Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Svetový deň slobody tlače oslávi koncert aj diskusia

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 29.04.2013

Slovenský syndikát novinárov pripravuje vo štvrtok na Hlavnom námestí v Bratislave Koncert za slobodu slova.
Svetový deň slobody tlače oslávi koncert aj diskusia
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Svetový deň slobody tlače, ktorý si verejnosť pripomenie v piatok 3. mája, oslávi Slovenský syndikát novinárov viacerými podujatiami. V predvečer sviatku pripravil syndikát Koncert za slobodu slova a na Svetový deň slobody tlače organizuje diskusiu.

Svetový deň slobody tlače je príležitosťou na informovanie verejnosti o porušovaní práv na slobodu prejavu ako aj pripomienkou uväznenia alebo smrti mnohých novinárov, ktorí prinášajú ľudom každodenné informácie o dianí vo svete, upozorňuje Slovenský syndikát novinárov.

Koncert za slobodu slova sa uskutoční vo štvrtok 2. mája od 18:00 na Hlavnom námestí v Bratislave a publikum na ňom čaká rad interpretov. Na scéne sa vystriedajú bubenícky orchester Batatimba, speváčka Andrea Zimányiová, Michal Matejčík, ktorý hrá Depeche Mode na harfe, speváčka Anka Repková, Marián Greksa a jeho kapela Grexabat. Predstaví sa i Šansónový klub Jozefa Bednárika v zložení Stano Král, Marcela Laiferová a Jakub Petraník a tiež kapely Finally a In Vivo. Ako pre agentúru SITA povedala Tamara Valková, poverená vedením Slovenského syndikátu novinárov (SSN), hudobníci, speváci a skupiny prejavili o podujatie nečakaný záujem a stále sa hlásia ďalší, hrajú pritom bez nároku na honorár. Popri umelcoch v programe vystúpia aj Tamara Valková, tvár novembra ’89 Ján Budaj, investigatívny kanadský novinár a autor knihy o Gorile Tom Nicholson a divadelný režisér Nikita Slovák, avizoval ďalej SSN.

Nielen pre žurnalistov organizuje Slovenský syndikát novinárov priamo na Svetový deň slobody tlače diskusiu O slobode slova. Pozýva na ňu v piatok 3. mája od 9:30 do 13:00 do Domu novinárov na Župnom námestí 7 v Bratislave. Moderátor diskusie Juraj Hrabko ako hostí privíta zástupcov vedenia denníka Sme a vydavateľstva Trend Matúša Kostolného a Olivera Brunovského. Publicisti Róbert Kotian, Marián Leško a Ján Füle sa budú venovať vývoju na mediálnej scéne po roku 1989 a o investigatívnej žurnalistike porozprávajú Marek Vagovič, Martin Daňo a právnik Jozef Vozár. Podrobné informácie o oboch podujatiach možno nájsť na webstránke Slovenského syndikátu novinárov http://www.ssn.sk/.

V roku 1991 vyhlásila Organizácia Spojených národov pre vzdelanie, vedu a kultúru UNESCO 3. máj za Svetový deň slobody tlače. Valné zhromaždenie OSN o ďalšie dva roky schválilo tento dátum ako deň, keď sa majú pripomínať základné princípy slobody tlače. Dve storočia pred vyhlásením dňa slobody tlače v roku 1791 Kongres Spojených štátov schválil prvý dodatok americkej ústavy, zakazujúci prijať zákony, ktoré by mohli akokoľvek obmedzovať náboženskú slobodu alebo slobodu prejavu, vrátane slobody tlače.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Slovenský syndikát novinárov pripravuje vo štvrtok na Hlavnom námestí v Bratislave Koncert za slobodu slova. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/svetovy-den-slobody-tlace-oslavi-koncert-aj-diskus/

Posledné slobodné médium je internet, ale aj tu už prebieha cenzúra "mocných tohto sveta " .

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Jeho texty sú nezabudnuteľné, krásne básne, ktoré sa mnohokrát vymykajú klasickým pesničkovým textom a sú skôr zhudobnenými básňami rovnako na relax, ako aj na premýšľanie.
pred 8 rokmi
Dell tak namiesto príspevku na nové miesta a na vzdelávanie zamestnancov dostane úľavu na dani z príjmov vo výške 4,1 mil. eur.
pred 7 rokmi
Na prvý pohľad nijako nevidno, že auto je na trhu už skoro šesť rokov, lebo vyzerá stále aktuálne a originálne.
pred 9 rokmi
Príjemná komédia, chvíľkami hraničiaca s prvkami drámy, no len v malých náznakoc, s príjemnými hercami.
pred 12 rokmi
Rad výskumov preukázal, že pre rast svalov má význam nielen pozitívna časť pohybu, ale tiež jeho časť negatívna, prebiehajúca väčšinou z bodu...
pred 17 rokmi
Prvým predpokladom kompenzačných cvičení je zistenie, ktoré svalové skupiny sú skrátené a ktoré oslabené.
pred 8 rokmi
Na Uprising sa tento rok chystá hudobná smršť.
pred 8 rokmi
Informácia vyšla najavo vyše roka po oznámení odchodu herečky z filmovej série.