Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Upravujú pravidlá zapretia otcovstva

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 26.02.2015

Manžel matky, ktorej sa narodilo dieťa, bude môcť požiadať o zapretie otcovstva do troch rokov odvtedy, ako sa hodnoverne dozvedel, že nie je otcom.
Upravujú pravidlá zapretia otcovstva
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Manžel, ktorý sa dozvedel, že nie je otcom dieťaťa, bude môcť o zapretie otcovstva požiadať tri roky odvtedy, ako to bude hodnoverne vedieť.

Takúto hranicu sa snaží zaviesť v novele zákona o rodine ministerstvo spravodlivosti. Rezort tak reaguje na rozhodnutie Ústavného súdu SR ešte z roku 2011, uviedol Robert Dobrovodský, predseda pracovnej skupiny, ktorá pripravovala novelu zákona o rodine .

Pôvodne stanovená lehota na zapretie otcovstva bola do troch rokov, odkedy sa manžel matky dozvedel o narodení dieťaťa, a to podľa Ústavného súdu SR nie je v súlade s Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Manžel sa skutočnosť, že nie je biologickým otcom, mohol dozvedieť neskôr ako do troch rokov veku dieťaťa a potom už nemal možnosť zosúladiť biologickú a právnu realitu. „Takto stanovené to naozaj nebolo fér z pohľadu domnelého otca,“ doplnil

Na základe rozhodnutia Ústavného súdu SR sa pôvodné ustanovenie stalo neplatné a tak prakticky na zapretie otcovstva teraz nie je lehota. „To je ale v neprospech sociálnej a právnej stability dieťaťa,“ zdôraznil Dobrovodský. "Hľadali sme rovnováhu medzi právom dieťaťa na stabilitu a právom otca na zosúladenie veci s realitou," vysvetlil navrhovanú zmenu.




Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:



Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Fanúšikovia ich uvidia 22.11. v Bratislave v NTC a 24.11. v Košiciach v Steel Arene.
pred 7 rokmi
Organizátori festivalu v Brusne sa o úmrtí obľúbeného umelca dozvedeli len niekoľko hodín pred jeho začiatkom a bezprostredne rozhodli o jeho premenovaní.
pred 9 rokmi
Almodovar za scenáristickej pomoci brata Agustina suverénne kombinuje časové roviny, medzi ktorými rozpína témy ako vášeň, telesnosť a pohlavná identita.
pred 7 rokmi
Na koncerte Paula McCartneyho odznelo niekoľko piesní legendárnej skupiny The Beatles, ktoré dosiaľ naživo nezazneli.
pred 8 rokmi
Kapela Yelllowe, ktorá v aktuálnej zostave funguje od roku 2010, ponúka ako prvý singel z pripravovaného debutového albumu skladbu Dnes zdá sa.
pred 7 rokmi
Ide o chorobnú posadnutosť zdravou výživou a počítaním energetickej hodnoty stravy.
pred 9 rokmi
Automobilka Renault rozšírila v typovom rade Clio ponukou o Clio Gordini. Značka Gordini bola doteraz vyhradená len pre mimoriadne športové R.S.
pred 6 rokmi
Dojímavý a zároveň šokujúci príbeh prišiel práve v čase, keď svet prestal vnímať homosexualitu ako trest boží, ale stále nevysvetliteľný a hlavne nevyliečiteľný AIDS bol v očiach mnohých dielom satanovým.