Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 05. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

V Bratislave chce žiakov elektronicky testovať 100 škôl

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 23.08.2013

Najviac škôl v hlavnom meste, ktoré sa zatiaľ zapojili do projektu elektronického testovania žiakov, je z bratislavskej mestskej časti Ružinov.
V Bratislave chce žiakov elektronicky testovať 100 škôl
Zdroj obrázku: SXC/free
 

V hlavnom meste sa do projektu elektronického testovania žiakov zapojilo takmer 100 škôl. Najviac z nich, a to 22, je z bratislavskej mestskej časti Ružinov, z bratislavskej Petržalky sa zapojilo 18 škôl a zo Starého Mesta 11 škôl.

Národný projekt preverovania znalostí a zručností žiakov na počítači je určený pre druhý stupeň základných škôl, stredné školy a osemročné gymnáziá. V hlavnom meste sa doň prihlásilo 49 základných a 48 stredných škôl, informuje manažérka publicity národného projektu Mária Grebeňová-Laczová.

Projekt Zvyšovanie kvality v základných a stredných školách s využitím elektronického testovania umožňuje Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM). K polovici augusta rámcovú zmluvu o spolupráci s ústavom podpísalo 139 škôl z Bratislavského samosprávneho kraja. Ich počet nie je konečný, ďalšie sa môžu rozhodnúť začiatkom nového školského roka 2013/2014. Školy musia prejsť aj prieskumom školských počítačov, či spĺňajú technické požiadavky na elektronické testovanie.

Na vyučovacích hodinách žiaci otestujú nové úlohy a testy, ktoré vytvoria učitelia zo všetkých regiónov Slovenska, pričom najväčší počet autorov je zatiaľ práve z bratislavského regiónu. Nové úlohy a testy budú spĺňať požiadavky Štátneho vzdelávacieho programu. Do novembra 2015 v rámci národného projektu vznikne 30-tisíc nových úloh a 150 testov pre druhý stupeň základných škôl a pre stredné školy z predmetov slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk, maďarský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra, biológia, fyzika, chémia, dejepis, geografia, občianska náuka, matematika, informatika.

Školy, ktoré sa zapojili do národného projektu, budú mať bezplatný prístup k rozsiahlej elektronickej databáze úloh. Školy tiež získajú moderný, rýchly a bezpečný spôsob overovania vedomostí žiakov, učiteľom tiež zjednoduší vyhodnocovanie testov a žiaci budú mať rýchlejšiu spätnú väzbu, dopĺňa Grebeňová-Laczová.

Národný projekt za viac ako 28 miliónov eur má vytvoriť podmienky na elektronické testovanie žiakov všetkých základných a stredných škôl. V budúcnosti by sa malo testovanie deviatakov a predovšetkým maturitné skúšky robiť už len cez počítač. Maturantov v prvých 300 školách a deviatakov v 200 základných školách čakajú už v rokoch 2014 a 2015 skúšky elektronicky. Do projektu, ktorý trvá od marca 2013 do roku 2015, sa môže zapojiť 160-tisíc žiakov a 550 pedagogických pracovníkov. Peniaze na projekt idú hlavne z eurofondov, 15 percent hradí slovenská strana.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 13 rokmi
Zotavovanie organizmu sa uskutočňuje počas odpočinku.
pred 7 rokmi
V pokračovaní rodinnej komédie Dospeláci 2 sa Lenny (Adam Sandler) s rodinou presťahuje späť do rodného mesta a teší sa na príjemné chvíle strávené v spoločnosti starých kamarátov a ich detí.
pred 8 rokmi
Vo Vertigu z roku 1958 nájdeme mnoho ústredných motívov, ktoré Alfred Hitchcock vo svojich filmových dielach zakaždým uplatňoval.
pred 16 rokmi
Speváčka Britney Spearsová tvrdí, že nový videoklip s Madonnou nebol nabitý "lesbickou atmosférou".
pred 4 rokmi
Teenager Zach Cooper je znechutený tým, že sa musel z veľkého mesta presťahovať do malého mestečka. Zisťuje však, že všetko má aj svoju svetlú stránku. Stretáva totiž krásnu Hannah, ktorá býva v susednom dome a spriatelí sa s rovesníkom Champom.
pred 5 rokmi
Mixáž a mastering prebiehal v LOFT Studios pod taktovkou Jaroslava Žiga ml. s ktorým formácia už dlhšie spolupracuje.
pred 9 rokmi
Americká herečka Sigourney Weaver si zahrá v oboch plánovaných pokračovaniach Avataru.