Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. novembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vo Vysokých Tatrách sa zídu malí milovníci olympizmu z krajín V4 a Ukrajiny

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: redakcia, pridané: 13.07.2015

Vysoké Tatry budú v týchto dňoch dejiskom už piateho ročníka Medzinárodného olympijského tábora mládeže.
Vo Vysokých Tatrách sa zídu malí milovníci olympizmu z krajín V4 a Ukrajiny
Zdroj obrázku: Internet
 

Medzinárodný olympijský tábor mládeže už po piatykrát otvára svoje brány. Aj tento rok privíta nielen slovenské, české, maďarské a poľské deti, ale aj ukrajinské deti z oblastí postihnutých nepokojmi. Nosnými témami tábora sú olympizmus, pravidlá fair play a cesta našich športovcov do Ria. Olympijskú pochodeň deťom zapáli bronzová strelkyňa z OH 2012 v Londýne Danka Barteková a nebudú chýbať ani ďalší úspešní olympionici ako dvojnásobní olympijskí víťazi vo vodnom slalome Michal Martikán a Elena Kaliská, či zjazdár Adam Žampa, piaty a šiesty na vlaňajších ZOH v Soči.

Vysoké Tatry budú v týchto dňoch dejiskom už piateho ročníka Medzinárodného olympijského tábora mládeže. Dovedna 47 detí z Poľska, Maďarska, Slovenska, Českej republiky a Ukrajiny bude mať možnosť dozvedieť sa o zásadách olympizmu, vyskúšať si viaceré športové disciplíny, zoznámiť sa s našimi súčasnými a bývalými úspešnými olympionikmi a naučiť sa, ako byť férový v športe a živote. Slovensko budú v tábore reprezentovať deti zo základných škôl z Bojníc, Košíc, Vrábľov a Šiah, ktoré najviac uspeli v online vedomostnej súťaži o olympizme v rámci projektu Ja milujem šport.

Pozvánka SOV
zdroj:


„Tak ako si športovci musia vybojovať svoju účasť na olympiáde športovým výkonom, aj deti si museli svoj pobyt v tábore vybojovať vedomosťami. Olympizmus sa všade na svete riadi rovnakými pravidlami fair play a spolupatričnosti, preto sme veľmi radi, že v tábore privítame deti z krajín našich susedov, vrátane Ukrajiny,“ hovorí Ivana Motolíková, riaditeľka oddelenia olympizmu Slovenského olympijského výboru (SOV).

V rámci programu, ktorý organizátori pre deti pripravili, nebude chýbať ani spoznávanie krás našich veľhôr na vysokohorskej turistike, kreatívne dielne, kvízy a turnaje pod vedením našich úspešných športovcov. „Olympionici sa navzájom podporujú presne v duchu hesla „Sme jeden tím“, bez ohľadu na to, či sa venujú zimným alebo letným športom. A to sa snažíme naučiť aj naše mladé športové nádeje. Rozvíjanie povedomia o olympizme v deťoch je investíciou do ich budúcnosti,“ hovorí športová strelkyňa a členka Medzinárodného olympijského výboru Danka Barteková, ktorá tábor v pondelok slávnostne otvorila.

Účastníci SOV
zdroj:


Na medzinárodnom olympijskom tábore mládeže sa každoročne zúčastňujú rôzni športovci. Tentoraz účasť prisľúbili vodní slalomári Elena Kaliská a Michal Martikán, kajakárka na hladkej vode Martina Kohlová, zjazdár Adam Žampa, ale aj bývalí olympionici, zastúpení šermiarkou Katarínou Ráczovou (je aj národnou ambasádorkou Rady Európy pre šport, toleranciu a fair play), zjazdárkou Janou Gantnerovou, sánkarkou Máriou Jasenčákovou, či rýchlostnou kanoistkou Marcelou Erbanovou.

Medzinárodný olympijský tábor mládeže organizuje Slovenský olympijský výbor v spolupráci so Slovenskou olympijskou akadémiou, Klubom fair play SOV, Environmentálnou komisiou SOV a Olympijským klubom Vysoké Tatry. Tábor je organizovaný s finančnou podporou Medzinárodného vyšehradského fondu ( www.visegradfund.org ). Realizáciu projektu ďalej podporili Olympijská solidarita Medzinárodného olympijského výboru, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, Nadácia Slovenského olympijského výboru a Slovenská olympijská marketingová, a. s. Cieľom projektu je podpora šírenia olympizmu medzi mladými ľuďmi a nadväzovanie nových priateľstiev prostredníctvom športu a olympijských myšlienok.

Viac informácií o podujatí sa dozviete na stránkach SOV www.olympic.sk alebo www.milujemsport.olympic.sk

Zdroj: Gabriela Patkolová, PR consultant
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Vyrábame sedacie súpravy a všetko okolo toho: l...
Užitočné informácie, knihy a pomôcky pre tých, ...

55 000.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 700 m2
321 562.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 30 62...
85 000.00 €
Na predaj byt, garsónka, rozloha 18.44 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Dôvodom je nezávislá snímka Nevinnosť moslimov, ktorá označuje islam za "rakovinu" a zobrazuje proroka Mohameda pri sexuálnom styku.
pred 7 rokmi
Otvorená verzia oceňovaného super športiaku.
pred 5 rokmi
Optimalizovaný výkon a nové možnosti dohľadového strediska
pred 9 rokmi
Skupina Little Willies vydáva nový album. Album sa volá For The Good Times a vychádza už v prvej polovici januára 2012.
pred 17 rokmi
V posledných rokoch sa objavilo viacero nových poznatkov, ktoré spresňujú názory o predpokladoch žien na športový výkon.
pred 5 rokmi
Oslavy začínajú novým singlom a klipom Tsunami.
pred 7 rokmi
Správa nemeckej tajnej služby usudzuje, že sa stala chyba a použili oveľa viac jedu, ako bolo v pláne.
pred 8 rokmi
Thomas Puskailer je neverný svojej krásnej manželke. A to necelé dva roky po svadbe. Celá aféra sa našťastie odohráva len v novom klipe na skladbu Make Believe.