Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 01. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

UK sa ocitla v prvej tisícke najlepších univerzít na svete

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 24.05.2013

Univerzita Komenského je jedinou slovenskou univerzitou v prvej tisícke najlepších.
UK sa ocitla v prvej tisícke najlepších univerzít na svete
Zdroj obrázku: Internet
 

Univerzita Komenského v Bratislave sa umiestnila na 527. mieste renomovaného celosvetového rebríčka URAP (University Ranking by Academic Performance - Rebríček univerzít na základe ich akademického výkonu), ktorý je zostavený na základe objektívnych kritérií za rok 2012. Stala sa tak jedinou slovenskou univerzitou v prvej tisícke, ďalšia naša univerzita skončila na 1002. mieste.

Všetky parametre rebríčka URAP, ktorý tvorí Middle East Technical University z tureckej Ankary vychádzajú z objektívnych a merateľných parametrov. Oproti minulému roku si najstaršia a najväčšia slovenská univerzita polepšila v tomto rebríčku vďaka výkonom jej vedeckej špičky o 19 miest. Ide o praktické potvrdenie snahy o vytváranie dobrých podmienok pre vedu, výskum a štúdium. Svedčí o tom aj nedávne prvenstvo v ďalšom renomovanom celosvetovom rebríčku s najnižšou nezamestnanosťou absolventov doktorandského štúdia, pripomenula hovorkyňa UK Andrea Földváryová.

„Máme kvalitný výskum a výsledky sa prejavujú aj v počte vedeckých článkov v popredných časopisoch. Pre našich študentov je významné, že počas prednášok od takýchto vedcov môžu získať najnovšie poznatky. Podporujeme aj ďalší rozvoj vedy, jedným z príkladov je vedecký park v hodnote takmer 42 miliónov eur s pôsobnosťou v oblasti molekulárnej medicíny, environmentálnej medicíny a biotechnológií, ktorý naša univerzita vybuduje,“ uviedol rektor UK Karol Mičieta.

Medzi kritériá rebríčka URAP patrí počet vedeckých článkov kombinovaný s počtom citovania prác vedcov. Aby hodnotenie bolo úplné a kompletné, do úvahy sa berie aj význam časopisov, v ktorých sú uverejnené vedecké štúdie a ich citovanosť. K dôležitým faktorom v meraní patrí aj miera medzinárodnej spolupráce danej univerzity s inými zahraničnými univerzitami, čo je vyjadrené celkovým počtom publikácií, ktoré sú výsledkom tejto spolupráce.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


V spoločnosti EnjoyEmotions sa zaoberáme osobno...
vyveštím Vám budúcnosť a poviem vám aký osud vá...

317 000.00 €
Na predaj výrobný priestor, rozloha 407 m2
129 900.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 72.50 m2, novost...
109 900.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 70 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Identitu hackerov zatiaľ neodhalili, exilová tibetská administratíva však v minulosti zaznamenala už viacero podobných prípadov.
pred 6 rokmi
Za druhý premietací víkend videlo dlhoočakávané pokračovanie kultovej komédie Dědictví2 s Bolkom Polívkom v hlavnej úlohe neuveriteľných 38.820 divákov, čo znamená nárast o vyše 40%!
pred 7 rokmi
Americký rapper sa krátko po vydaní albumu Magna Carta... Holy Grail (2013) rozhodol, že sa jeho meno bude písať bez spojovníka.
pred 6 rokmi
Tímy považujú za optimálny 20-dielny seriál
pred 13 rokmi
Myslíte si, že vás už nič nové na trhu fitness a wellness neprekvapí?
pred 7 rokmi
Vstupenky na vystúpenia sa už predávajú za 15 až 50 eur.
pred 8 rokmi
V roku 2011 zaznamenali v Národnom registri tuberkulózy vo Vyšných Hágoch 399 prípadov tuberkulózy, čo predstavuje incidenciu na úrovni 7,34 prípadov na 100 000 obyvateľov.
pred 10 rokmi
Ovos je známa kultúrna rastlina známa najmä v potravinárskom priemysle.