Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vlani pri požiaroch zomrelo 56 ľudí

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 04.03.2012

Najviac požiarov vzniklo v minulom roku v Košickom kraji, najmenej v Trenčianskom kraji
Vlani pri požiaroch zomrelo 56 ľudí
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Najviac požiarov vzniklo v minulom roku v Košickom kraji. Hasiči tu hasili 2 783 požiarov. Naopak, najmenej požiarov vzniklo v Trenčianskom kraji – 1 134. Ako vyplýva zo štatistík, ktoré zverejnil Hasičský a záchranný zbor SR, požiarov na Slovensku bolo 13 675, zomrelo pri nich 56 ľudí a zranených bolo 258.
 
Najviac usmrtených osôb pri požiaroch bolo v Bratislavskom kraji, kde zomrelo 15 ľudí. Najviac zranených bolo v Prešovskom kraji – 41 osôb. Najvyššie škody spôsobil požiar skúšobného a skladového priestoru vo výrobnej hale na Soblahovskej ulici v Trenčíne. Škodu tu vyčíslili na viac ako 3,5 milióna eur. Celkovo spôsobili požiare na Slovensku škody za viac ako 33 a pol milióna eur.

Najčastejšou príčinou vzniku požiarov bola nedbalosť a neopatrnosť, pri vypaľovaní trávy a suchých porastov vzniklo 4 054 požiarov. Najviac požiarov v minulom roku vypuklo v marci, najpokojnejší bol júl. Najčastejšie podľa štatistík horelo v sobotu a najmenej v utorok.

Najväčší počet zasahujúcich osôb bol pri požiari lesného porastu v Starých Horách. Od 10. do 12. apríla pri ňom zasahovalo 497 hasičov z Krajského riaditeľstva HaZZ Banská Bystrica, 43 členov obecných hasičských zborov, 38 zamestnancov štátneho podniku Lesy SR, 32 príslušníkov Ozbrojených síl SR a 26 policajtov. Pri tomto zásahu bolo nasadených 20 kusov cisternovej techniky a približne 70 kusov inej techniky. Najdlhšie trvajúcim zásahom bolo hasenie požiaru skládky odpadov Pastúchov – Vlčie hory v okrese Hlohovec. Hasiči pri ňom strávili od 29. novembra do 6. decembra celkom 163 hodín a tri minúty. Na celkovú likvidáciu požiaru použili 3 833 200 litrov vody.

Najviac evakuovaných osôb bolo počas zásahu 8. novembra v Banskej Bystrici. Pri poškodení vysokotlakého plynového potrubia muselo byť evakuovaných 530 osôb, z toho 376 maloletých.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
Snom každého človeka, a najmä žien, je, aby sa čas zastavil v tom optimálnom okamihu, kedy vyzerajú najlepšie a aj sa cítia najlepšie. Žiaľ, nie je to možné, čas sa zastaviť nedá, ale je niekoľko spôsobov, ako ho trochu oklamať a zdanlivo spomaliť.
pred 7 rokmi
Autosport International Racing Car Show sa stalo miestom predvedenia exkluzívneho dvojmiestneho superšportového kupé Noble M600
pred 4 rokmi
Opäť súťaž. Opäť o knihu. Tentokrát sa traja z Vás môžu tešiť na temnú romantiku Lavína od Andrey Rimovej.
pred 6 rokmi
Pracovať, keď má človek chuť, spôsobom, aký sa mu páči a bez toho, aby mu do toho niekto hovoril alebo kontroloval počas práce. Ale nie je všetko také ružové.
pred 7 rokmi
V roku 1990 vydal Petr Kotvald vo vydavateľstve Supraphon svoj druhý sólový album. Gejzír sa tak stal nástupcom jeho vtedy dva roky starého sólového debutu Přísně soukromá sci-fi.
pred 8 rokmi
V dnešnej dobe prudko stúpa počet alergických reakcií aj na latexovú gumu (používaním gumených latexových rukavíc), alergických reakcií na chlad...
pred 5 rokmi
Bola Diana naozaj taká, ako sa ju snažia tvorcovia filmu predstaviť počas takmer dvoch hodín? Bola Naomi Watts, akokoľvek sa snažiaca o dokonalé stvárnenie princeznej stotožnená s tým, čo hrá?
pred 6 rokmi
Deti, obzvlášť tie najmenšie nemajú dostatočne dobre vyvinutý pocit smädu. Často sú len mrzuté a je na vás, aby ste rozpoznali, čo im vlastne chýba.