Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

UK sa ocitla v prvej tisícke najlepších univerzít na svete

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 24.05.2013

Univerzita Komenského je jedinou slovenskou univerzitou v prvej tisícke najlepších.
UK sa ocitla v prvej tisícke najlepších univerzít na svete
Zdroj obrázku: Internet
 

Univerzita Komenského v Bratislave sa umiestnila na 527. mieste renomovaného celosvetového rebríčka URAP (University Ranking by Academic Performance - Rebríček univerzít na základe ich akademického výkonu), ktorý je zostavený na základe objektívnych kritérií za rok 2012. Stala sa tak jedinou slovenskou univerzitou v prvej tisícke, ďalšia naša univerzita skončila na 1002. mieste.

Všetky parametre rebríčka URAP, ktorý tvorí Middle East Technical University z tureckej Ankary vychádzajú z objektívnych a merateľných parametrov. Oproti minulému roku si najstaršia a najväčšia slovenská univerzita polepšila v tomto rebríčku vďaka výkonom jej vedeckej špičky o 19 miest. Ide o praktické potvrdenie snahy o vytváranie dobrých podmienok pre vedu, výskum a štúdium. Svedčí o tom aj nedávne prvenstvo v ďalšom renomovanom celosvetovom rebríčku s najnižšou nezamestnanosťou absolventov doktorandského štúdia, pripomenula hovorkyňa UK Andrea Földváryová.

„Máme kvalitný výskum a výsledky sa prejavujú aj v počte vedeckých článkov v popredných časopisoch. Pre našich študentov je významné, že počas prednášok od takýchto vedcov môžu získať najnovšie poznatky. Podporujeme aj ďalší rozvoj vedy, jedným z príkladov je vedecký park v hodnote takmer 42 miliónov eur s pôsobnosťou v oblasti molekulárnej medicíny, environmentálnej medicíny a biotechnológií, ktorý naša univerzita vybuduje,“ uviedol rektor UK Karol Mičieta.

Medzi kritériá rebríčka URAP patrí počet vedeckých článkov kombinovaný s počtom citovania prác vedcov. Aby hodnotenie bolo úplné a kompletné, do úvahy sa berie aj význam časopisov, v ktorých sú uverejnené vedecké štúdie a ich citovanosť. K dôležitým faktorom v meraní patrí aj miera medzinárodnej spolupráce danej univerzity s inými zahraničnými univerzitami, čo je vyjadrené celkovým počtom publikácií, ktoré sú výsledkom tejto spolupráce.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Skladba Strong Enough sa vraj nachádzala na kazete, ktorú jedna z členiek formácie predala na aukcii.
pred 6 rokmi
Toyota Winglet, ktorú prvý raz predstavila japonská automobilka v roku 2008, umožňuje ľahkú a bezpečnú individuálnu dopravu.
pred 5 rokmi
Film V tichu si razí cestu silného, obrazovo štylizovaného diela s emotívnou hudobnou zložkou, ktorého ambíciou je vtiahnuť divákov do jedného z najstrašnejších období v dejinách ľudstva.
pred 9 rokmi
Aj v Ženeve predstaví Chevrolet množstvo noviniek, medzi ktoré patrí aj európsky debut štvordverovej verzie modelu Aveo.
pred 8 rokmi
Komédia Crazy, Stupid Love vytŕča z šedého priemeru svojim dejom, príjemnou hudbou a taktiež skvelými hereckými výkonmi.
pred 7 rokmi
Vyšiel prvý diel knihy A Cancer Cell Line Encyclopaedia, ktorá sumarizuje množstvo dôležitých poznatkov o rakovine.
pred 6 rokmi
Milovníci spojenia hip hop + živá kapela sa majú túto jeseň na čo tešiť. AMO & Band totiž v októbri predstaví svoj nový album ROK NULA v ôsmich slovenských mestách.
pred 8 rokmi
Kapela Rammstein s potešením dáva na známosť, že špeciálnym hosťom na ich koncerte v Bratislave bude severský uragán – švédska kapela DEATHSTARS.