Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 13. decembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

V akom stave sú dnes ozbrojené sily, je aj výsledok SDKÚ

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 31.07.2013

Súčasné vedenie rezortu robí podľa Ballekovej všetko preto, aby súčasný stav zmenilo, a preto sa snaží, čo najviac peňazí investovať do rozvoja a modernizácie.
V akom stave sú dnes ozbrojené sily, je aj výsledok SDKÚ
Zdroj obrázku: Internet
 

Hodnotenie Bielej knihy o obrane SR poslanca Národnej rady SR Martina Fedora je podľa hovorkyne ministerstva obrany Martiny Ballekovej jeho politickým názorom.

Ako povedala pre agentúru SITA, je však zarážajúce, že bývalý exminister obrany prichádza s touto kritikou. „Pripomíname, že verejnosť, aj poslanci, ktorí sú zároveň členmi Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, mali možnosť materiál pripomienkovať v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Pán poslanec by si najskôr mal pozametať pred vlastným prahom. Jeho materská strana viedla rezort obrany štyri roky. Napokon to, v akom stave sa dnes Ozbrojené sily SR nachádzajú, je výsledkom aj ich práce,“ uviedla hovorkyňa.

Súčasné vedenie rezortu robí podľa Ballekovej všetko preto, aby súčasný stav zmenilo, a preto sa snaží, čo najviac peňazí investovať do rozvoja a modernizácie. „Prijatými opatreniami sme zastavili pokles výdavkov na rozvoj OS SR a v porovnaní s rokom 2011, keď bol historicky najnižší, sme ho zvýšili. Financovanie sme nastavili tak, aby sme v roku 2013 investovali do rozvoja 15,23 % rozpočtu, čo je o 6,7 % viac ako v roku 2011,“ povedala hovorkyňa s tým, že poslancovi zároveň pripomína, že súčasné vedenie Bielu knihu o obrane dokončilo, na rozdiel od predchádzajúcej vlády, ktorá ju nebola schopná vytvoriť, nie to ešte politicky presadiť.

Ozbrojené sily SR netrpia podľa podpredsedu SDKÚ-DS a exministra obrany Martina Fedora diagnózou, že by mali málo plánovacích dokumentov, ale potrebujú ich realizáciu. Ako povedal Fedor v rozhovore pre agentúru SITA, plánovacích dokumentov máme až až, ale chýbajú praktické kroky ako sa dostať k plánovanému cieľovému stavu. „Tak, ako bola schválená Biela kniha o obrane SR vládou v júni, tak takáto cesta nemôže byť uskutočnená. Biela kniha je totiž len vágnym dokumentom bez akýchkoľvek konkretizácií,“ povedal s tým, že očakával od rezortu obrany plán ako budú vyzerať ozbrojené sily v niektorom z rokov. Očakával tiež konkrétne programy, ktoré nás dovedú k plánovanému cieľu.

Vláda v júni schválila Bielu knihu o obrane SR. Po nej má prísť na rad plán rozvoja armády do roku 2024. Tam sa bude podľa jednotlivých priorít napĺňať to, čo Biela kniha indikuje v oblasti modernizácie, reštrukturalizácie ozbrojených síl aj generálneho štábu, zefektívnenia manažmentu rezortu. V prvej fáze do roku 2015 chce rezort stabilizovať situáciu. Postupne chce začať modernizovať pozemné sily. Podobné rozhodnutia prídu aj v oblasti obrany vzdušného priestoru.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Pieseň je zároveň prvým singlom z očakávaného albumu, ktorý hudobníčka plánuje nahrať počas leta.
pred 6 rokmi
Aj keď v podstate s ničím prevratným Rita Ora neprichádza, vo svojom žánri je to album produkčne veľmi dobre zvládnutý a z tuctu piesní na ňom sa dobré dve tretiny môžu veľmi úspešne uchytiť v hitparádach.
pred 6 rokmi
Podľa organizácie PETA herec a herečka zachránili svojím vegetariánstvom dohromady minimálne 4500 zvierat.
pred 6 rokmi
Film Záchranári približuje divákom ťažkú, ale inšpirujúcu prácu ľudí, ktorí zachraňujú životy tvárou v tvár prírodným katastrofám.
pred 7 rokmi
Pripravte sa na stretnutie s najpodivnejšími zástupcami ríše vtákov. Vo vírivom pohybe tých najzvláštnejších a najdesivejších letcov na svete sa vám zamotá hlava
pred 5 rokmi
Polhodinovú snímku o obetiach a vinníkoch dopravných nehôd si môžu záujemcovia pozrieť už aj prostredníctvom portálu YouTube.
pred 5 rokmi
Nový Volkswagen Polo prichádza s plným priehrštím jedinečných prvkov komfortu a bezpečnostných technológií.
pred 7 rokmi
DMX sa teraz plánuje vrátiť do arizonského nahrávacieho štúdia, aby dokončil pripravovaný album.