Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 13. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Univerzita Komenského sa v lete venuje aj deťom

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 11.07.2013

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) nezabúda v lete ani na tých najmenších. Pre deti pripravila rozmanité vzdelávacie aktivity, ktorými im spestruje letné prázdniny.
Univerzita Komenského sa v lete venuje aj deťom
Zdroj obrázku: Wikipedia
 

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) nezabúda v lete ani na tých najmenších. Pre deti pripravila rozmanité vzdelávacie aktivity, ktorými im spestruje letné prázdniny.

Veľkému záujmu detí sa už tradične teší Detská Univerzita Komenského, spoločný projekt UK a Divadla Aréna. Jedenásty ročník tejto detskej letnej školy odštartoval 3. júla 2013. Počas júla a augusta (vždy v stredu) si deti vypočujú napríklad to, prečo a ako vzniká obývateľná planéta, prečo nemôžeme žiť bez chémie alebo prečo sa bojíme vírusov. Posledná deviata prednáška, ktorá bude spojená s promóciou, sa uskutoční v Aule UK 28. augusta 2013. „Prednášať detskému auditóriu je pre odborníkov našej univerzity nielen potešením, ale zároveň i poctou,“ hovorí rektor UK prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD., ktorý si úlohu prednášajúceho v Detskej Univerzite Komenského vyskúšal vlani – s témou Prečo nám peľ prezrádza zdravé prostredie?

Deti z Turca sa môžu zapojiť do Martinskej letnej detskej univerzity, ktorú spoluorganizuje Jesseniova lekárska fakulta UK. Škola trvá jeden týždeň – od 8. do 12. júla. Podmienkami pre získanie titulu Bakalárček a Magisterček je absolvovanie aspoň 4 prednášok, účasť na 4 workshopoch a prezentácia svojho individuálneho, prípadne skupinového projektu.

Najstaršia slovenská univerzita podporuje v lete aj pohybové aktivity detí. Pedagógovia Fakulty telesnej výchovy a športu UK pripravili pre deti vo veku 6 – 14 rokov Športové prázdniny. Tento týždenný denný tábor sa koná v 5 turnusoch a deťom ponúka zaujímavý športový program, ktorého súčasťou sú okrem tradičných športov a športových hier i menej tradičné športy, ako napríklad frisbee, florbal či hádzanie šípok. Lákadlom pre deti je i golf, ktorého výučba bude prebiehať vo fakultnom Golfovom akademickom centre.

Na Prírodovedeckej fakulte UK sa od 19. do 23. augusta 2013 uskutoční už 9. ročník vzdelávacieho programu Týždeň prírody. Jeho cieľom je budovať pozitívny citový vzťah k životnému prostrediu a zvyšovať vedomostnú úroveň detí predovšetkým v oblasti geografie, genetiky, jadrovej chémie, antropológie či environmentalistiky.

„Vzdelanie je jednou z najdôležitejších devíz, s ktorými mladí ľudia vstupujú do života. Cieľom letných vzdelávacích aktivít, ktoré pre deti každoročne organizujeme, je posilnenie tohto vedomia už v útlom veku,“ dodáva rektor UK.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Rapperova ôsma sólovka ponesie názov The Marshall Mathers LP 2.
pred 5 rokmi
Podľa štúdie Európskej komisie máme k dispozícii v priemere len 74 % inzerovanej rýchlosti, za ktorú platia.
pred 5 rokmi
Prečo sa toľko športových hráčov a športovcov rozhodne sa nosiť červenú farbu, keď súťažia? Nová štúdia naznačuje, že to môže mať čo do činenia s ich hladinou testosterónu.
pred 4 rokmi
Slovenská kapela Tristana opäť pripravuje medzinárodnú metalovú bombu.
pred 6 rokmi
Snow-walking, skialpinizmus,freeride, snowrafting - je načase spoznať aktuálne trendy zimných športov!
pred 6 rokmi
Košické Divadlo CASSIA otvára novú sezónu 2012/2013, v ktorej ponúkne klasiku, overené tituly a chýbať nebude ani svetová muzikálová celebrita.
pred 8 rokmi
Disneyovské, moderné spracovanie klasickej rozprávky od tvorcov snímok Malá morská víla a Aladin.
pred 8 rokmi
A presnejšie: Lady GaGa priviezla do Viedne svoj Bál monštier, vizuálne dokonalú hororovú show...