Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Viac ako 40 poslancov zatiaľ podporilo ochranu manželstva

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: redakcia , pridané: 10.02.2014

Časovanie iniciatívy podľa Figeľa nesúvisí s prezidentskými voľbami, ale s udalosťami u nás a vo svete v priebehu minulého roku.
Viac ako 40 poslancov zatiaľ podporilo ochranu manželstva
Zdroj obrázku: Internet
 

Viac ako 40 slovenských zákonodarcov sa zatiaľ pripojilo k návrhu, s ktorým 14. januára prišiel podpredseda NR SR Ján Figeľ vo veci ústavnej ochrany manželstva.

Ako povedal Figeľ dnes pre agentúru SITA, doplnenie dvoch viet do ústavy navrhne po 14. februári celá početná skupina poslancov, ktorá zareagovala pozitívne a aktívne na toto pozvanie. Po konzultáciách v priebehu jesene s parlamentnými politickými stranami na tému ochrany manželstva boli listami i osobne pozvaní pripojiť sa k návrhu všetci poslanci parlamentu.

"Manželstvo je tak základná a zásadná vec, že si zaslúži jasný postoj a osobnú zodpovednosť. Rozsah podpory je na tradičné parlamentné pomery výnimočný," povedal Figeľ. Navrhuje, aby do ústavy boli doplnené dve vety: "Manželstvo je jedinečný zväzok jedného muža a jednej ženy. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru." Hlavným cieľom manželstva je založenie rodiny a výchova detí. „A tam, kde ide o deti, o ich najlepší záujem, tam má zodpovednosť aj spoločnosť a štát. Lebo deti sú budúcnosťou každej rodiny, národa a spoločnosti," povedal

Časovanie iniciatívy podľa Figeľa nesúvisí s prezidentskými voľbami, ale s udalosťami u nás a vo svete v priebehu minulého roku. "Rodová ideológia sa pretláča v rôznych oblastiach a spochybňuje nielen manželstvo, ale aj prirodzenú identitu ľudskej osoby ako muža a ženy. Zasahuje všetky oblasti práva a výchovy detí. Rovnosť sa mieša s rovnakosťou. A právo na manželstvo sa oddeľuje od práva na rodinu," zdôraznil.

Na druhej strane, pre občanov a voličov je podľa Figeľa dobré a potrebné poznať názory volených kandidátov, lebo im zverujú svoje záujmy, práva a štátnu moc. „Platí to nielen o prezidentských, ale aj o európskych a o každých voľbách. Demokracia je inštitucionalizovaná nestabilita, lebo stále sa niečo a niekto volí. Voliť informovane a zrelo znamená voliť lepšie, znamená upevňovať slobodu a demokraciu," vyhlásil Figeľ.

Medzi podpísanými poslancami sú zastúpené všetky kluby okrem vládneho Smeru-SD. Prijatie doplnenia Ústavy SR predpokladá najmenej 90 hlasov. "Najdôležitejšie sú vždy hlasovania, viac ako diskusia samotná," povedal Figeľ. Rokovanie a prvé hlasovanie sa predpokladá na schôdzi NR SR, ktorá sa začne 18. marca. Svoju podporu návrhu vyjadrujú osobnosti spoločenského života, mimovládne organizácie, viacerí biskupi. Na Slovensku prebieha v tomto čase Národný týždeň manželstva. „Aj preto je legislatívna iniciatíva vhodným vyvrcholením spoločenských aktivít smerujúcich k posilneniu tejto dôležitej a najstaršej spoločenskej ustanovizne,“ konštatoval podpredseda parlamentu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Za hranice známeho vesmíru.
pred 9 rokmi
Celkom 81 skladieb na 3CD je zábavnou prechádzkou všetkými fázami hudobného vývoja bandžistu, skladateľa, textára a speváka Mládka.
pred 14 rokmi
Správne volená po kvalitatívnej a kvantitatívnej stránke plne vyhovujúca diéta je nevyhnutným predpokladom k dosiahnutiu vrcholnej športovej výkonnosti...
pred 19 rokmi
Posledný prírastok v ponuke viacúčelových veľkopriestorových dodávkových limuzín je v podstate celkom nové auto...
pred 8 rokmi
Herca pri nápadoch na ďalší film z úspešnej série inšpirujú mestá, ktoré navštevuje pri propagácii svojich snímok.
pred 7 rokmi
Carmel Buckingham, mladšia a talentovaná sestra úspešnej speváčky Celeste Buckingham oficiálne zahájila svoju spevácku kariéru.
pred 12 rokmi
Verím, že predstavovať niekomu Tinu Turner, legendárnu rockovú babičku, by bolo nosením dreva do lesa. Pripomenúť si jej úspešné svetové turné, s ktorým počas minuloročnej jesene a tohtoročnej jari prebrázdila celý svet, to už stojí za hriech.
pred 8 rokmi
Automobilka zvýši počet svojich zamestnancov v krajine do roku 2018 zo súčasných 75 tis. na viac ako 100 tisíc.