Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Úrad vlády bude hospodáriť s 22,6 mil. eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 10.10.2013

Oproti roku 2013 dostane úrad vlády menej o 15,6 percenta, teda o 4,18 mil. eur.
Úrad vlády bude hospodáriť s 22,6 mil. eur
Zdroj obrázku: Internet
 

Úrad vlády bude v roku 2014 hospodáriť s 22,6 milióna eur. Oproti roku 2013 tak dostane úrad vlády menej o 15,6 percenta, teda o 4,18 mil. eur.

Znižujú sa bežné výdavky, keďže Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí a agenda ľudských práv sa presunula na Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a agenda protidrogovej politiky na Ministerstvo zdravotníctva SR a Ministerstvo spravodlivosti SR. Zároveň kapitola znižuje výdavky na dotačné programy, vrátane rezervy predsedu vlády a obmedzuje výšku príspevkov pre svoje príspevkové organizácie. Vyplýva to z návrhu zákona o štátnom rozpočte na rok 2014, ktorý dnes schválila vláda.

Osobné výdavky na rok 2014 predstavujú 6,47 mil. eur, medziročne narástli o 276 tis. eur, teda o 4,46 percenta. Výdavky na tovary a služby na budúci rok v sume 5,07 mil. eur narástli oproti schválenému rozpočtu 2013 o 778 tis. eur, teda o 18,1 percenta. Bežné transfery dosahujú 10,2 mil. eur a medziročne klesajú o 5,23 mil. eur, teda o 34 percent, a to predovšetkým pre delimitáciu časti agendy na iné kapitoly štátneho rozpočtu, znížením výdavkov na dotačné programy a obmedzením výšky príspevkov pre príspevkové organizácie.

Kapitálové výdavky na rok 2014 sú rozpočtované na úrovni schváleného rozpočtu na rok 2013 v objeme 857 tis. eur. Úrad vlády ich použije na nákup osobných automobilov, na rekonštrukciu a modernizáciu objektov, obstaranie softvéru a telekomunikačnej techniky.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Snímka režiséra Davida Ondříčka získala celkovo päť ocenení, pričom uspela aj v kategórii Najlepší film.
pred 7 rokmi
Kúpou najväčšieho káblového operátora v Španielsku uskutočňuje britská telekomunikačná skupina v Európe už tretiu akvizíciu v oblasti fixných širokopásmových sietí za posledné dva roky.
pred 7 rokmi
Spisovateľke Jane Benkovej po úspechu jarného románu Dievča s mačacím menom, ktorý bol už jej 16. knižným dielom, vychádza v lete román, ktorý rozdelila na dve časti s názvami Slnečnica a Večernica.
pred 19 rokmi
Hoci je Matrix prvotinou automobilky Hyundai v triede minivanov, je to dospelé auto.
pred 9 rokmi
Skupinka „tatkov“ z predmestia, ktorí si založili susedskú hliadku ako spôsob, aby sa vymanili z opakujúce sa rodinnej rutiny, sa ocitne v situácii, keď budú nútení brániť Zem pred inváziou mimozemšťanov...
pred 8 rokmi
Speváčka Emeli Sandé pripravuje záznam z jesenného vystúpenia v slávnej Royal Albert Hall. CD a DVD prozaicky nazvané Live At The Royal Albert Hall vyjde 18. februára.
pred 11 rokmi
Nestihli ste U2 na nedávnom viedenskom koncerte, pretože sa vám neušli lístky? Vďaka tomu, že záznam ich koncertu vyšiel začiatkom leta na DVD a blu ray diskoch, nemusíte chodiť nikam a môžete si vychutnať jedinečný hudobný zážitok priamo doma.
pred 18 rokmi
Medzi autami značky Suzuki je na našom trhu jasným bestsellerom Grand Vitara.