Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Trh naďalej zaplavujú nekvalitné vajcia a hydina

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.06.2012

Slovenský trh zaplavujú nekvalitné hydinové výrobky, ktoré sa k nám dostávajú nelegálnym spôsobom.
Trh naďalej zaplavujú nekvalitné vajcia a hydina
Zdroj obrázku: Internet
 

Slovenský trh zaplavujú nekvalitné hydinové výrobky, ktoré sa k nám dostávajú nelegálnym spôsobom, či už prostredníctvom ich prebaľovania, falošného označovania alebo priamo predajom v obciach a popri cestách.

Na tlačovej konferencii to uviedli predstavitelia Únie hydinárov Slovenska (ÚHS). "Nelegálny obchod zahŕňa dve cesty, prvou cestou sú ambulantné predaje, druhou je falšovanie označenia vajec, ako aj zavádzanie spotrebiteľa pri prebaľovaní hydiny," povedal riaditeľ únie Daniel Molnár.
 
Aktuálnym problémom je nelegálny dovoz vajec predovšetkým z Poľska. "Predávajú sa vajcia, ktoré sú dovezené ako neoznačené z nepovolených chovov a následne sú na Slovensku určitými firmami označené evidenčnými číslami slovenských výrobcov a predávané na slovenskom trhu," vysvetlil Molnár. O týchto prípadoch vie podľa jeho slov aj Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS), ktorá už postúpila informácie orgánom činným v trestnom konaní. Od začiatku roka, kedy v rámci EÚ vstúpili do platnosti nové pravidlá pre chovy sliepok, zaručujúce ich lepšie pohodlie, sa viacerým farmám nepodarilo splniť tieto kritériá a nezískali tak potrebné povolenia. Vajcia z takýchto chovov sa preto podľa Ladislava Birčáka zo spoločnosti Novogal, a. s. nesmú predávať a ich dovoz je nelegálny.

"Farma v Poľsku nemala registráciu ani licenčné číslo, ale predávala svoj tovar cez farmu, ktorá to číslo mala. Bohužiaľ aj s privretými očami poľských veterinárnych inštitúcií," komentoval Birčák. Takéto vajcia sa podľa informácií ÚHS dostávajú aj na slovenský trh, a to buď pod číslom inej firmy, ktorá je registrovaná v Poľsku, ale v poslednej dobe sa využívajú aj registrácie slovenských firiem. "Niektorí slovenskí podnikatelia s cieľom umiestniť poľský tovar na náš trh začali označovať vajcia s číslom registrovanej farmy zo Slovenska, pričom so slovenskou produkciou to nemá nič spoločné," dodal Birčák.

Hydinárov trápi aj ambulantný predaj, prostredníctvom ktorého sa na Slovensko dostáva neoznačené a nekontrolované hydinové mäso. Situáciu komplikuje fakt, že samotní starostovia obcí takéto predaje nenahlasujú, pričom predajcovia často nemajú potrebné povolenia a nespĺňajú vyžadované hygienické normy. "Tým štát prichádza o príjmy do štátneho rozpočtu," povedal Molnár. Čiastočným riešením by podľa neho bolo určiť jednu inštitúciu, ktorá bude takýmto predajcom udeľovať jedno kompletné povolenie na predaj namiesto v súčasnosti potrebných viacero povolení od rôznych inštitúcií.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
To je fakt pravda, ze by sme mali kupovat nase vyrobky a nie nejaky cudzi bordel!

 

Diskusné príspevky (2)

Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Len jedna poznámka - naši papaláši - zákonodarci chcú aby sme boli národne hrdý a kupovali slovenské výrobky - len zabudli ľuďom nadeliť platy na úrovni EÚ a dane a ceny potravín a ich dph na úrovni únie. Máme najnižšie platy a dôchodky a najvyššie dane a dph na potraviny - a potom sa všetci divia že kupujeme npr. taký odpad od Poliakov - to všetkpo sa deje preto lebo ľudia obrátia každý cent aby prežili - a preto sa kupujú lacné výrobky - teda zahraničné. Riešenie - všetci ľudia do nohy využite Vaše právo v deň volieb - voľte strany priamej demokracie a vezmite moc zlodejom čo tu vládnu a kradnú 26 rokov - vedú prázne reči, sľubujú nesplnitelné a zatial oni a ich oligarchovia potichu bohatnú. Verte ináč sa tu nič neudeje zmena pre nás k lepšiemu - im tým papalášom z pravice a kadhá kom judášom a aj falošnej ľavici - vyhovuje naša pasivita a neochota ísť voliť / preto nechcú zmeniť ani kvórum referenda - aby neboli ohrozený malou uvedomelou časťou ľudí / - lebo tak majú zaručené teplé miestečka, požehnanie od oligarchov a oligarchovia naše dane v daň. rajoch. Ľudia polplatný pravici ako aj ľavici idú vždy voliť svojich chlebodarcov a tí čo doma sedia a nič nerobia - to je voda na mlyn pre tento systém. http://www.memorandum.sk/#vyzva Ľudia v najbližších voľbách v 2016 - vezmite moc zlodejom a oligarchom a podvodníkom. Pamätný výrok ľav. premiera - " Priama demokracia - to čo je , to treba zničiť v zárodku". To zachytila tv markíza - vtedy keď si premiér myslel že sú vypnuté mikrofóny. A verte ani dnešná pravica nemá iný názor na Priamu demokraciu.
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Slovenský trh zaplavujú nekvalitné hydinové výrobky, ktoré sa k nám dostávajú nelegálnym spôsobom. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/trh-nadalej-zaplavuju-nekvalitne-vajcia-a-hydina/

smutné, pekne vidno, akí sú Slováci národ, každý chce druhého okradnúť oklamať a zarobiť najviac peňazí, a to aj na úkor zdravia druhých. namiesto toho, aby Slováci podporovali domácich Slovákov, nakupujú výrobky od poliakov. handba.
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Kalifornský režisér dúfa, že nakrúcanie by mohlo odštartovať už na jeseň. To, kto stvárni hlavnú mužskú postavu, zatiaľ nie je známe.
pred 8 rokmi
Celulitída nie je choroba, ale charakteristika ženského tela.
pred 5 rokmi
Skladba sa bude nachádzať na jeho pripravovanom albume …o Tebe.
pred 7 rokmi
Organizátor koncertu ABBA THE SHOW si dovoľuje oznámiť, že tento koncert, ktorý sa mal pôvodne konať v HANT aréne na Pasienkoch, sa z technických príčin presúva do AEGON arény NTC.
pred 4 rokmi
Mimozemšťania Voca People už o pár dní zaútočia hudbou.
pred 7 rokmi
Súd rozhodol, že juhokórejský výrobca porušil patent spoločnosti Apple, ktorý umožňuje špecifický spôsob prezerania textov a fotografií.
pred 8 rokmi
Áno, je to komédia a treba sa pri nej baviť, nie rozmýšľať, ale nie je nič stupídnejšie, ako komédia, ktorú nemusíte vidieť, pretože jej vývoj si dokážete naplánovať.
pred 3 rokmi
V Elvestade, malej nórskej dedine, sa Konrad Sejer a Jacob Skarre púšťajú do vyšetrovania výnimočne brutálnej vraždy. Žena, ktorú nájdu na lúke za obcou, je znetvorená na nepoznanie.