Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. decembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Učiteľ má menej učiť a viac motivovať!

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: redakcia, pridané: 30.05.2015

Trendy v učení jazykov prinesie už 5. ročník ELT FORUM. Úlohou učiteľov je vytvárať podmienky,ktoré motivujú študentov učiť sa. Hlavným faktorom úspechu pri výučbe totiž nie je ani učiteľ, ani metóda výučby,ani materiálne zdroje,ale motivácia žiakov.
Učiteľ má menej učiť a viac motivovať!
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Trendy v učení jazykov prinesie už 5. ročník ELT FORUM. Úlohou učiteľov je vytvárať podmienky, ktoré motivujú študentov učiť sa. Hlavným faktorom úspechu pri výučbe totiž nie je ani učiteľ, ani metóda výučby, ani materiálne zdroje, ale motivácia žiakov.

Slovenským učiteľom to odporúča lektor Rakesh Bhanot, ktorý 5. a 6. júna vystúpi v Bratislave na konferencii pre angličtinárov ELT FORUM. Rakesh Bhanot sa venuje učeniu vyše 40 rokov a v rámci svojho pôsobenia ako lektor precestoval takmer celý svet.

„Učitelia by mali na hodinách predvádzať menej pedagogických trikov a dať viac priestoru žiakom využívať ich vlastnú kreativitu. Často sa totiž stáva, že aktivita pedagógov v triede ďaleko prevyšuje aktivitu študentov. A to je rozhodne faux pas,“ hovorí Rakesh Bhanot.

Na piatom ročníku konferencie ELT FORUM, ktorá je zameraná na trendy vo vzdelávaní a rozvoj pedagogických zručností, vystúpia aj ďalší medzinárodne uznávaní lektori ako Gillie Cunningham, Philip Kerr či Mark Andrews. Akcia sa koná na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave.

„Okrem prednášok a workshopov prináša konferencia učiteľom aj možnosť zoznámiť sa s kolegami z celého Slovenska, vymeniť si s nimi skúsenosti a vzájomne sa inšpirovať,“ prezrádza Klaudia Bednárová, predsedníčka Asociácie jazykových škôl SR, ktorá akciu organizuje.

Konferenciu ELT FORUM podporilo aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Hlavným partnerom je jazykové centrum the Bridge. Mediálnymi partnermi sú časopisy Profit, Friendship, Dobrá škola, noviny The Slovak Spectator, portály Skolskyservis.sk, Uspesnaskola.sk, Preskoly.sk a Slovenská komora učiteľov.

Odbornými partnermi sú Pedagogická a Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave, Prešovská univerzita a Metodicko-pedagogické centrum.

Viac informácií nájdete na www.eltforum.sk .
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Čiastočnú uzávierku povolilo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Pracuje sa na vrchnej a spodnej časti mosta zároveň.
pred 7 rokmi
Za jedenásť dní poučili o zubnej hygiene približne 4 500 ľudí
pred 7 rokmi
When I Was Your Man, aktuálny singel z najnovšieho albumu Bruna Marsa Unorthodox Jukebox, dosiahol najvyššiu pozíciu hitparády Billboard Hot 100. Je to už druhý No.1 singel z albumu.
pred 4 rokmi
Speváčka Vanda sa vracia s novinkou vo svojej diskografii – druhým sólovým albumom Introspective.
pred 9 rokmi
Už naše staré mamy vedeli, že zdravie a krása ide ruka s rukou, s prírodou a darmi, ktoré nám poskytuje. Hoci je horec žltý zákonom chránená rastlina...
pred 7 rokmi
Speváčka prežíva šťastné obdobie a stále komponuje. Jednu zo skladieb chce ponúknuť práve českej speváckej legende.
pred 8 rokmi
Holanďan Jochen van der Steijn mixuje progresívny trance a elektro štýl, ktorý mu pomohol vybudovať status hviezdy.
pred 13 rokmi
Napriek tomu, že tabak obsahuje nikotín, čo je silná toxická chemická látka, návyk na cigarety majú už veľmi mladí chlapci a dievčatá.