Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 15. decembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

UK sa ocitla v prvej tisícke najlepších univerzít na svete

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 24.05.2013

Univerzita Komenského je jedinou slovenskou univerzitou v prvej tisícke najlepších.
UK sa ocitla v prvej tisícke najlepších univerzít na svete
Zdroj obrázku: Internet
 

Univerzita Komenského v Bratislave sa umiestnila na 527. mieste renomovaného celosvetového rebríčka URAP (University Ranking by Academic Performance - Rebríček univerzít na základe ich akademického výkonu), ktorý je zostavený na základe objektívnych kritérií za rok 2012. Stala sa tak jedinou slovenskou univerzitou v prvej tisícke, ďalšia naša univerzita skončila na 1002. mieste.

Všetky parametre rebríčka URAP, ktorý tvorí Middle East Technical University z tureckej Ankary vychádzajú z objektívnych a merateľných parametrov. Oproti minulému roku si najstaršia a najväčšia slovenská univerzita polepšila v tomto rebríčku vďaka výkonom jej vedeckej špičky o 19 miest. Ide o praktické potvrdenie snahy o vytváranie dobrých podmienok pre vedu, výskum a štúdium. Svedčí o tom aj nedávne prvenstvo v ďalšom renomovanom celosvetovom rebríčku s najnižšou nezamestnanosťou absolventov doktorandského štúdia, pripomenula hovorkyňa UK Andrea Földváryová.

„Máme kvalitný výskum a výsledky sa prejavujú aj v počte vedeckých článkov v popredných časopisoch. Pre našich študentov je významné, že počas prednášok od takýchto vedcov môžu získať najnovšie poznatky. Podporujeme aj ďalší rozvoj vedy, jedným z príkladov je vedecký park v hodnote takmer 42 miliónov eur s pôsobnosťou v oblasti molekulárnej medicíny, environmentálnej medicíny a biotechnológií, ktorý naša univerzita vybuduje,“ uviedol rektor UK Karol Mičieta.

Medzi kritériá rebríčka URAP patrí počet vedeckých článkov kombinovaný s počtom citovania prác vedcov. Aby hodnotenie bolo úplné a kompletné, do úvahy sa berie aj význam časopisov, v ktorých sú uverejnené vedecké štúdie a ich citovanosť. K dôležitým faktorom v meraní patrí aj miera medzinárodnej spolupráce danej univerzity s inými zahraničnými univerzitami, čo je vyjadrené celkovým počtom publikácií, ktoré sú výsledkom tejto spolupráce.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Američan MARCUS MILLER patrí medzi najlepších basgitaristov na svete.
pred 8 rokmi
Brazílsky herec Rodrigo Santoro sa dohodol na účinkovaní v akčnom filme Last Stand.
pred 7 rokmi
Aké bolo tohtoročné leto si z pohľadu hudby zhrnieme počas tohto víkendu.
pred 7 rokmi
O britské trio Kosheen, ktoré koncertuje v Bratislave 16.novembra, sa promotéri starajú doslova v rukavičkách.
pred 7 rokmi
Publikáciu priblíži na besede, ktorá sa bude konať 22. januára v kníhkupectve Martinus.sk na Obchodnej ulici.
pred 9 rokmi
Pomocou skokov cez švihadlo môžete spáliť prebytočný tuk a postarať sa o dokonalé krivky tela!
pred 19 rokmi
Automobilka Renault sa od roku 1980 zaoberá vývojom vozidiel spaľujúcich v zážihových motoroch okrem benzínu alternatívne aj plyn.
pred 4 rokmi
Valér je špičkový chirurg, ktorý cestuje do USA na odborné sympózium. Ešte na letisku vo Frankfurte ho osloví osobný tajomník vládcu emirátu Spojených arabských emirátov s prosbou o operáciu malého vládcovho syna s ťažkou diagnózou.