Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. septembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

V Komárne sú smerové tabule v nesprávnom jazyku

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.08.2012

Slovenská správa ciest bude musieť opraviť dopravné značenie na ceste I. triedy.
V Komárne sú smerové tabule v nesprávnom jazyku
Zdroj obrázku: Internet
 

V Komárne musí Slovenská správa ciest opraviť nesprávne smerové tabule do zahraničných miest. Názvy, ktoré by mali byť podľa medzinárodných štandardov uvedené v jazyku územia, na ktorom sa cieľové mestá nachádzajú, sú na návestiach napísané v slovenčine. Agentúre SITA to povedala hovorkyňa SSC Iveta Fedorová.

Nesprávne značenia sa nachádzajú na Rákocziho ulici medzi križovatkou s ul. Komenského a kruhovým objazdom. Vedúci organizačného oddelenia komárňanského primátora Róbert Dobi poznamenal, že "je len vecou šťastia, že názov mesta Budapest je v slovenčine od pôvodného maďarského názvu rozdielny len mäkčeňmi na ´š´ a ´ť´ na konci názvu. Ak by slovenské pomenovanie bolo odlišné aj názvom, bolo by to pre turistov značné sťaženie orientácie".
 
Správa ciest uznala, že smerová tabuľa na ceste I. triedy v slovenčine je v tomto prípade použitá nesprávne. Podľa Fedorovej doplnila smerovú tabuľu nad jazdným pruhom v jazyku, ktorý je aj na návesti pred križovatkou. Návestie na križovatke je osadené od roku 2009 a bolo schválené aj dopravným inšpektorátom. SSC zistila, že chyba sa stala v tomto roku a oznámila, že ju odstráni v čo najkratšom čase. Označenie zahraničných cieľov na návestných a smerových tabuliach bude uvedené v jazyku príslušného štátu, na ktorého území cieľ leží.

O slovenských názvoch na návestiach, ktoré šoférov navádzajú napríklad na Budapešť, informovali miestni obyvatelia splnomocnenca vlády pre národnostné menšiny Lászlóa Nagya. Ten považuje uvádzanie označení geografických objektov za citlivú záležitosť, ktorá v značnej miere ovplyvňuje aj spolunažívanie medzi príslušníkmi rôznych národností. Slovenskú správu ciest požiadal o nápravu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Riso
pred 6 rokmi
Slovenská správa ciest bude musieť opraviť dopravné značenie na ceste I. triedy. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/v-komarne-su-smerove-tabule-v-nespravnom-jazyku/

Hlavne ze tymto "Splnomocnencom" zastavajucim vsetky utlacane mensiny na Slovensku nevadi, ze ked ide z milovaneho Madarska do Bratislavy je na tabuliach uvedene Pozsony. Och buduce volby volim Slotu.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Adam Sandler sa predstaví v hlavných úlohách ako Jack a Jill v zábavnej komédii s rovnomenným názvom.
pred 4 rokmi
Speváčka Lucia Šoralová pripravila pre milovníkov šansónu večer plný prekvapení, emócií a krásnej hudby! + súťaž o lístky!!!
pred 8 rokmi
Pôsobivý psychologický portrét mladého muža, ktorý sa snaží znovu nájsť svoju duševnú rovnováhu.
pred 8 rokmi
Ďalší animák! V Hollywoode akoby sa roztrhlo vrece s týmto „artiklom“.
pred rokom
Luca D’Andrea je známy aj pod pseudonymom GL D’Andrea.
pred 7 rokmi
Najrýchlejšie zásahové vozidlo pohotovostnej služby
pred 6 rokmi
Spevákov budú hodnotiť aj Mariah Carey a Randy Jackson, ktorý ako jediný v úlohe porotcu nebude nováčikom.
pred 6 rokmi
Perfektná vlna ohromí diváka neskutočnou nádherou ostrovného raja i strhujúcimi surferskými výkonmi na dokonalých vlnách.