Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 05. augusta 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Úrad vlády bude hospodáriť s 22,6 mil. eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 10.10.2013

Oproti roku 2013 dostane úrad vlády menej o 15,6 percenta, teda o 4,18 mil. eur.
Úrad vlády bude hospodáriť s 22,6 mil. eur
Zdroj obrázku: Internet
 

Úrad vlády bude v roku 2014 hospodáriť s 22,6 milióna eur. Oproti roku 2013 tak dostane úrad vlády menej o 15,6 percenta, teda o 4,18 mil. eur.

Znižujú sa bežné výdavky, keďže Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí a agenda ľudských práv sa presunula na Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a agenda protidrogovej politiky na Ministerstvo zdravotníctva SR a Ministerstvo spravodlivosti SR. Zároveň kapitola znižuje výdavky na dotačné programy, vrátane rezervy predsedu vlády a obmedzuje výšku príspevkov pre svoje príspevkové organizácie. Vyplýva to z návrhu zákona o štátnom rozpočte na rok 2014, ktorý dnes schválila vláda.

Osobné výdavky na rok 2014 predstavujú 6,47 mil. eur, medziročne narástli o 276 tis. eur, teda o 4,46 percenta. Výdavky na tovary a služby na budúci rok v sume 5,07 mil. eur narástli oproti schválenému rozpočtu 2013 o 778 tis. eur, teda o 18,1 percenta. Bežné transfery dosahujú 10,2 mil. eur a medziročne klesajú o 5,23 mil. eur, teda o 34 percent, a to predovšetkým pre delimitáciu časti agendy na iné kapitoly štátneho rozpočtu, znížením výdavkov na dotačné programy a obmedzením výšky príspevkov pre príspevkové organizácie.

Kapitálové výdavky na rok 2014 sú rozpočtované na úrovni schváleného rozpočtu na rok 2013 v objeme 857 tis. eur. Úrad vlády ich použije na nákup osobných automobilov, na rekonštrukciu a modernizáciu objektov, obstaranie softvéru a telekomunikačnej techniky.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Nemusíte mať zrkadlovku, aby vaše obrázky vyzerali skvelo.
pred 7 rokmi
Skvelý zážitok, ktorý prichádza momentálne s ďalším rozmerom navyše. Vtipné, zmysluplné a niekedy naozaj (detsky) desivé. Tu nie je čo riešiť.
pred 9 rokmi
Ojedinelá kombinácia hudby, literatúry, sklárskeho umenia, komiksu a krátkych filmov z produkcie Voices je po lete späť.
pred 7 rokmi
73-ročná hviezda už roky žije na zürišskom predmestí Küsnacht so svojím nemeckým partnerom Erwinom Bachom.
pred 4 rokmi
Či už potrebujete dodávku za účelom sťahovania alebo kvôli svojmu podnikaniu, prenájom dodávky sa vám určite vyplatí viac, ako kúpa novej dodávky. Ako podnikateľ určite dobre viete, že každá korunka, ktorú ušetríte, sa vám zíde.
pred 10 rokmi
Zdravotné problémy, ktoré sú ťahavé a opakujúce sa, spôsobuje chorá duša. Ak má človek pokojný, vyrovnaný život...
pred 8 rokmi
Najvýznamnejšou IT osobnosťou roku 2012 sa stal Ľudovít Molnár, profesor a bývalý dekan FIIT STU.
pred 8 rokmi
Medzi najzákladnejšie poruchy príjmu potravy patrí anorexia a bulímia, ale okrem nich sem spadá aj prejedanie sa.