Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

V R. Sobote chcú stavať väznicu s kapacitou do 800 väzňov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 23.04.2014

V Rimavskej Sobote by mohlo byť nové väzenské zariadenie s kapacitou do osemsto väznených osôb.
V R. Sobote chcú stavať väznicu s kapacitou do 800 väzňov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

V Rimavskej Sobote by mohlo byť nové väzenské zariadenie s kapacitou do osemsto väznených osôb. Ako pre SITA potvrdila hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Alexandra Donevová, v súlade s decembrovým uznesením vlády sa začala príprava na vypracovanie štúdie uskutočniteľnosti tejto stavby.

"Stavba sa má realizovať v areáli súčasnej väznice – otvoreného oddelenia v časti Rimavskej Soboty - Sabová,“ spresnila hovorkyňa. Podľa jej slov by malo ísť o výstavbu formou verejno-súkromného partnerstva.

Ako hovorkyňa ďalej uviedla, podľa predbežných úvah by mal byť nový ústav profilovaný ako ústav na výkon väzby a ústav na výkon trestu odňatia slobody, s predpokladanou kapacitou do 800 väznených osôb. Nepočítajú však s tým, že by iné zariadenie zatvorili. „Vzhľadom na aktuálnu naplnenosť väzenských zariadení sa v súčasnom období nepredpokladá zatvorenie žiadneho ústavu, či už na výkon väzby alebo na výkon trestu odňatia slobody,“ vysvetlila.

Rezort ešte vlani zisťoval na radnici územnoplánovacie informácie. „Mestský úrad - odbor rozvoja mesta - zaslal požadované informácie so záverom, že výstavba nového objektu výkonu väzby a výkonu trestu odňatia slobody nie je v rozpore s funkciou využitia územia,“ priblížila Donevová.

Podľa jej slov po dopracovaní podmienok a komplexného posúdenia výstavby zainteresovanými odbornými útvarmi generálneho riaditeľstva zboru bude spracovaný lokalitný program (interný investičný zámer) ako podklad pre spracovanie projektovej štúdie. "Aktuálne prebieha príprava východiskových podkladov a lokalitného programu ako základných dokumentov na zadanie spracovania projektovej štúdie a následnej štúdie uskutočniteľnosti stavby," informovala hovorkyňa ministerstva. Ako podotkla, termín začatia výstavby závisí od zabezpečenia postupu prípravy výstavby, ktorý je podmienený rozhodnutím vlády SR.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
V Rimavskej Sobote by mohlo byť nové väzenské zariadenie s kapacitou do osemsto väznených osôb. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/v-r-sobote-chcu-stavat-vaznicu-s-kapacitou-do-800-/

https://www.youtube.com/watch?v=_fPHgiXEGz8 https://www.youtube.com/watch?v=1zgja26eNeY

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
48-ročný Payne podľahol rakovine kostí.
pred 8 rokmi
Americký hudobník Lenny Kravitz začal pracovať na svojom desiatom albume, ktorý sa bude volať Negrophilia.
pred 4 rokmi
… na tieto sviatky len tak nezabudnete.
pred 7 rokmi
Najmladšia zo sestier Olsenových Elizabeth rokuje o úlohe v pripravovanom remakeu úspešnej juhokórejskej snímky Old Boy (2003).
pred 9 rokmi
Karen Cook bola úplne obyčajná stredoškoláčka.
pred 7 rokmi
Il Divo si počas poslednej návštevy na Slovensku nesmierne obľúbili nášho kolegu Dana Tarabu, ktorého si špeciálne vyžiadali aj tento rok, prezradila Katarína Gembická z agentúry Vivien.
pred 8 rokmi
Pečivo, ktoré obchodné reťazce upiekli zo zmrazeného cesta, už nebude čerstvé, ale dopečené
pred 6 rokmi
Verejnosť začiatkom apríla čaká množstvo aktivít, ktoré majú pomôcť eliminovať výskyt hypertenzie.