Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vlani pri požiaroch zomrelo 56 ľudí

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 04.03.2012

Najviac požiarov vzniklo v minulom roku v Košickom kraji, najmenej v Trenčianskom kraji
Vlani pri požiaroch zomrelo 56 ľudí
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Najviac požiarov vzniklo v minulom roku v Košickom kraji. Hasiči tu hasili 2 783 požiarov. Naopak, najmenej požiarov vzniklo v Trenčianskom kraji – 1 134. Ako vyplýva zo štatistík, ktoré zverejnil Hasičský a záchranný zbor SR, požiarov na Slovensku bolo 13 675, zomrelo pri nich 56 ľudí a zranených bolo 258.
 
Najviac usmrtených osôb pri požiaroch bolo v Bratislavskom kraji, kde zomrelo 15 ľudí. Najviac zranených bolo v Prešovskom kraji – 41 osôb. Najvyššie škody spôsobil požiar skúšobného a skladového priestoru vo výrobnej hale na Soblahovskej ulici v Trenčíne. Škodu tu vyčíslili na viac ako 3,5 milióna eur. Celkovo spôsobili požiare na Slovensku škody za viac ako 33 a pol milióna eur.

Najčastejšou príčinou vzniku požiarov bola nedbalosť a neopatrnosť, pri vypaľovaní trávy a suchých porastov vzniklo 4 054 požiarov. Najviac požiarov v minulom roku vypuklo v marci, najpokojnejší bol júl. Najčastejšie podľa štatistík horelo v sobotu a najmenej v utorok.

Najväčší počet zasahujúcich osôb bol pri požiari lesného porastu v Starých Horách. Od 10. do 12. apríla pri ňom zasahovalo 497 hasičov z Krajského riaditeľstva HaZZ Banská Bystrica, 43 členov obecných hasičských zborov, 38 zamestnancov štátneho podniku Lesy SR, 32 príslušníkov Ozbrojených síl SR a 26 policajtov. Pri tomto zásahu bolo nasadených 20 kusov cisternovej techniky a približne 70 kusov inej techniky. Najdlhšie trvajúcim zásahom bolo hasenie požiaru skládky odpadov Pastúchov – Vlčie hory v okrese Hlohovec. Hasiči pri ňom strávili od 29. novembra do 6. decembra celkom 163 hodín a tri minúty. Na celkovú likvidáciu požiaru použili 3 833 200 litrov vody.

Najviac evakuovaných osôb bolo počas zásahu 8. novembra v Banskej Bystrici. Pri poškodení vysokotlakého plynového potrubia muselo byť evakuovaných 530 osôb, z toho 376 maloletých.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Vchádzajúc do kinosály, mal som pocit, že idem na silnú slovenskú romantiku, pri záverečných titulkoch som mal myslím otvorené ústa a bol som v šoku...
pred 6 rokmi
V lete, 24. a 25. augusta, oslávi Uprising na bratislavských Zlatých pieskoch svoje prvé jubileum a sľubuje fantastický program, energiu a zábavu.
pred 5 rokmi
Na najčastejšie otázky pacientov ohľadom infúznej terapie vitamínom C sme sa snažili zodpovedať v nasledujúcom článku.
pred 6 rokmi
MINI John Cooper Works GP s pretekárskou technológiou do verejnej premávky je najrýchlejší produkčný model, aký kedy vznikol pod hlavičkou prémiovej britskej značky.
pred 7 rokmi
Snom väčšiny rodín je mať kombi s poriadnou dávkou výkonu, kombi, s ktorým si dopraje kvalitnú reprodukciu hudby a ktoré vyzerá k svetu.
pred 5 rokmi
Špeciálna EP platňa, ktorá je vyskladaná zo štyroch piesní, ktoré Meky Žbirka nahral v legendárnych londýnskych štúdiách na Abbey Road.
pred 17 rokmi
Česká automobilka oslávila vlani 100 rokov pôsobenia v motoristickom športe.
pred 7 rokmi
Štúdia pripomínajúca 100. rokov značky...