Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. apríla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vlani pri požiaroch zomrelo 56 ľudí

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 04.03.2012

Najviac požiarov vzniklo v minulom roku v Košickom kraji, najmenej v Trenčianskom kraji
Vlani pri požiaroch zomrelo 56 ľudí
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Najviac požiarov vzniklo v minulom roku v Košickom kraji. Hasiči tu hasili 2 783 požiarov. Naopak, najmenej požiarov vzniklo v Trenčianskom kraji – 1 134. Ako vyplýva zo štatistík, ktoré zverejnil Hasičský a záchranný zbor SR, požiarov na Slovensku bolo 13 675, zomrelo pri nich 56 ľudí a zranených bolo 258.
 
Najviac usmrtených osôb pri požiaroch bolo v Bratislavskom kraji, kde zomrelo 15 ľudí. Najviac zranených bolo v Prešovskom kraji – 41 osôb. Najvyššie škody spôsobil požiar skúšobného a skladového priestoru vo výrobnej hale na Soblahovskej ulici v Trenčíne. Škodu tu vyčíslili na viac ako 3,5 milióna eur. Celkovo spôsobili požiare na Slovensku škody za viac ako 33 a pol milióna eur.

Najčastejšou príčinou vzniku požiarov bola nedbalosť a neopatrnosť, pri vypaľovaní trávy a suchých porastov vzniklo 4 054 požiarov. Najviac požiarov v minulom roku vypuklo v marci, najpokojnejší bol júl. Najčastejšie podľa štatistík horelo v sobotu a najmenej v utorok.

Najväčší počet zasahujúcich osôb bol pri požiari lesného porastu v Starých Horách. Od 10. do 12. apríla pri ňom zasahovalo 497 hasičov z Krajského riaditeľstva HaZZ Banská Bystrica, 43 členov obecných hasičských zborov, 38 zamestnancov štátneho podniku Lesy SR, 32 príslušníkov Ozbrojených síl SR a 26 policajtov. Pri tomto zásahu bolo nasadených 20 kusov cisternovej techniky a približne 70 kusov inej techniky. Najdlhšie trvajúcim zásahom bolo hasenie požiaru skládky odpadov Pastúchov – Vlčie hory v okrese Hlohovec. Hasiči pri ňom strávili od 29. novembra do 6. decembra celkom 163 hodín a tri minúty. Na celkovú likvidáciu požiaru použili 3 833 200 litrov vody.

Najviac evakuovaných osôb bolo počas zásahu 8. novembra v Banskej Bystrici. Pri poškodení vysokotlakého plynového potrubia muselo byť evakuovaných 530 osôb, z toho 376 maloletých.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Miesta sú novým projektom tvorcov najlepšieho filmu roka 2010 Pouta. Dej sa odohráva v 90. rokoch na malom meste, kde nemožno robiť nič, ale zároveň aj tak trochu všetko.
pred 8 rokmi
Automobilka Renault rozšírila v typovom rade Clio ponukou o Clio Gordini. Značka Gordini bola doteraz vyhradená len pre mimoriadne športové R.S.
pred 4 rokmi
Ghoul rozpráva o trojici filmárov, ktorí sa vyberú na Ukrajinu s cieľom nakrútiť unikátny dokument o mieste, kde prišlo za veľmi podivných okolností ku kanibalizmu.
pred 8 rokmi
Legendárna slovenská skupina Elán sa 6. augusta predstaví v kompletnej zostave vareáli Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom.
pred 6 rokmi
Dominik Dán sa opäť pohybuje na hranici medzi fikciou a skutočnosťou. Román Beštia sa dohráva tesne po veľkých zmenách, presnejšie po nekrvavej revolúcii a amnestii v roku 1990, po ktorej sa na slobodu dostáva mnoho nenapraviteľných zločincov.
pred 10 rokmi
Na úvod si treba ozrejmiť, že záznam koncertu z minuloročného turné Zuzany Smatanovej vyšiel tak na CD, ako aj na DVD a treba tiež povedať, že priestor dávam hlavne DVD, ktoré je v dnešnej dobe nositeľom oveľa väčšieho množstva informácií a preto je
pred 6 rokmi
Rely Francúzska bude v nedeľu finišovať v Haguenau, rodnom mestečku francúzskej megahviezdy motoršportu.
pred 8 rokmi
Leaf smeruje na pretekárske okruhy