Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 30. marca 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Vláda schválila návrh zákona o ochrane osobných údajov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.01.2013

Návrh zákona má poskytovať prehľadnejšiu úpravu práv a povinností osôb začlenených do procesu spracúvania osobných údajov.
Vláda schválila návrh zákona o ochrane osobných údajov
Zdroj obrázku: Internet
 

Vláda na dnešnom rokovaní schválila návrh nového zákona o ochrane osobných údajov z dielne ministerstva spravodlivosti a Úradu na ochranu osobných údajov. Návrh zákona má poskytovať prehľadnejšiu úpravu práv a povinností osôb začlenených do procesu spracúvania osobných údajov.

"Sprehľadnením a zavedením jednoznačnej právnej úpravy sa posilní právna istota nielen fyzických osôb - jednotlivcov pri ochrane ich osobných údajov a uplatňovaní ich práv, ale aj v povinnostiach prevádzkovateľov a sprostredkovateľov," uvádza sa v predkladacej správe návrhu. Nový zákon má posilniť aj nezávislé postavenie Úradu na ochranu osobných údajov SR pri výkone dozoru nad ochranou osobných údajov. "Navrhované znenie zákona predstavuje základné a nevyhnutné kroky pre konsolidáciu slovenského právneho poriadku v oblasti ochrany osobných údajov," tvrdí ďalej predkladacia správa návrhu.

Posledná väčšia novela zákona, ktorá významným spôsobom zaviedla zmeny do tohto zákona a posilnila práva fyzických osôb – jednotlivcov na ochranu ich súkromia a osobných údajov, bola prijatá v roku 2005. Odvtedy podľa rezortu spravodlivosti spoločenský vývoj, technologické zmeny ako aj požiadavky v oblasti ochrany osobných údajov ovplyvnili spôsob spracúvania a cezhraničného prenosu čoraz väčšieho množstva osobných údajov aj prístupu k nim. Návrh zákona tak má reflektovať viaceré potreby, a to zo strany dotknutých fyzických osôb, prevádzkovateľov ako aj Úradu na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky ako dozorného orgánu v tejto oblasti. Predkladaným návrhom zákona sa tiež transponuje Smernica Európskeho parlamentu a Rady z roku 1995 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a voľnom pohybe týchto údajov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


okres Levice: autofólie, celopolep vozidiel, v...
Pallas - realitná kancelária ponúka svoje služb...

575.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 2 izby, rozloha 65 m2, novosta...
247 830.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 751 m2
133.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 19 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Nový Avant potvrdzuje, že je stále praktické kombi.
pred 6 rokmi
Volkswagen si nemôže dovoliť predimenzované továrne s príliš komplikovaným riadením, tvrdí generálny riaditeľ automobilovej skupiny Martin Winterkorn.
pred 10 rokmi
Určite ste už ochutnali lahodné mäsko kapra či pstruha, ale viete ako chutia ančovičky?
pred 8 rokmi
Pohodový havajský život Matta Kinga (George Clooney) sa začne rúcať vo chvíli, keď jeho žena po nehode skončí v kóme.
pred 9 rokmi
Najvýkonnejšia Panamera Turbo s ušľachtilým príslušenstvom...
pred 7 rokmi
Úlohy krstného otca sa bravúrne zhostil spevák Richard Müller.
pred 11 rokmi
Príbeh filmu Posledný škótsky kráľ sa začína odvíjať v okamihu, keď čerstvo vyštudovaný škótsky lekár Nicholas Garrigan odlieta do Ugandy.
pred 7 rokmi
Leto je obdobím potuliek svetom a pod týmto heslom sa bude niesť aj tretí ročník zábavnej a zároveň verejnoprospešnej kampane Wécko hliadka.