 rokmi
Adele je na vrchole so skladbou Rolling In The Deep, ktorá pochádza z jej druhého štúdiového albumu 21 (2011).
pred 7 rokmi
Poctivá muzika ešte nezomrela. Stačí, ak si vypočujete nový album skupiny The Paranoid a pochopíte, že stále existujú muzikanti, ktorých to baví.
pred 9 rokmi
Čo ste možno nevedeli o čokoláde: Mária Terézia prehlásila, že čokoláda je jej najväčšou vášňou a niet sa čomu čudovať, čokoláda obsahuje veľa prospešných látok.
pred 4 rokmi
Spravodlivosť má svoje číslo.
pred 10 rokmi
Automobilka BMW pripravila bezpečnostný automobil (Safety Car) pre svetový šampionát motocyklov (MotoGP).
pred 8 rokmi
Oba albumy pochádzajú zo sedemdesiatych rokov a sú dokonalou ukážkou toho, ako má vyzerať pravá hudba.
pred 9 rokmi
Po tom, čo sa tento disk objavil na sklonku minulého roka ako súčasť špeciálnej edície albumu Lázničky, vychádza kompilácia Z garáže aj ako samostatné CD.!