Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Údajné tunelovanie má riešiť prokuratúra, nie médiá a tajní

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 21.05.2013

Rezort obrany tvrdí, že údajný autor tajnej správy Suchodolinský by mal čo najskôr poskytnúť informácie špeciálnej prokuratúre.
Údajné tunelovanie má riešiť prokuratúra, nie médiá a tajní
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Každý, kto má informácie o prípade údajného tunelovania vo vojenskom spravodajstve, nech ich bez zbytočného odkladu čím skôr poskytne Úradu Špeciálnej prokuratúry SR, vyzýva ministerstvo obrany.

"Kontrolný výbor ani médiá, a už vôbec nie príslušníci spravodajských služieb, nemôžu byť v tejto veci rozhodcami," uviedla v stanovisku rezortná hovorkyňa Martina Balleková. "Aj informácie, ktorými disponuje plukovník Suchodolinský, by mal čo najskôr poskytnúť špeciálnej prokuratúre," dodala.

Predseda parlamentného výboru pre kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva Martin Fedor dnes novinárom predstavil bývalého zástupcu riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby (VSS) Vladimíra Suchodolinského. Ten Fedora požiadal, aby mohol vystúpiť pred výborom a vyjadriť sa, či správu, ktorú má výbor a médiá, je tá, na ktorej pracoval ako zástupca riaditeľa VSS. Vo výbore dnes vystúpiť nemohol, pretože nebol zbavený mlčanlivosti. „Som autorom pôvodnej skartovanej správy o podozreniach z tunelovania vo vojenskom spravodajstve. Som pripravený vystúpiť pred výborom, aby som autentizoval správu, ktorou výbor disponuje. Žiadam ministra obrany, aby ma čo najskôr zbavil mlčanlivosti, aby som mohol čo najskôr vystúpiť a tieto informácie v správe vyvrátiť, alebo potvrdiť,“ povedal Suchodolinský. Minister obrany Martin Glváč je pripravený zbaviť ho mlčanlivosti, keď o to požiada prokuratúra. "Poskytneme orgánom činným v trestnom konaní maximálnu súčinnosť," vyhlásil Glváč.

V spise, ktorý dostal denník Sme, sa údajne hovorí o tom, že dvaja šéfovia tajných vojenských služieb postupovali ako organizovaná skupina a s peniazmi a majetkom tajných služieb narábali tak, aby z toho mali osobný prospech oni alebo tretie osoby. Dokument má 134 listov a zrejme vychádza z vnútorného vyšetrovania vo vojenskej rozviedke, ktoré sa rozbehlo, keď ministerstvo obrany viedol Ľubomír Galko.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Rezort obrany tvrdí, že údajný autor tajnej správy Suchodolinský by mal čo najskôr poskytnúť informácie špeciálnej prokuratúre. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/udajne-tunelovanie-ma-riesit-prokuratura-nie-media/

Veľké ryby nechytia , urobí sa len divadlo pre média a ľudí a potom jeden druhého očistia. Jediné riešenie je vyhnať všetku špinu preč zo Slovenska, tak ako na Islande. A ešte predtým im zhabať nakradnuté !

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Roadster inšpirovaný D-Type
pred 7 rokmi
Americká automobilka Jeep ponúka Wrangler aj ako špeciálny model Unlimited Arctic.
pred 6 rokmi
Stajňa z Maranella v utorok ukončila špekulácie ohľadom angažovania dvojnásobného šampióna Sebastiana Vettela z Red Bullu
pred 3 rokmi
Prináša kompaktný klip pre úložiská
pred 4 rokmi
K februárovým nedožitým päťdesiatinám Petra Muka vychádza najucelenejšia 3CD kompilácia.
pred 14 rokmi
„Who are you? Hoo Hoo“, spieva Roger Daltery a Pete Townsend sádza svoje známe akordové kadencie, obaja s nezmenenou energiou, aj napriek tomu, že dnes už ich telesné schránky vyzerajú ináč, než na začiatku sedemdesiatych rokov - dekády, ktorú si pod
pred 7 rokmi
Novinka od Linkin Park a Codyho Simpsona
pred 8 rokmi
Ľahké preháňadlo. Ako ľahké preháňadlo pôsobia sušené slivky a figy. 4-5 sušených sliviek (1-2 figy) namočíme večer do vlažnej vody.