Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 08. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Úradníci absolvujú jazykové kurzy za 661-tisíc

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 12.07.2013

Časť zamestnancov štátnej správy sa pre predsedníctvo Slovenska v Rade EÚ musí naučiť angličtinu a francúzštinu.
Úradníci absolvujú jazykové kurzy za 661-tisíc
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Na predsedníctvo Slovenska v Rade EÚ sa musia pripraviť aj stovky zamestnancov ministerstiev a štátnych orgánov, čakajú ich kurzy angličtiny a francúzštiny.

Rezort diplomacie už hľadá poskytovateľa kurzov cudzích jazykov, ktorý za svoje služby dostane cez 661-tisíc eur. Výučbu chce ministerstvo zaplatiť z fondov EÚ. Vyplýva to zo zverejneného oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania. "Predpokladaný počet účastníkov vzdelávania je 570. Na vzdelávaní sa zúčastnia zamestnanci vybraných orgánov štátnej správy a inštitúcií zainteresovaných do prípravy a výkonu predsedníctva Slovenskej republiky v Rade EÚ v roku 2016," povedali agentúre SITA z tlačového odboru rezortu diplomacie. Ide o časť zamestnancov všetkých ministerstiev, ale aj úradu vlády, kancelárie parlamentu, generálnej prokuratúry či Národnej banky Slovenska.

O víťazovi verejného obstarávania rozhodne elektronická aukcia, kritériom na vyhodnotenie ponúk je najnižšia cena. Výsledkom súťaže bude rámcová dohoda s jediným uchádzačom, od ktorého bude rezort nakupovať 28 mesiacov. "Poskytovateľ zabezpečí výučbu anglického jazyka a francúzskeho jazyka kvalifikovanými lektormi na úrovniach v zmysle CEFR (Common European Framework of Reference for Languages - Jednotný európsky referenčný rámec pre jazyky) v rozsahu výučby individuálna výučba a skupinová výučba," uvádza sa v oznámení o vyhlásení obstarávania. Cieľom jazykového vzdelávania je podľa ministerstva zvýšenie jazykovej úrovne a odbornej terminológie úradníkov vo všetkých štyroch jazykových zručnostiach, teda v počúvaní, hovorení, písaní i čítaní.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
Na aktuálne prebiehajúcom autosalóne Opel chýbal, no v čase, kedy sa dnes ešte len otvárali jeho brány,...
pred 8 rokmi
Budem tvojimi očami je ďalšia kniha z mimoriadne populárnej edície Príbehy z kabelky.
pred 8 rokmi
Album The Phenomenons Of Pop od zoskupenia Bruno Benetton Free Band je na svete a dovolím si tvrdiť, že je to skutočný fenomén.
pred 7 rokmi
Sedemmiestne hybridné SUV Volkswagen
pred 5 rokmi
Vydavateľstvo Opus už niekoľko rokov rozširuje obľúbenú edíciu Najkrajšie rozprávky. Tá sa túto jar rozrástla o ďalšie tri tituly s poradovým číslom 25 – 27 a prináša až šesť rozprávok.
pred 8 rokmi
Dátum vydania albumu Triumf sa z dôvodu drobného záseku vo výrobe mierne posunul a to na pondelok 21. novembra.
pred 8 rokmi
Podľa Európskeho úradníka pre ochranu údajov viacero opatrení obsiahnutých v dohode ACTA môže viesť k sledovaniu online správania ako aj elektronickej komunikácie užívateľov.
pred 5 rokmi
Slovensko v súťaži krásy reprezentuje 22-ročná Silvia Prochádzková.