Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Učitelia nemôžu byť odmeňovaní rozdielne

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 23.02.2015

Podľa KDH diskrimináciu odmeňovania učiteľov spôsobila súčasná vláda, ktorá rozdelila systém školstva medzi superministerstvo vnútra a ministerstvo školstva.
Učitelia nemôžu byť odmeňovaní rozdielne
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Učitelia nemôžu byť podľa podpredsedníčky KDH Miroslavy Szitovej rozdielne odmeňovaní na základe zriaďovateľa školy. Ako povedala dnes pre agentúru SITA, diskrimináciu odmeňovania učiteľov spôsobila súčasná vláda, ktorá rozdelila systém školstva medzi superministerstvo vnútra a ministerstvo školstva.

„Tým spôsobila nerovnaké odmeňovanie zamestnancov školstva,“ uviedla. Učitelia a odborní zamestnanci, ktorých zriaďovateľom je obvodný úrad a patria pod ministerstvo vnútra, dostali podľa podpredsedníčky KDH k platu ešte v decembri v priemere 200 eur. „Rovnako kvalifikovaní učitelia a odborní zamestnanci, pracujúci v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva školstva dostali však k platu v priemere o 100 eur menej, a tí, ktorých zriaďovateľmi sú obce a mestá nedostali nič, napriek tomu, že odmena im bola zo strany ministerstva školstva prisľúbená,“ upozornila Szitová.

Podpredsedníčka kresťanských demokratov zdôraznila, že zamestnanci škôl a školských zariadení nesmú byť rukojemníkmi zriaďovateľa, ani ministerstiev či ZMOS-u. Kresťanskí demokrati považujú za dôležité sprehľadniť finančné toky v rámci regionálneho školstva a sprísniť finančnú disciplínu všetkých dotknutých subjektov, aby mohli byť školskí zamestnanci odmeňovaní spravodlivo. „Kresťanskí demokrati budú presadzovať, aby finančné toky išli do škôl prostredníctvom ministerstva školstva, ktoré za vzdelávanie zodpovedá,“ dodala.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Vďaka unibody konštrukcii z jemne spracovaného hliníku a ukladaciemu priestoru výlučne typu flash je úplne nový MacBook Pro najľahším počítačom MacBook Pro a je takmer rovnako tenký ako MacBook Air.
pred 6 rokmi
Už sme informovali o tom, že poľská pobočka vydavateľstva Sony Music má vo svojom portfóliu špecifickú edíciu Hviezdy XX. storočia.
pred 7 rokmi
Sting, ktorý oslávil už štvrťstoročie sólovej kariéry, sa pri príležitosti osláv pripomenul aj výberom svojich najväčších hitov.
pred 8 rokmi
J.A.R. sa s novým materiálom vracajú po piatich rokoch, počas ktorých ani jeden z členov ansáblu nezaháľal a robil si na vlastných projektoch.
pred 5 rokmi
Kto vlastne je Braňo Deák? Čo má rád? Čo ho teší? Odpovede prináša nová kniha Chute a vône života.
pred 7 rokmi
Diktátor Aladeen sa so svojou ťavou vybral do kaviarne a v obchode s oblečením značky Ralph Lauren jej kúpil šatku.
pred 6 rokmi
Oslava českej krajiny a prírodných živlov, ktoré čelia agresivite miest.