Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Univerzita Komenského sa v lete venuje aj deťom

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 11.07.2013

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) nezabúda v lete ani na tých najmenších. Pre deti pripravila rozmanité vzdelávacie aktivity, ktorými im spestruje letné prázdniny.
Univerzita Komenského sa v lete venuje aj deťom
Zdroj obrázku: Wikipedia
 

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) nezabúda v lete ani na tých najmenších. Pre deti pripravila rozmanité vzdelávacie aktivity, ktorými im spestruje letné prázdniny.

Veľkému záujmu detí sa už tradične teší Detská Univerzita Komenského, spoločný projekt UK a Divadla Aréna. Jedenásty ročník tejto detskej letnej školy odštartoval 3. júla 2013. Počas júla a augusta (vždy v stredu) si deti vypočujú napríklad to, prečo a ako vzniká obývateľná planéta, prečo nemôžeme žiť bez chémie alebo prečo sa bojíme vírusov. Posledná deviata prednáška, ktorá bude spojená s promóciou, sa uskutoční v Aule UK 28. augusta 2013. „Prednášať detskému auditóriu je pre odborníkov našej univerzity nielen potešením, ale zároveň i poctou,“ hovorí rektor UK prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD., ktorý si úlohu prednášajúceho v Detskej Univerzite Komenského vyskúšal vlani – s témou Prečo nám peľ prezrádza zdravé prostredie?

Deti z Turca sa môžu zapojiť do Martinskej letnej detskej univerzity, ktorú spoluorganizuje Jesseniova lekárska fakulta UK. Škola trvá jeden týždeň – od 8. do 12. júla. Podmienkami pre získanie titulu Bakalárček a Magisterček je absolvovanie aspoň 4 prednášok, účasť na 4 workshopoch a prezentácia svojho individuálneho, prípadne skupinového projektu.

Najstaršia slovenská univerzita podporuje v lete aj pohybové aktivity detí. Pedagógovia Fakulty telesnej výchovy a športu UK pripravili pre deti vo veku 6 – 14 rokov Športové prázdniny. Tento týždenný denný tábor sa koná v 5 turnusoch a deťom ponúka zaujímavý športový program, ktorého súčasťou sú okrem tradičných športov a športových hier i menej tradičné športy, ako napríklad frisbee, florbal či hádzanie šípok. Lákadlom pre deti je i golf, ktorého výučba bude prebiehať vo fakultnom Golfovom akademickom centre.

Na Prírodovedeckej fakulte UK sa od 19. do 23. augusta 2013 uskutoční už 9. ročník vzdelávacieho programu Týždeň prírody. Jeho cieľom je budovať pozitívny citový vzťah k životnému prostrediu a zvyšovať vedomostnú úroveň detí predovšetkým v oblasti geografie, genetiky, jadrovej chémie, antropológie či environmentalistiky.

„Vzdelanie je jednou z najdôležitejších devíz, s ktorými mladí ľudia vstupujú do života. Cieľom letných vzdelávacích aktivít, ktoré pre deti každoročne organizujeme, je posilnenie tohto vedomia už v útlom veku,“ dodáva rektor UK.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


kvalitné vína, darčekové sety, doplnky k vínu a...
Realitná kancelária Diamond Reality, s.r.o. bol...Sú tu pre Vás ľahko dostupné pôžičky od 400 Eur...


390 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 282 m2
600.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 2 izby, rozloha 54 m2
45 700.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 54 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
Nespomínam si, že by Janek Ledecký prišiel s projektom, ktorý by nejakým spôsobom sklamal. Inak tomu nie je ani v prípade jeho aktuálnej novinky Všichni dobří andělé.
pred 4 rokmi
Video nakrútili počas spevákovho novembrového koncertu v divadle London Palladium.
pred 6 rokmi
Šiesta štúdiovka kalifornskej kapely sa bude volať Push and Shove. Prvým singlom sa stane skladba Settle Down.
pred 5 rokmi
Tímy považujú za optimálny 20-dielny seriál
pred 4 rokmi
Skupina Žlutý Pes vlani oslávila 35 rokov svojho pôsobenia, aby s novým rokom vkročila do dejvického nahrávacieho štúdia Faust Records.
pred 2 rokmi
Presvedčivý a strhujúci zážitok.
pred 6 rokmi
Najväčší maratón v Rakúsku, Vienna City Marathon odštartuje vo Viedni v nedeľu, 15. apríla.
pred 7 rokmi
Odovzdávanie cien poslucháčov Rádia_FM za rok 2011, známe ako Radio_Head Awards, sa uskutoční 4. marca 2012 v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC).